Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Bluzy bramkarskie

... czytaj dalej

Stroje dla piłkarzy – bluzy bramkarskie

Każdy strój sportowy, aby dobrze spełniać się w swojej roli, powinien posiadać pewne specyficzne cechy. Z uwagi na przeznaczenie takich strojów, czyli intensywne treningi, muszą być one wyprodukowane z tkaniny o wysokiej jakości, odpornej na uszkodzenia oraz zapewniającej stała temperaturę ciała. Ponadto dobry strój sportowy, między innymi taki jak bluza bramkarska, powinien posiadać system wentylacji oraz odprowadzać wilgoć z wewnątrz na zewnątrz. Trudno wyobrazić sobie skuteczny trening w niewygodnej bluzie. Ponieważ bramkarz pełni bardzo odpowiedzialną funkcję, jego strój musi być ta tyle komfortowy, aby w ogóle zapomniał, że ma ją na sobie.

Bluzy bramkarskie

Bramkarz jest jedną z kluczowych osób w drużynie piłkarskiej. Bez niej nie odbywa się żaden mecz – nawet ten rozgrywany na podwórku przez najmłodszych piłkarzy. Jednak jaką wybrać bluzę bramkarską? Poniżej znajduje się kilka istotnych wskazówek. Bluzy bramkarskie z długim rękawem pozwalają na swobodne rzuty piłki oraz szybkie interwencje, które są nieuniknione podczas wielu meczów. Jeżeli ktoś trenuje piłkę nożną zawodowo, powinien wybrać bluzę z ochraniaczami barek i ramion z gąbki. Niezbędne są także ochraniacze łokci. Dla wielu piłkarzy, wygodne są także silikonowe wypustki na klatce piersiowej, które pozwalają na zatrzymanie rotacyjnego ruchu piłki podczas szybkich interwencji. Podczas kupna bluzy warto zwrócić uwagę także na siateczkowe elementy stroju, które pozwalają na szybszą regulację temperatury. Nieco droższe bluzy bramkarskie posiadają także nadrukowane silikonowe elementy stroju (szczególnie w części nadgarstków), co pozwala na łatwiejsze chwytanie piłki. Którą bluzę bramkarską wybrać? Wybór zależy przede wszystkim od stopnia zaawansowania piłkarza oraz jej przeznaczenia. Jeżeli dopiero zaczyna się grę i jest amatorem, można zdecydować się na bluzę z długim rękawem, która nie posiada dodatkowych elementów, takich jak np. silikonowe wypustki na klatce piersiowej. Warto jednak zdecydować się na model z ochraniaczami, które na początkowym etapie gry z pewnością się przydadzą wielu bramkarzom.

Najpopularniejsi producenci bluz bramkarskich

Bluzy bramkarskie produkowane są przez znane i cenione marki sportowe, takie jak np. Adidas, Colo, Joma czy Rhinos. Osoby, które chcą mieć pewność, że ten element stroju spełnia swoje funkcje powinien zdecydować się na sprawdzone marki, które często wiążą się z wyższymi kosztami zakupu. Bluzy bramkarskie można bowiem kupić już za 40 zł, jednak warto sprawdzić z jakiego materiału zostały one wykonane i nie kupować przysłowiowego „kota w worku”.

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel