Tenis stołowy – gra dla wszystkich

 

Tenis stołowy to jedna z najpopularniejszych gier na świecie. Mogą w niej uczestniczyć 2 lub cztery osoby. Polega na odbijaniu piłeczki w taki sposób, aby znalazła się na drugiej połowie stołu i przeleciała nad siatką. Piłeczka może odbić się o stół tylko raz i w przeciwieństwie do tenisa ziemnego, nie można jej odbijać z powietrza. Popularnie zwana jest ping pongiem, a do grania niezbędne są rakietki, piłeczka oraz specjalny stół do ping-ponga.

Stół do tenisa stołowego - rodzaje

 

Stoły do tenisa stołowego można podzielić na dwa główne rodzaje. Stoły indoor, czyli do gry w pomieszczeniu oraz stoły outdoor – przeznaczone do gry na zewnątrz. Pierwsze z nich zdecydowanie nie nadają się do gry na świeżym powietrzu – nie są one odporne na działanie warunków atmosferycznych takich jak np. deszcz czy silne wiatry. Cechują się jednak świetną sprężystością oraz stabilnością. Stoły do ping-ponga outdoor stworzone są ze specjalnych antykorozyjnych materiałów, którym niegroźne są opady deszczu czy silne promieniowanie słoneczne.

 

Jak wybrać stół do ping ponga?

 

Kupując stół do tenisa stołowego zwanego również stołem do ping ponga należy wziąć pod uwagę kilka elementów. Są nimi: blat stołu, rama, powłoka, nogi, kółka oraz siatka. Poznajmy pokrótce każde z nich:


-Blat w stole do ping ponga ma wpływ na jakość uderzeń i odbić. Stoły mogą być zrobione z płyty wiórowej (grubość do 25 mm) lub laminatu z żywicą (stoły do korzystania na świeżym powietrzu), mające grubość max do 7 mm. Im większa grubość stołu do ping ponga tym większa jego masa, co wpływa pozytywnie na stabilność i wytrzymałość stołu. Aby zapewnić optymalną stabilność i wytrzymałość stoły do ping ponga powinny posiadać min 18-20 mm grubość blatu.

-Rama to miejsce, na którym jest umieszczona powierzchnia gry. Rama pozwala na zwiększenie sztywności stołu oraz odpowiada za jego wyrównanie. Im grubsza jest rama, tym bardziej równa i płaska płyta. Najlepiej wybrać ten element stołu wykonany ze stopu stali, cynku lub aluminium – zapewnia to dobre właściwości antykorozyjne. Dobry stół pingpongowy powinien mieć wzmocnioną ramę, ponieważ otrzymujemy wtedy dodatkową stabilizację całej konstrukcji

-Powłoka stołu – w zależności od modelów, powłoka może być anty-refleksyjna – pozwala ona wtedy na odbijanie mniejszej ilości promieni słonecznych.

-Nogi pozwalają na zachowanie stabilności stołu do ping-ponga. Im szersze są nogi, tym są one bardziej stabilne. Jeżeli ktoś wie, że jego stół ma stać w nierównym miejscu, powinien wybrać model stołu ze stopkami poziomującymi.

-Siatka powinna być wykonana z bawełny lub polipropylenu. Warto zwrócić uwagę na wyposażenie stołu do ping-ponga w słupki do siatki, które można regulować w zakresie napięcia oraz wysokości.

 

Inne aspekty

 

Stół do tenisa zajmuje jednak sporo miejsca. Powierzchnia stołu do tenisa stołowego to prostokąt o wymiarach 2,74 x 1, 525 metra. Wysokość stołu wynosi 0,76 metra. Z tego powodu warto wyposażyć się w modele składane – co prawda rzadko można spotkać w sklepach stoły, które się nie składają, jednak w każdym razie trzeba zwrócić także na to uwagę.

 

Ceny, producenci stołów do tenisa

 

Koszt stołu do tenisa nie należy do najmniejszych. Jednak dobre stoły można zakupić już od 739 zł w naszym sklepie internetowym. To składany model, wykonany z płyty wiórowej. Stoły do tenisa można kupić nawet za ponad 3 tys. zł – warto jednak zwracać uwagę na promocje, dzięki którym można zaoszczędzić nawet do 300 zł. Producenci, którzy tworzą naprawdę dobre stoły do tenisa to: Polsport Bielsko-Biała, SMJ, Spokey, Victoria Sport czy Sponeta. Produkty tych marek dostępne są w sklepie SK-Sport.

Stoły do tenisa stołowego

( ilość produktów: 59 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 2994 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-04-11
Perfekcyjna obsługa klienta.
2024-04-11
Super !
pixel