Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Buty do biegania w terenie

... czytaj dalej

W tej kategorii oferujemy Państwu szeroki asortyment butów do biegania w terenie. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a także do przejrzenia pozostałych kategorii związanych z obuwiem i akcesoriami dla biegaczy.

Buty do biegania w terenie – czyli jakie?

Buty do biegania w terenie służą do biegów po leśnych duktach oraz wszelkich bezdrożach. Idealnie sprawdzą się do biegania po plażach, piaszczystych wydmach, czy górskich szlakach. Buty do biegania w terenie oferują o wiele mniejszą amortyzację od butów do biegania po asfalcie.

Wiąże się to z faktem, iż stopa ląduje w terenie pod różnymi katami, przez co musi ona pracować, a zbyt duża ilość amortyzacji może ograniczyć czucie podłoża, mobilność stopy oraz pewność wykonywanych kroków. Poza tym teren sam w sobie jest doskonałą amortyzacją. Buty do biegania w terenie nie mają również dodatkowych stabilizacji dla pronatorów. Poza tym buty do biegania w terenie wykonywane są z wysokiej jakości, trwałych materiałów, które zapewniają odpowiednią ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Buty do biegania w terenie (trailowe) – jak wybrać?

Buty do biegania w terenie powinny być dobierane do terenu, w którym zamierzamy biegać. Co więcej, warto zweryfikować typ oraz jakość ich bieżnika, który zapewni odpowiednią przyczepność na niekorzystnym podłożu, a także dopasować buty do dystansu, jaki zamierzamy biegać. Buty do biegania w terenie dzieli się na te, które służą bieganiu po miękkim podłożu (piach, błoto, śnieg), oraz na te, które służą bieganiu po twardym terenie (skały, kamienie, korzenie drzew).

W przypadku pytań lub wątpliwości dotyczących naszej oferty, zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Służymy pomocą na każdym etapie współpracy.

 

zwiń teskt
12
Sortuj po:
Wyświetl
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel