Paletki do tenisa stołowego – niezbędne akcesorium do gry

Tenis stołowy od dawna nie jest już postrzegany jedynie jako sport rekreacyjny. Obecny jest na igrzyskach już od 1988 roku, co może świadczyć o wysokim poziomie wielu graczy na świecie. Chociaż pionierami nadal są osoby z Chin, Polscy zawodnicy też często osiągają wysokie miejsca w wielu zawodach i turniejach międzynarodowych. Celem gry w ping-ponga jest odbijanie piłeczki za pomocą paletki do tenisa stołowego w taki sposób, aby znalazła się na przeciwnym polu. Gra w ping-ponga dostarcza wielu emocji, adrenaliny i wymaga nie lada sprytu, szybkości i zwinności. Jak w każdym sporcie czy grze, również tenis stołowy wymaga odpowiedniego sprzętu, bez którego gra nie może się odbyć. Do gry w tenisa stołowego potrzebny jest sprzęt taki jak paletki do ping ponga, piłeczki i stół.

 

Rakietki do tenisa stołowego

Zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści powinni znać podstawowe różnice między poszczególnymi rakietkami do ping-ponga. Nie warto kierować się jedynie producentem – istotne są szczególnie parametry, które pozwalają na precyzyjne odbicia.

Paletki do tenisa stołowego - kolory

W dużej mierze rakietki do tenisa stołowego skonstruowane są tak, aby sprostać dwóm typom gry: defensywnej i ofensywnej. Odpowiadają za to okładziny w kolorze czarnym i czerwonym. Defensywna będzie odpowiadać za lepszą kontrolę nad piłeczką, co skutkować będzie gorszą rotacją i przyśpieszeniem. Ofensywna zaś skupiać się będzie na większym przyśpieszeniu i rotacji, ale kosztem gorszej kontroli. W zależności od preferowanego stylu gry, wystarczy tylko zmienić stronę paletki do ping ponga, bez konieczności kupowania nowej.

Budowa rakiety do ping-ponga

Rakietki do tenisa stołowego składają się z dwóch głównych elementów. Są to: deska z okładziną oraz uchwyt. Deska składa się najczęściej z kilku warstw sklejek, przy czym musi być zrobiona z co najmniej 85% drewna, reszta elementów może być wykonana z włókien węglowych lub szklanych. Obecnie można dopasować uchwyt do swojej dłoni. Warto zwrócić uwagę na twardość drewna oraz grubość okładziny. Im okładzina jest grubsza, tym bardziej polecana graczom ofensywnym (stosującym szybkie uderzenia). Dla nich polecane są także rakietki do ping ponga o dużej twardości.


Parametry paletek do ping ponga

Aby rozróżnić i wybrać idealną paletkę do tenisa stołowego należy wziąć pod uwagę kilka parametrów. Oznaczane są one głównie od 1 do 10 (czasami zdarza się od 1 do 15). Są to: szybkość, rotacja oraz kontrola. Szybkość oznacza siłę przyspieszenia piłeczki po uderzeniu rakietki do ping ponga. Szybkość uzależniona jest od sposobu wykonania gum rakiety do tenisa oraz od deski. Rotacja pozwala na podkręcanie piłeczki podczas uderzeń. Oczywiście im wyższy parametr rotacji, tym można łatwiej i precyzyjniej wykonywać podkręcenia. Kontrola – określana jest jako zdolność rakiety do kierowania piłką. Odbywa się to jednak przez samo ustawienie paletki do ping ponga. Kontrola także zależy od gum oraz deski rakiety.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą paletek do ping-ponga!

Rakietki do tenisa stołowego

( ilość produktów: 129 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3137 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-19
Super firma wszystko przebiegło bez problemów
2024-06-18
POLECAM
pixel