Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

ławki rezerwowych

... czytaj dalej

Ławki i wiaty – niezbędny element boisk

Każde boisko kojarzy się głównie z bramkami, wyznaczanymi liniami i trybunami. Jednak oprócz tych elementów (które oczywiście są ważne!), na każdym otwartym boisku powinny znaleźć się ławki rezerwowe dla zawodników drużyn oraz wiaty, które chronią ich przed deszczem i wiatrem. Jest to element niezbędny, który można dobrać w zależności od wielkości boisk.

Ławki rezerwowych

Wiaty stadionowe to miejsce, gdzie mogą odpoczywać nie grający właśnie na boisku piłkarze, a także osoby, które czekają na „wejście” do gry. Ich zadaniem jest ochrona zawodników przed często niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. To właśnie w tym miejscu znajdują się wszyscy rezerwowi zawodnicy, którzy podczas meczów mogą wymieniać się opiniami na temat meczu oraz wzajemnie się mobilizować.

Rodzaje ławek rezerwowych

Typ wiaty, jaki wybierze się do wyposażenia boiska, należy wybrać jeszcze przed zobaczeniem jej ceny. Istnieją bowiem ławki o wielu kształtach, różnej wielkości oraz zrobione z różnorakich materiałów. Może je podzielić na wiaty stalowe oraz aluminiowe.

  • Wiaty stalowe są już dużo rzadziej używane – ich wygląd pozostawia wiele do życzenia. Ich zaletą jest jednak wysoka wytrzymałość na silne wiatry i deszcze.
  • Modele aluminiowe także charakteryzują się wysoką odpornością, są dużo ładniejsze – często posiadają przezroczyste obicia. Najchętniej wybierane są jednak modele, gdzie pokrycie wykonane jest z poliwęglanu litego przezroczystego, co zarówno ładnie wygląda, jak i służy na wiele lat. Innym aspektem, na który warto zwrócić uwagę jest kształt ławki i wiaty oraz ilość siedzisk. 

Wielkość wiaty stadionowej

Zazwyczaj producenci oferują modele z możliwością wyboru ilości siedzeń (od 3 do 16). Warto zastanowić się także nad wyborem ławki podłużnej, bez wydzielenia poszczególnych siedzeń. To dobra opcja szczególnie dla szkół i hal, gdzie w piłkę gra wiele dzieci. Wielość ławki i wiaty stadionowej zależy od potrzeb użytkownika. Można je wykonać na zamówienie z uwzględnieniem ilości osób, dla których przygotowujemy wiatę. Wiata dla sędziów, czyli na 3 osoby, będzie miała standardowo długość 2 metrów. Wiata dla trzech osób powinna mieć długość sześciu metrów, wiata dla czterech osób - długość ośmiu metrów i tak dalej. Dla każdych kolejnych dwóch osób jest potrzebny metr długości ławki rezerwowych.

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel