Akcesoria do siłowni, które trzeba mieć


Każda profesjonalna siłownia powinna być wyposażona w wysokiej jakości sprzęt, w tym akcesoria do siłowni. Z uwagi na swoje gabaryty akcesoria do siłowni mogą wydawać się mało ważne. Jednak nic bardziej mylnego. To właśnie szczegóły odpowiadają za finalny odbiór danego obiektu. Im więcej akcesoriów tym większe możliwości. Warto pamiętać jak ważne w treningu siłowym jest zmienianie ćwiczeń lub sposobu ich wykonywania. Wielu sportowców i zawodowych kulturystów zwraca uwagę, czy na siłowni będzie można realizować cały plan treningowy. Wymagane są więc różne końcówki wyciągów czy powerbag.


Podstawowe akcesoria do siłowni - drążek rozporowy

Drążki wszelkiego rodzaju nie są stosowane jedynie na profesjonalnych siłowniach. Osoby, które chcą mieć możliwość wykonywania ćwiczeń w domu, często decydują się na drążek rozporowy. Trening na drążku jest bardzo trudny i początkujący mogą mieć z nim wiele problemów. Szczególnie osoby, które nie mają doświadczenia na siłowni i planują pierwszą wizytę, mogą mieć problem z wykonaniem nawet jednego pełnego powtórzenia. Właśnie między innymi dla takich osób przygotowano drążki rozporowe, które można zamontować na futrynie drzwi. Stosując takie rozwiązanie, osoby niedoświadczone mogą trenować w domu i dopiero po czasie przenieść się również na siłownię.


Każdy, kto ma minimalne pojęcie o siłowni, wie, jak ważny jest trening, przy użyciu drążka. Jego najważniejszym zadaniem jest wzmacnianie ramion, pleców i barków. Ćwiczenia z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała są trudne w wykonaniu, jednak znakomicie kształtują siłę i wysportowaną sylwetkę. Wielkim atutem drążka jest możliwość wykonywania ćwiczeń w domu, a także niskie koszta. Zwykle drążek rozporowy wystarcza na wiele lat. Oczywiście wyróżnić możemy również inne rodzaje drążków. Można spotkać drążki wygięte, proste lub z dodatkowymi uchwytami. Niektóre rodzaje drążków montuje się na ścianie. Pod warunkiem, że montaż został wykonany solidnie, drążek może dawać bardzo duży komfort ćwiczeń.


 

Inne akcesoria do siłowni - powerbag, podpórki do pompek


Przy gromadzeniu wyposażenia do siłowni, warto skupić się również na produktach, które są dosyć rzadko spotykane. Jednym z takich sprzętów mogą być podpórki do pompek. Pompki to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń na całym świecie. Można wykonywać je właściwie wszędzie i właśnie z tego powodu po jakimś czasie wkrada się monotonia. O czym zostało wspomniane już na wstępie - siłownia powinna oferować szeroki wachlarz możliwości, jeśli chodzi o kombinacje ćwiczeń. Uchwyty wspomagają wykonywanie pompek, a dodatkowo lepiej stymulują określone partie mięśniowe. Takie podpórki do pompek sprawdzą się nie tylko na siłowni czy w klubie fitness. Bardzo dużo osób zamawia uchwyty, aby ćwiczyć pompki w domu i stosować różne wariacje tego ćwiczenia. Koszt tego akcesorium nie jest wygórowany i co najważniejsze, jest to inwestycja, które nie trzeba powtarzać co jakiś czas.


Od jakiegoś czasu popularność w klubach fitness zyskiwać zaczęły worki powerbag. Zwykle są to woreczki o różnych wymiarach i uchwytach, a ich powierzchnię zdobi wodoszczelny materiał. Środek powerbagów wypełniony jest najczęściej piaskiem. Ćwiczenia z powerbag poprawiają utrzymywanie równowagi i stabilizacji. Stosowane są również w późniejszych stadiach niektórych rehabilitacji, ze względu na poprawę funkcjonowania kręgosłupa. Jako że czasy, w których żyjemy, sprzyjają częstemu siedzeniu przed komputerem, kręgosłup jest narażony na dodatkowe problemy. Poza pływaniem, które świetnie wpływa na szkielet, warto dorzucić również ćwiczenia z powerbagami.


Najmniejsze akcesoria do siłowni - uchwyty


Na siłowniach bardzo często używanym urządzeniem jest wyciąg. Można wykonywać na nim niezliczone warianty ćwiczeń na klatkę piersiową, biceps, triceps czy mięśnie przedramion. Jednak w podstawowej wersji, gdzie do czynienia mamy jedynie z linkami wyciągu górnego, nie ma szerokiego pola do popisu. Dlatego tak ważne jest wyposażenie siłowni w różnorodne uchwyty. Dla przykładu podwójny lub pojedynczy sznur umożliwia wykonywanie dodatkowych ćwiczeń na biceps, których nie można wykonać nigdzie indziej.


Do grona akcesoriów na siłownię z pewnością możemy zaliczyć zaciski wszelkiego rodzaju. Zaciski są niezwykle ważne, ponieważ pozwalają zadbać o bezpieczeństwo klientów. Nie każdy chodzi na siłownię z kimś, dlatego wykonywanie np. wyciskania sztangi na ławce poziomej, może stanowić niemałe wyzwanie. Użycie zacisków jest wtedy konieczne, aby podczas wykonywania ćwiczenia ciężarki nie zsunęły się ze sztangi, powodując tym samym uszczerbek na zdrowie ćwiczącego.


Jednak to i tak tylko niektóre akcesoria, które znajdą państwo w niniejszej kategorii. Zapraszamy do zapoznania się z całą ofertą - przeglądając kolejne strony. Poszerzanie oferty o różnorodne ćwiczenia z pewnością sprawi, że klienci zaczną powracać na siłownię. W dzisiejszych czasach niezwykle ważne jest to, aby umieć się wyróżnić. Warto więc zadbać o takie akcesoria do siłowni, których nie posiada konkurencja.

Akcesoria do siłowni

( ilość produktów: 52 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3085 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-23
SUPER
2024-05-14
Szybko i sprawnie.
pixel