O drabinach sznurowych

 

Drabina sznurowa to doskonałe rozwiązanie do urządzania małpich gajów i placów zabaw – oprócz doskonałej rozrywki, zapewniają rozwój koordynacji ruchowej dzieci. Drabina sznurowa wykorzystywana jest także na salach gimnastycznych – jeżeli więc jesteś zwolennikiem kreatywnie i ciekawie przeprowadzonych lekcji wychowania fizycznego, warto zaproponować szkole zakup właśnie tego urządzenia. W końcu kto nie chce stworzyć raju dla dzieci w ich szkole?

 

Drabina sznurowa

 

Choć drabiny sznurowe może nie wyglądają jak profesjonalny sprzęt sportowy, pozwalają na doskonały i pełnowymiarowy rozwój koordynacji ruchowej nawet najmłodszym. W sklepach można jednak znaleźć kilka rodzajów drabin sznurowych. Na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

 

Czym się różnią między sobą drabiny sznurowe?

 

Drabinki różnią się przede wszystkim ze względu na swoją długość. Najkrótsze najczęściej mierzą około 3 m wysokości, najdłuższe mogą sięgać nawet do 25 m. Z tego powodu już przed kupnem tego przedmiotu należy zdecydować się, gdzie i na jakiej wysokości będzie on umieszczony. Warto zwrócić uwagę także na miejsca łączeń szczebli. Najlepsze drabiny sznurowe wykorzystują łączenia linii obszytych skórą – zapewnia to większe bezpieczeństwo użytkowania. Istotnym elementem jest także materiał, z jakiego wykonana jest cała drabina. Dla wygody użytkowania i poczucia bezpieczeństwa, poleca się wybranie modeli z kręconych lin konopnych – są to naprawdę silne sznury, które wytrzymają każdy ciężar. Szczeble powinny być drewniane lub ewentualnie wykonane ze sklejki – istotne by przed kupnem sprawdzić ich wytrzymałość.

 

Lina do przeciągania - dla zdrowia i zabawy

 

Warto pamiętać, że oprócz drabin sznurowych, salę gimnastyczną czy nawet plac zabaw można wyposażyć także w inne przyrządy rozwijające koordynację ruchową dzieci. Doskonałym pomysłem jest lina do przeciągania i/lub wspinania – oprócz świetnej rozrywki, ćwiczenia z wykorzystaniem tych elementów pozwalają na wzmocnienie mięśni rąk.

 

Kółka gimnastyczne - klucz do kariery gimnastycznej?

 

Osoby, które marzą o karierze gimnastycznej powinny ćwiczyć, wykorzystując trapezy lub kółka gimnastyczne, które także rozwijają koordynację ruchową.

W tym przypadku warto zwrócić uwagę na produkty takich marek jak: Netex dla drabin sznurowych czy Polsport Bielsko-Biała dla pozostałych elementów. Drabina sznurowa to koszt około 400 zł, lina do przeciągania około 80 zł, a trapezy i kółka gimnastyczne około 300 zł.

Kółka gimnastyczne, drabiny sznurowe i liny do przeciągania

( ilość produktów: 14 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3085 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
Zgodnie z zamówieniem
2024-05-18
Bardzo dobry sklep,szybka i sprawna obsługa
pixel