Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Znaczniki piłkarskie

... czytaj dalej

Stroje sportowe - znaczniki treningowe

Do podstawowych elementów strojów sportowych należą: koszulki, spodenki, spodnie dresowe, dresy ortalionowe oraz buty i getry. Podczas treningów piłki nożnej, a także wszelkich innych sportów drużynowych, bardzo przydatnym elementem ubioru są znaczniki treningowe. Służą one do oznaczenia zawodników różnych drużyn, w celu ich podziału podczas treningowego meczu.

Znaczniki treningowe

Kupno znaczników jest świetnym pomysłem zarówno do szkół, jak i klubów sportowych. Cel takiego oznaczenia zawodników jest prosty – sportowcy nie mogą mylić się podczas gry, kto jest w ich zespołach. Znaczniki wykorzystywane są często bowiem podczas treningów zawodowców – piłkarze (czy inni sportowcy) dzieleni są na dwie grupy tak, by sprawdzić ich wewnętrzne dopasowanie się. Znaczniki powinny być wykonane z lekkiej, poliestrowej siatki, którą zakłada się na podstawową koszulkę piłkarską. Ich cechą powinna być także przewiewność – zawodnicy nie powinni czuć, że coś im przeszkadza lub powoduje większy ciężar. Ten element stroju powinien być także w jaskrawych kolorach – tak by zawodnik był widoczny z daleka. Warto dopasować także je rozmiarami do wzrostu i wagi zawodników – za duże znaczniki mogą przeszkadzać podczas biegu, natomiast zbyt ciasne powodują odczucia dyskomfortu.

Ceny znaczników

Znaczniki nie są drogim elementem stroju. Już za około 10 zł można kupić naprawdę dobre znaczniki z odpornych materiałów. Niektóre znaczniki mogą kosztować nawet 30 zł – mają one bardziej intensywne kolory, a nawet po przełożeniu na drugą stroną są innej barwy. Tak, by można było dopasować ilość graczy nie do ilości znaczników, ale do liczby graczy. Produkują je takie marki jak Spokey, Joma, Colos czy Rhinos.

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel