Ochraniacze na rolki

Każdy sport wymaga zabezpieczenia się przed ewentualnym uszkodzeniem ciała spowodowanym na przykład przez upadek. Nawet zwykła rekreacyjna jazda na rolkach powinna być podejmowana przy udziale ochraniaczy. Wyróżnia się kilka różnych ochraniaczy na rolki, których można używać podczas jazdy. Mogą one chronić kolana, łokcie, dłonie oraz głowę. Celem każdego z nich jest przeciwdziałanie uszkodzeniom naszego organizmu w przypadku przewrócenia się lub kolizji. Wiadomo, że osoby jeżdżące wyczynowo są o wiele bardziej narażone na kontuzje, jednak nawet podczas rekreacyjnej jazdy można się przewrócić, tym bardziej jeśli dopiero rozpoczynamy naukę jazdy na rolkach.

Ochraniacze na rolki – czy naprawdę są potrzebne?

Odpowiedź brzmi - zdecydowanie tak! Przy upadku można w łatwy sposób połamać sobie kości lub doznać mocnych stłuczeń. Ochraniacze do rolek dodatkowo pełnią funkcję chroniącą przed otarciami. Najważniejszym ochraniaczem jednak pozostaje kask, gdyż naszą głowę powinniśmy chronić przede wszystkim przed jakimikolwiek uderzeniami, zderzeniami i kontuzjami. Ochraniaczy do rolek można również używać do jazdy na hulajnodze lub deskorolce.  

Ochraniacze na kolana

 

Ochraniacze na kolana to obok ochraniaczy na dłonie podstawa przy jeździe na rolkach. Odpowiednio dobrane ochraniacze na kolana nie krępują ruchów podczas jazdy i zapewniają wysokiej jakości ochronę. Anatomiczne dopasowanie do ciała i elastyczne, oddychające materiały sprawia, że jazda na rolkach będzie przyjemnością, a Ty nie będziesz mieć wrażenia, że coś Cię uciska. Zadaniem ochraniaczy na kolana jest minimalizacja urazów, złamań i pęknięć kończyn.

 

 

Ochraniacze na nadgarstki

 

Jazda na rolkach wymaga pracy zarówno nóg, jak i rąk. Często się zdarza, że podczas upadków podpieramy się o podłoże rękoma, więc kości i stawy dłoni narażone są na bolesne kontuzje, otarcia i urazy. Aby zniwelować ryzyko zrobienia sobie krzywdy, jazda na rolach powinna odbywać się w ochraniaczach na nadgarstki. Ochraniacze na nadgarstki powinny być wygodne i w odpowiednim rozmiarze. Za małe lub za duże ochraniacze na nadgarstki nie spełnią swojej roli. Warto pamiętać, aby przy zakładaniu ochraniaczy na nadgarstki zdjąć wszelkie ozdoby, takie jak zegarek, czy bransoletki - dzięki temu nic nie będzie nas podczas jazdy na rolkach uwierać. Do wyboru mamy ochraniacze rękawiczki, ochraniacze na nadgarstki z zintegrowanym usztywnieniem oraz ochraniacze na nadgarstki z wyjmowanym usztywniaczem.

 

Ochraniacze na łokcie

 

Podobnie jak w przypadku ochraniaczy na nadgarstki, zadaniem ochraniaczy na łokcie jest ochrona rąk. Podczas upadku najczęściej nasze ręce automatycznie „lecą” do tyłu, więc lądujemy na łokciach. Aby ochronić kości łokci i oszczędzić sobie niepotrzebnego bólu i stresu, polecamy wyposażyć się w ten typ ochraniaczy.

 

Ochraniacze na wrotki 

 

Jazda na wrotkach jest właściwie bardzo podobna do jazdy na rolkach i w obu przypadkach możliwości kontuzji występują często. Ochraniacze na wrotki powinny ochraniać całe ciało – głowę, nogi i ręce.

 

Ochraniacze dla dzieci

 

Twoje dziecko uczy się jazdy na rolkach? Zapewnij mu maksymalne bezpieczeństwo i kup mu ochraniacze dla dzieci! Podobnie jak w przypadku dorosłych, ochraniać powinniśmy wszelkie części ciała narażone na kontuzje i złamania, co w przypadku dzieci jest szczególnie istotne. W naszym sklepie sportowym znajdziesz ochraniacze dla dzieci w każdym wieku. Niezależnie od tego, czy Twoja pociecha dopiero rozpoczyna ekscytującą przygodę ze skatingiem, czy ma już doświadczenie - ochraniacze są obowiązkowe! Nauka jazdy na rolkach czy wrotkach to próby i upadki, jest to nieuniknione przy nabywaniu nowych umiejętności. Skorzystaj z oferty naszego sklepu i ochroń swoje dziecko przed otarciami, kontuzjami i urazami.  
 

Rodzaje innych ochraniaczy na rolki

Bez wątpienia do jazdy na rolkach przyda się także kask, który chroni głowę przed rozcięciem czy chociażby guzem. Kaski noszone są także przez specjalistów, dlatego producenci tworzą je teraz w wielu kolorach i kształtach – tak by po prostu ładnie się prezentowały. Oprócz kasku, nabyć można także ochraniacze na nadgarstki oraz rękawiczki, które chronią przed zadrapaniami. Skóra na dłoniach jest bardzo delikatna, a nawet mały upadek może spowodować bliznę na całe życie.

Ochraniacze na rolki - ceny

Najtańsze ochraniacze na rolki kosztują około 23 zł - są to jednak zestawy, które zawierają zarówno ochraniacze na kolana, łokcie, jak i nadgarstki. W naszym sklepie internetowym zakupić można także zestawy ochraniacze za około 50 zł, które charakteryzują się wysoką amortyzacją.  

Ochraniacze na rolki

( ilość produktów: 67 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3076 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-12
Polecam
2024-05-08
Polecam
pixel