Tenis ziemny - popularny dzisiaj sport

Tenis ziemny to sport, który jest niezwykle widowiskowy oraz elegancki. Wszystkie turnieje tenisowe organizowane są z dużą dbałością o szczegóły – szczególnie te znane wszystkim, np. Wimbledon. Jak łatwo zauważyć do gry w ten sport potrzebny jest odpowiedni sprzęt, np. rakiety tenisowe, piłeczki, odpowiedni strój. W tenisa ziemnego mogą grać zarówno dzieci, jak i dorośli – sprzęt po prostu musi być dopasowany do wagi i wzrostu danej osoby. Mowa tu między innymi o rakietach. W naszym sklepie znajdziesz sprzęt najwyższej jakości, m.in. rakiety tenisowe Head i rakiety tenisowe Babolat.

Rakiety tenisowe

Rakiety tenisowe różnią się m.in. ze względu na swoja wielkość, ciężar i wyposażenie w elementy dodatkowe. Obecnie rynek jest przesiąknięty licznymi rakietami tenisowymi, a także „podobnymi” produktami. Kupno tego sprzętu nie powinno być przypadkowe, bowiem zazwyczaj każdy chce grać daną rakietą do tenisa przez co najmniej rok. Jak kupić dobrą rakietę do tenisa, dopasowaną do konkretnej osoby? Poniżej znajduje się kilka wskazówek.

Rakiety do tenisa i ich balans

Na początek należy odpowiedzieć sobie czym jest balans rakiety do tenisa. To nic innego jak jej wyważenie, czyli określenie w jakim miejscu znajduje się środek ciężkości. Można wyróżnić trzy główne rodzaje balansu rakiet do tenisa. Modele z balansem na główkę to rakiety do tenisa lekkie (pozwalające na manewry). Rakiety z balansem środkowym są uniwersalne – raczej nie mają dużego wpływu na grę. Balans na rączkę natomiast wykorzystywany jest w modelach rakiet ciężkich.

Ważny element rakiety do tenisa – rączka

Rakieta tenisowa składa się z dwóch głównych elementów – rączki oraz główki. Rączka to nic innego jak uchwyt, za który trzyma się rakietę. W sklepach na tym elemencie można znaleźć naklejki z cyferkami. Cyfry te oznaczają rozmiar obwodu rączki, sięgają od 0 do 5. Modele z oznaczeniem 1 lub 0 wybierane są dla dzieci. Są to najwęższe rączki. Najszersze sięgają 5.

 

Skąd wiadomo, który numer jest przeznaczony do jakiej dłoni? To proste. Wystarczy objąć rączkę dłonią oraz skierować kciuk równolegle do rączki. W przerwie, która powstała między palcami a kciukiem należy przyłożyć palec wskazujący. Powinien on zajmować całą wolną przestrzeń – jeżeli zostało więcej miejsca, numer powinien być mniejszy, jeżeli natomiast palec się nie zmieścił jedynym wyjściem jest wybór większego obwodu rączki.


Kolejna ważna sprawa rakiety tenisowej - główka

Główka służy do odbicia piłeczki tenisowej. Biorąc pod uwagę ten element rakiety tenisowej, wybiera się główkę ze względu na jej rozmiar. Rozmiar definiowany jest za pomocą cali kwadratowych bądź centymetrów kwadratowych. Po co mierzyć rozmiar główki? Parametr ten odpowiada bowiem za siłę i precyzję, z jaką zostaje uderzona piłka.

  • Główki małe (od 80 do 93 cali kw.) mają najmniejszą siłę uderzenia. Polecane są dla graczy, którzy uczą się kontroli odbicia, a także precyzji wykonywanych ruchów.
  • Średnie główki (94-105 cali) pozwalają na dość dobrą siłę uderzenia oraz kontrolę nad piłką. Są swego rodzaju kompromisem.
  • Modele ostatnie, z główką dużą, przeznaczone są głównie do silnych uderzeń. Używają je specjaliści.


Rakiety tenisowe i ich ciężar

Ciężar rakiety tenisowej to nic innego jak waga. Ich zróżnicowane spowodowane jest głównie ze względu na technikę uderzeń. Biorąc pod uwagę kryterium ciężkości, wyróżnia się dwa główne rodzaje rakiet tenisowych: lekkie oraz ciężkie.

  • Lekkie modele – ich waga nie sięga więcej niż 270 g. Są to rakiety tenisowe do wykonywania manewrów, lepiej pozwalają na wyczucie piłki. Niestety, do ich używania potrzeba z reguły więcej siły, ponieważ wstrząsy zostaną przeniesione na nadgarstek.
  • Ciężkie rakiety tenisowe – powyżej 300 g – to modele dla profesjonalistów. Dzięki doświadczeniu w uderzeniach, piłki są mocniej uderzane, a i ich kontrola nad nimi jest większa.
  • Uniwersalna ciężkość rakiet, czyli od 275 g do 300 g, pozwala na wyrównanie szans między siłą uderzenia a ilością wstrząsów, które przenoszone są na nadgarstek.

Rakiety tenisowe Head, rakiety tenisowe Babolat i inni producenci

W naszym sklepie sportowym znajdziesz sprzęt czołowych producentów: rakiety tenisowe Head, czy rakiety tenisowe Babolat. Inne znane marki to Wilson i Dunlop. Wszystkie są gwarancją wysokiej jakości produktu – bez znaczenia czy jest to rakieta tenisowa dla początkujących, czy dla zaawansowanych graczy. Rakietami z logo tych firm grają znani i cenieni tenisiści, o czym świadczy nawet obecność ich nazwisk w nazwach poszczególnych modeli rakiet. Można je nabyć w naszym sklepie internetowym w dobrych cenach.

Ceny rakiet do tenisa ziemnego

Ceny rakiet tenisowych są bardzo zróżnicowane. W naszym sklepie można kupić już modele za 30 zł, są to jednak głównie rakiety tenisowe dla dzieci. Koszt rakiet może sięgać nawet do 700 zł (dla profesjonalistów). Osoby, które dopiero uczą się nauki powinny zaopatrzyć się w modele w cenach od około 100 do 150 zł – te rakiety z pewnością powinny poradzić sobie z pierwszymi uderzeniami i to naprawdę całkiem dobrze. Modeli powyżej 200 zł używają już naprawdę dobrzy gracze, którzy trenują tenisa wyczynowo. Trzeba jednak pamiętać, że ceny nie mają takiego dużego znaczenia – na pewno dużo bardziej liczy się producent i materiał wykonania rakiety tenisowej.

Rakiety tenisowe

( ilość produktów: 19 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3076 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-16
Polecam. Wszystko przebiegło pomyślnie.
2024-05-08
Polecam! Bardzo szybka wysyłka towaru.
pixel