W tej kategorii oferujemy Państwu szeroki asortyment butów do biegania w terenie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a także do przejrzenia pozostałych kategorii związanych z obuwiem i akcesoriami dla biegaczy.  

 

Buty do biegania w terenie  

 

Buty do biegania w terenie służą do biegów po leśnych duktach oraz wszelkich bezdrożach. Idealnie sprawdzą się do biegania po plażach, piaszczystych wydmach, czy górskich szlakach. Buty do biegania w terenie oferują o wiele mniejszą amortyzację od butów do biegania po asfalcie. Wiąże się to z faktem, iż stopa ląduje w terenie pod różnymi katami, przez co musi ona pracować, a zbyt duża ilość amortyzacji może ograniczyć czucie podłoża, mobilność stopy oraz pewność wykonywanych kroków. Poza tym teren sam w sobie jest doskonałą amortyzacją. Buty do biegania w terenie nie mają również dodatkowych stabilizacji dla pronatorów. Poza tym buty do biegania w terenie wykonywane są z wysokiej jakości, trwałych materiałów, które zapewniają odpowiednią ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Buty do biegania w terenie możemy podzielić na przeznaczone do miękkich powierzchni, takich jak piach, śnieg, czy błoto, jak również do twardych, które znajdziemy przede wszystkim w górach. Wybór właściwego obuwia powinien być uzależniony od warunków i powierzchni, w których planujemy biegać.  

 

Buty do biegania w terenie damskie  

 

Damskie buty do biegania w terenie, zwane również trailowymi to propozycja obuwia dla pań, które lubią biegi na trudniejszych, wymagających górskich terenach oraz startujących we wszelkich maratonach. Buty do biegania terenowe przeznaczone są na naturalną powierzchnię. Obuwie tego typu wyposażone jest w głęboki bieżnik, który ułatwia pokonywanie dystansów na śliskich powierzchniach. Jak każdy typ obuwia sportowego, damskie buty do biegania w terenie powinny być wygodne, stabilne i ochraniające przed kontuzjami.

 

 Buty do biegania w terenie męskie  

 

Podobnie jak w przypadku obuwia dla pań, buty do biegania w terenie męskie muszą być dopasowane pod kątem powierzchni, na których biegamy. Wprawdzie każdy model butów trailowych jest przeznaczony na trudny teren, jednak to pojęcie odnosi się do różnych nawierzchni. Jeśli startujesz w zawodach, gdzie przewidywana jest duża ilość błota, postaw na buty z wysoką amortyzacją i miękkiej podeszwie, aby dobrze wyczuwać podłoże. Z kolei jeżeli planujesz bieganie w terenach górskich, podeszwa musi być sztywniejsza. W przypadku łączenia różnych powierzchni warto postawić na modele z delikatnym bieżnikiem.   

 

Buty do biegania terenowe jak wybrać?

 

Buty do biegania w terenie powinny być dobierane do terenu, w którym zamierzamy biegać. Co więcej, warto zweryfikować typ oraz jakość ich bieżnika, który zapewni odpowiednią przyczepność na niekorzystnym podłożu, a także dopasować buty do dystansu, jaki zamierzamy pokonywać. Buty do biegania terneowe dzieli się na te, które służą bieganiu po miękkim podłożu (piach, błoto, śnieg), oraz na te, które służą bieganiu po twardym terenie (skały, kamienie, korzenie drzew). W przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących naszej oferty, zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Służymy pomocą na każdym etapie współpracy.  

Buty do biegania w terenie

( ilość produktów: 43 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3131 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
Stół bilardowy jest znakomity! Transakcja bezproblemowa, termin dostarczenia szybki.
2024-06-15
Szybko i sprawnie.
pixel