Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Ochraniacze na rolki

... czytaj dalej

Ochraniacze do skatingu

Każdy sport wymaga zabezpieczenia się przed ewentualnym uszkodzeniem ciała spowodowanym np. przez upadek. Nawet zwykła rekreacyjna jazda na rolkach powinna być podejmowana przy współudziale ochraniaczy. Wyróżnia się kilka różnych ochraniaczy, które można używać do jazdy na rolkach. Mogą one chronić kolana, łokcie, dłonie oraz kaski. Celem każdego z nich jest przeciwdziałanie uszkodzeniom naszego organizmu w przypadku przewrócenia się lub kolizji. Wiadomo, że osoby jeżdżące wyczynowo są o wiele bardziej narażone na kontuzje, jednak nawet rekreacyjnie jeżdżący człowiek może się przewrócić - tym bardziej jeśli dopiero rozpoczyna swoją naukę.

Ochraniacze rolki

Ochraniacze na rolki można zakupić w wielu sklepach stacjonarnych, jednak poleca się ich kupno przez internet – sprzęty te są dużo tańsze. Bez znaczenia czy jazda uprawiana jest wyczynowo czy amatorsko – ochraniacze to niezbędny element w trosce o własne bezpieczeństwo.

Ochraniacze na rolki – czy naprawdę są potrzebne?

Odpowiedź brzmi tak. Przy upadku można w łatwy sposób połamać sobie kości lub doznać mocnych stłuczeń. Ochraniacze do rolek dodatkowo pełnią funkcję chroniącą przed otarciami. Najważniejszym ochraniaczem jednak pozostaje kask, gdyż naszą głowę powinniśmy chronić przede wszystkim przed jakimikolwiek uderzeniami, zderzeniami i kontuzjami. Ochraniaczy do rolek można również używać do jazdy na hulajnodze lub deskorolce.

Rodzaje innych ochraniaczy

Bez wątpienia do jazdy na rolkach przyda się także kask, który chroni głowę przed rozcięciem czy chociażby guzem. Kaski noszone są także przez specjalistów, dlatego producenci tworzą je teraz w wielu kolorach i kształtach – tak by po prostu ładnie się prezentowały. Oprócz kasku, nabyć można także ochraniacze na nadgarstki oraz rękawiczki, które chronią przed zadrapaniami. Skóra na dłoniach jest bardzo delikatna, a nawet mały upadek może spowodować bliznę na całe życie.

Ile pieniędzy przeznaczyć na ochraniacze na rolki?

Najtańsze ochraniacze na rolki kosztują około 23 zł - są to jednak zestawy, które zawierają zarówno ochraniacze na kolana, łokcie, jak i nadgarstki. W naszym sklepie internetowym zakupić można także zestawy ochraniacze za około 50 zł, które charakteryzują się wysoką amortyzacją.

zwiń teskt
Sortuj po:
Wyświetl
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel