Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Rakietki do tenisa stołowego

... czytaj dalej

Sprzęt do tenisa stołowego

Tenis stołowy od dawna nie jest już postrzegany jedynie jako sport rekreacyjny. Obecny jest na igrzyskach już od 1988 roku, co może świadczyć o wysokim poziomie wielu graczy na świecie. Chociaż pionierami nadal są osoby z Chin, Polscy zawodnicy też często sięgają czołówki w wielu zawodach i turniejach międzynarodowych. Do gry w tenisa stołowego potrzebny jest sprzęt taki jak rakietki, piłeczki i stół.

Rakietki do tenisa stołowego

Zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści powinni znać podstawowe róznice między poszczególnymi rakietkami do ping-ponga. Nie warto kierować się jedynie producentem – istotne są szczególnie parametry, które pozwalają na precyzyjne odbicia.

Wybór rakietki do tenisa stołowego

W dużej mierze rakietki do tenisa stołowego skonstruowane są tak, aby sprostać dwóm typom gry: defensywnej i ofensywnej. Odpowiadają za to okładziny w kolorze czarnym i czerwonym. Defensywna będzie odpowiadać za lepszą kontrolę nad piłeczką, co skutkować będzie gorszą rotacją i przyśpieszeniem. Ofensywna zaś skupiać się będzie na większym przyśpieszeniu i rotacji, ale kosztem gorszej kontroli. W zależności od preferowanego stylu gry, wystarczy tylko zmienić stronę paletki, bez konieczności kupowania nowej.

Budowa rakiety do ping-ponga

Rakietki do tenisa stołowego składają się z dwóch głównych elementów. Są to: deska z okładziną oraz uchwyt. Deska składa się najczęściej z kilku warstw sklejek, przy czym musi być zrobiona z co najmniej 85% drewna, reszta elementów może być wykonana z włókien węglowych lub szklanych. Obecnie można dopasować uchwyt do swojej dłoni. Warto zwrócić uwagę na twardość drewna oraz grubość okładziny. Im okładzina jest grubsza, tym bardziej polecana graczom ofensywnym (stosującym szybkie uderzenia). Dla nich polecane są także rakietki o dużej twardości.

Parametry rakiet do tenisa ziemnego

Aby rozróżnić i wybrać idealną rakietę do tenisa stołowego należy wziąć pod uwagę kilka parametrów. Oznaczane są one głównie od 1 do 10 (czasami zdarza się od 1 do 15). Są to: szybkość, rotacja oraz kontrola. Szybkość oznacza siłę przyspieszenia piłeczki po uderzeniu rakiety. Szybkość uzależniona jest od sposobu wykonania gum rakiety do tenisa oraz od deski. Rotacja pozwala na podkręcanie piłeczki podczas uderzeń. Oczywiście im wyższy parametr rotacji, tym można łatwiej i precyzyjniej wykonywać podkręcenia. Kontrola – określana jest jako zdolność rakiety do kierowania piłką. Odbywa się to jednak przez samo ustawienie rakiety. Kontrola także zależy od gum oraz deski rakiety.

zwiń teskt
Sortuj po:
Wyświetl
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel