Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Kimona

... czytaj dalej

Sztuki walki

Sztuki walki to nie tylko sport – często są bowiem opatrzone specjalną filozofią, która uczy siły charakteru. Do istotnych zalet uprawiania tego sportu jest dyscyplina wybuchów agresji, reedukacja strachu, a także wzmocnienie pozytywnych cech jak ambicja, dążenie do celu i pokora. Poprzez to sztyki walki często wymagają odpowiedniego stroju, a szczególnie karate, gdzie podstawą staje się kimono.

Kimona

Kimono jest to tradycyjny ubiór japoński o prostym kroju i kształcie litery T. Ma długie i szerokie rękawy i wiązany jest specjalnym pasem. Jest to niezbędny element wyposażenia każdego zawodnika ćwiczącego sztuki walki, nie tylko ze względu na historię i pochodzenie konkretnej dyscypliny, ale na również na wygodę ćwiczącego.

Jak wybrać dobre kimono?

Dobre kimono… Czyli jakie? Przede wszystkim lekkie, elastyczne i wytrzymałe. Powinno ono zostać wykonane z najwyższą dbałością o szczegóły, gdyż podczas walki powinno się koncentrować przede wszystkim na przeciwniku, a nie na niewygodnym stroju. Dobre kimono wykonane jest z wysokiej jakości bawełny. Na całość stroju składa się bluza, spodnie i pas, którym przewiązuje się bluzę, a który mówi swoim kolorem o stopniu zaawansowania zawodnika. Kimono zakłada się podczas treningów, walk i zawodów, dlatego wielu zawodników decyduje się na kupno kilku strojów. Jeżeli chodzi o rozmiar, dla dziecka powinno się wybrać modele o 10 cm dłuższe w odniesieniu do wzrostu dziecka, natomiast dla osoby dorosłej o jedynie 5 cm. Warto także zwrócić uwagę na producentów kimon. W naszym sklepie internetowym proponujemy wybór marek takich jak np.: Spokey czy Allright.

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel