Skrzynia gimnastyczna z wózkiem – obowiązkowe wyposażenie każdej sali


Nieodzownym elementem wyposażenia każdej sali treningowej, zarówno szkolnej jak i klubowej fitness jest skrzynia gimnastyczna. Początki swojego zastosowania znajduje w gimnastyce sportowej. Ćwiczenia z wykorzystaniem tego elementu mają na celu wszechstronne wzmocnienie organizmu. Skrzynia gimnastyczna może być wykorzystana do toru przeszkód i ćwiczeń na obwodach stacyjnych. Aby zostały one dopuszczone do użytku, muszą spełniać wymagania normy PN-EN 916 w sprawie wymogów bezpieczeństwa. Często producenci też chwalą się dodatkowymi posiadanymi certyfikatami.


Skrzynia gimnastyczna


Chociaż każdy wie jak, wygląda skrzynia gimnastyczna, nie każdy zdaje sobie sprawę, że tak wiele różnych modeli produkowanych jest każdego roku. Większość osób może je zróżnicować głównie ze względu na wygląd, jednak istotnym elementem jest także materiał, z jakiego zostały wykonane.


Skrzynia gimnastyczna z wózkiem - dodatkowy element


Rozróżniamy kilka rodzajów skrzyń gimnastycznych – można je podzielić ze względu na ich budowę oraz materiały, z których są stworzone. Najbardziej popularne skrzynie zbudowane są z pięciu elementów - każdy z nich jest drewniany (większa wytrzymałość) lub zbudowany ze sklejki (tańsze, lecz mniej trwalsze). Element położony najwyżej wyposażony jest w miękkie obicie, które najczęściej stanowi pianka obszyta skórą naturalną lub sztuczną. Skrzynie gimnastyczne można podzielić także ze względu na ich budowę - wyróżniamy modele skośne i pionowe. Dodatkowym elementem ich wyposażenia są wózki do ich przewożenia. Skrzynia gimnastyczna z wózkiem to wysoka trwałość i porządne wykończenie,co pozwala na wieloletnie korzystanie z nich. Kupując ten sprzęt gimnastyczny warto także wybrać wcześniej ich wysokość – na rynku spotkać można skrzynie gimnastyczne wysokie (5- lub 7-segmentowe) oraz niskie (nawet 1-segmentowe). Ma to wpływ na końcową cenę produktu. 

Skrzynie gimnastyczne

( ilość produktów: 12 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3085 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-16
ok
2024-05-14
Szybko i sprawnie.
pixel