Karimata to podstawowe akcesorium podczas biwaków, noclegów na szlakach, a nawet w schronisku. Karimata aluminiowa to bardzo lekki typ karimaty, zapewniającej komfortowy sen, a jednocześnie gwarantujący większą izolację od podłoża dzięki zastosowaniu dodatkowej warstwy folii aluminiowej.

Karimata aluminiowa - dla każdego turysty

Karimata z aluminium to obowiązkowe akcesorium dla każdego pasjonata trekkingu i wypraw górskich, zarówno nizinnych, jak i tych w wysokich górach. Karimaty aluminiowe produkowane są z materiału polietylenowego. Jest ona sprężysta i nie absorbuje wody, więc jest idealnym rozwiązaniem na wilgotne warunki. Dzięki zastosowaniu dodatkowej cienkiej warstwy folii aluminiowej, zwiększone są właściwości termiczne karimaty. Dzięki karimacie z folią aluminiową wszelkie nierówności nie będą Ci przeszkadzać podczas snu. Jeśli poszukujesz lekkiej karimaty, ale zapewniającej dobrą izolację, postaw na karimatę aluminiową.


Karimata z aluminium - jak używać? 

W karimacie z aluminium śpiwór kładziemy na stronie z folią aluminiową, natomiast strona piankowa karimaty jest na ziemi. Dzięki takiemu rozwiązaniu niwelujemy możliwość utraty ciepła. Jeżeli planujesz spanie w mocno chłodnych warunkach, należy zwrócić uwagę na grubość karimaty - im grubsza, tym większa izolacja od podłoża.

Ten rodzaj karimaty jest lekki i nie będzie stanowiła dodatkowego obciążenia, wystarczy ją tylko zwinąć i przyczepić do plecaka.

Zalety karimaty aluminiowej:

-lekka waga,
-wysoki stopień izolacji,
-wysoka odporność na wilgotne warunki.
-miękkość.
-karimata z folią aluminiową jest łatwa w czyszczeniu.

Karimaty aluminiowe

( ilość produktów: 3 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3175 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-11
Super
2024-07-05
Ok
pixel