Ławki rezerwowych i wiaty  stadionowe – niezbędny element boisk

 

Każde boisko kojarzy się głównie z bramkami, wyznaczanymi liniami i trybunami. Jednak oprócz tych elementów (które oczywiście są ważne!), na każdym otwartym boisku powinny znaleźć się ławki rezerwowe dla zawodników drużyn oraz wiaty stadionowe, które chronią ich przed deszczem i wiatrem. Jest to element niezbędny, który można dobrać w zależności od wielkości boisk.

 

Wiaty stadionowe

 

Wiaty stadionowe to miejsce, gdzie mogą odpoczywać nie grający właśnie na boisku piłkarze, a także osoby, które czekają na „wejście” do gry. Ich zadaniem jest ochrona zawodników przed często niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. To właśnie w tym miejscu znajdują się wszyscy rezerwowi zawodnicy, którzy podczas meczów mogą wymieniać się opiniami na temat meczu oraz wzajemnie się mobilizować.

 

Wiaty stadionowe - rodzaje

Typ wiaty, jaki wybierze się do wyposażenia boiska, należy wybrać jeszcze przed zobaczeniem jej ceny. Istnieją bowiem ławki rezerwowych o wielu kształtach, różnej wielkości oraz zrobione z różnorakich materiałów. Może je podzielić na wiaty stalowe oraz aluminiowe.-Wiaty stalowe są już dużo rzadziej używane – ich wygląd pozostawia wiele do życzenia. Ich zaletą jest jednak wysoka wytrzymałość na silne wiatry i deszcze.

-Modele aluminiowe także charakteryzują się wysoką odpornością, są dużo ładniejsze – często posiadają przezroczyste obicia. Najchętniej wybierane są jednak modele, gdzie pokrycie wykonane jest z poliwęglanu litego przezroczystego, co zarówno ładnie wygląda, jak i służy na wiele lat. Innym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest kształt ławki i wiaty oraz ilość siedzisk. 

 

Wielkość ławki rezerowowych

 

Zazwyczaj producenci oferują modele z możliwością wyboru ilości siedzeń (od 3 do 16). Warto zastanowić się także nad wyborem ławki podłużnej, bez wydzielenia poszczególnych siedzeń. To dobra opcja szczególnie dla szkół i hal, gdzie w piłkę gra wiele dzieci. Wielkość ławki rezerwowych i wiaty stadionowej zależy od potrzeb użytkownika. Można je wykonać na zamówienie z uwzględnieniem ilości osób, dla których przygotowujemy wiatę. Wiata dla sędziów, czyli na 3 osoby, będzie miała standardowo długość 2 metrów. Wiata  stadionowa dla trzech osób powinna mieć długość sześciu metrów, wiata dla czterech osób - długość ośmiu metrów i tak dalej. Dla każdych kolejnych dwóch osób jest potrzebny metr długości ławki rezerwowych.

ławki rezerwowych

( ilość produktów: 6 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3137 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-21
Szybka realizacja zamówienia, polecam
2024-06-18
Polecam
pixel