Odskocznia gimnastyczna gwarancją wysokich skoków

 

Odskocznia gimnastyczna szkolna to niezbędny sprzęt do wykonywania wysokich skoków. To obowiązkowy sprzęt szczególnie dla szkół. Używany jest do wykonywania skoków przez kozła i skrzynię, a także do skoków wzwyż. Oprócz szkół, powinny je mieć również kluby lekkoatletyczne. Wszyscy, którzy marzą o karierze gimnastycznej bez wątpienia powinny ćwiczyć na tym sprzęcie – są świetne do trenowania salt lub innych ćwiczeń w powietrzu. Zaopatrując salę w w sprzęt, jakim jest odskocznia gimnastyczna, należy dokupić również inne akcesoria sportowe, takie jak materace, w celu zapewnienia bezpieczeństwa podczas treningu.


Odskocznia gimnastyczna szkolna


W sklepach można znaleźć coraz więcej odskoczni gimnastycznych. Różnią się one jednak nie tylko kolorem i wielkością, ale także materiałem, z jakiego zostały wykonane czy dodatkowymi elementami, w które są wyposażone. Znając jedynie przeznaczenie, do czego został ten sprzęt stworzony, trudno wybrać najlepszy jego model. Jak o zrobić? Oto kilka wskazówek.


Czym się kierować podczas wyboru odskoczni?


Ze względu na rodzaj wykonywanych ćwiczeń wyróżnić można odskocznie gimnastyczne wyczynowe i treningowe. Różnią się one przede wszystkim swoją budową. Największe możliwości stwarza odskocznia gimnastyczna szkolna, która zawiera dodatkowo sprężyny stożkowe, zwiększające szybkość i energię wybicia. Modele przeznaczone do wykonywania skoków przy dużej prędkości wykonane są z włókna węglowego. Pozwalają one na uniknięcie wysokich strat energii podczas wybicia się sportowca. Niektóre odskocznie pokryte zostały wykładziną dywanopodobną – pozwala to na łatwiejsze odbicie się sportowca oraz eliminuje ryzyko poślizgnięcia się.


Kupując ten sprzęt gimnastyczny należy także zwrócić uwagę na posiadanie certyfikatu bezpieczeństwa (EN 913). Choć odskocznie nie są aż tak niebezpiecznym sprzętem, zawsze trzeba mieć pewność, że podczas skoku urządzenie nie spowoduje wypadku.


Jeżeli ktoś chce wybrać model łatwiejszy w przenoszeniu, idealnym rozwiązaniem jest odskocznia gimnastyczna szkolna z odpinanymi kółkami. Jest to wygodne rozwiązanie, szczególnie do dużych sal gimnastycznych.


Odskocznia gimnastyczna szkolna - ile to kosztuje?


Oczywiście kryterium je różnicującym jest także cena. Najtańsze odskocznie można kupić już za 400 zł – są to jednak modele ze stalową podstawą, często przeznaczone dla dzieci. Odskocznia gimnastyczna szkolna kosztuje nawet do 800 czy 900 zł - są to zazwyczaj modele najcięższe, przeznaczone dla profesjonalistów.

Odskocznie gimnastyczne

( ilość produktów: 4 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3076 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-08
Polecam! Bardzo szybka wysyłka towaru.
2024-05-08
realizację zamówienie oceniam na bardzo dobry, towar dostarczono szybko bez żadnych problemów
pixel