Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Drabiny sznurkowe

... czytaj dalej

O drabinach sznurowych

Drabiny sznurowe są doskonałym rozwiązaniem do urządzania małpich gajów i placów zabaw – oprócz doskonałej rozrywki, zapewniają rozwój koordynacji ruchowej dzieci. Drabiny wykorzystywane są także na salach gimnastycznych – jeżeli więc jesteś zwolennikiem kreatywnie i ciekawie przeprowadzonych lekcji wychowania fizycznego, warto zaproponować szkole zakup właśnie tego urządzenia. W końcu kto nie chce stworzyć raju dla dzieci w ich szkole?

Drabiny sznurowe

Choć drabiny sznurowe może nie wyglądają jak profesjonalny sprzęt sportowy, pozwalają na doskonały i pełnowymiarowy rozwój koordynacji ruchowej nawet najmłodszym. W sklepach można jednak znaleźć kilka rodzajów drabin sznurowych. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Czym się różnią między sobą drabiny sznurowe?

Drabinki różnią się przede wszystkim ze względu na swoją długość. Najkrótsze najczęściej mierzą około 3 m wysokości, najdłuższe mogą sięgać nawet do 25 m. Z tego powodu już przed kupnem tego przedmiotu należy zdecydować się, gdzie i na jakiej wysokości będzie on umieszczony. Warto zwrócić uwagę także na miejsca łączeń szczebli. Najlepsze drabiny sznurowe wykorzystują łączenia linii obszytych skórą – zapewnia to większe bezpieczeństwo użytkowania. Istotnym elementem jest także materiał, z jakiego wykonana jest cała drabina. Dla wygody użytkowania i poczucia bezpieczeństwa, poleca się wybranie modeli z kręconych lin konopnych – są to naprawdę silne sznury, które wytrzymają każdy ciężar. Szczeble powinny być drewniane lub ewentualnie wykonane ze sklejki – istotne by przed kupnem sprawdzić ich wytrzymałość.

Liny do wspinania, kółka, trapezy i drążki, czyli pozostałe wyposażenie sal gimnastycznych

Warto pamiętać, że oprócz drabin sznurowych, salę gimnastyczną czy nawet plac zabaw można wyposażyć także w inne przyrządy rozwijające koordynację ruchową dzieci. Doskonałym pomysłem jest kupno lin do wspinania bądź przeciągania – oprócz świetnej rozrywki, ćwiczenia z wykorzystaniem tych elementów pozwalają na wzmocnienie mięśni rąk. Osoby, które marzą o karierze gimnastycznej powinny ćwiczyć na trapezach lub kółkach, które także rozwijają koordynację ruchową.

W tym przypadku warto zwrócić uwagę na produkty takich marek jak: Netex dla drabin sznurowych czy Polsport Bielsko-Biała dla pozostałych elementów. Drabiny można kupić za około 400 zł, liny do przeciągania czy wspinaczki za około 80 zł, a trapezy i kółka za około 300 zł.

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel