Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Skrzynie gimnastyczne

... czytaj dalej

Skrzynie gimnastyczne – obowiązkowe wyposażenie każdej sali

Nieodzownym elementem wyposażenia każdej sali treningowej, zarówno szkolnej jak i klubowej fitness jest skrzynia gimnastyczna. Początki swojego zastosowania znajduje w gimnastyce sportowej. Ćwiczenia z wykorzystaniem tego elementu mają na celu wszechstronne wzmocnienie organizmu. Skrzynie gimnastyczną można wykorzystać do toru przeszkód i ćwiczeń na obwodach stacyjnych. Aby zostały one dopuszczone do użytku, muszą spełniać wymagania normy PN-EN 916 w sprawie wymogów bezpieczeństwa. Często producenci też chwalą się dodatkowymi posiadanymi certyfikatami.

Skrzynia gimnastyczna

Chociaż każdy wie jak wygląda skrzynia gimnastyczna, nie każdy zdaje sobie sprawę, że tak wiele różnych modeli produkowanych jest każdego roku. Większość osób może je zróżnicować głównie ze względu na wygląd, jednak istotnym elementem jest także materiał, z jakiego zostały wykonane.

Skrzynia gimnastyczna i jej rodzaje

Rozróżniamy kilka rodzajów skrzyń gimnastycznych – można je podzielić ze względu na ich budowę oraz materiały, z których są stworzone. Najbardziej popularne skrzynie zbudowane są z pięciu elementów - każdy z nich jest drewniany (większa wytrzymałość) lub zbudowany ze sklejki (tańsze, lecz mniej trwalsze). Element położony najwyżej wyposażony jest w miękkie obicie, które najczęściej stanowi pianka obszyta skórą naturalną lub sztuczną. Skrzynie gimnastyczne można podzielić także ze względu na ich budowę - wyróżniamy modele skośne i pionowe. Dodatkowym elementem ich wyposażenia są wózki do przewożenia ich. Wysoka trwałość skrzyń i porządne wykończenie pozwala na wieloletnie korzystanie z nich. Kupując ten sprzęt gimnastyczny warto także wybrać wcześniej ich wysokość – na rynku spotkać można skrzynie wysokie (5- lub 7-segmentowe) oraz niskie (nawet 1-segmentowe). Ma to wpływ na końcową cenę produktu. 

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel