Pasy do kimona 

 

Przez wielu zawodników powtarzane są słowa: „sztuki walki to nie tylko sport – to filozofia”. Coś w tym zdaniu z pewnością jest. Z tego powodu dla wielu sportowców istotny jest także dobrze dobrany strój do karate. Pas do kimona jest niezbędnym wyposażeniem stroju do sztuki walk, w których obowiązuje strój kimono. Najczęściej kojarzony jest w kolorach czarnym i białym, ale w przypadku karate wyróżniamy aż osiem kolorów pasa, które mówią o stopniu zaawansowania zawodnika.

 

Pasy do kimon - co oznaczają?

 

Pasy do kimon oznaczają głównie trud włożony w treningi i stopień rozwoju zawodnika. Często traktowane są jako świętość dla zawodnika – szczególnie, jeśli kolorem pasu jest czerń, brąz czy zieleń. Oto kilka wskazówek jak wybrać idealny model dla siebie oraz co tak naprawdę oznaczają konkretne kolory, które można spotkać w pasie zawodników.

 

Pas do judo i pas do karate - jak dobrać długość?

 

Oprócz kolorystyki pasów, ważna jest także ich długość. Zależy ona głównie od obwodu w pasie zawodnika – im większy jest obwód, tym większa długość pasa. W poniższej tabeli znajdują się wskazówki, jaki pas powinien wybrać nawet początkujący karateka.


Długość pasa do kimono Obwód w pasie zawodnika
220 cm do 55 cm
240 cm 50 - 65 cm
260 cm 60 - 75 cm
280 cm 70 - 95 cm
300 cm 90 - 105 cm
320 cm 100 - 120 cm

Pas do karate - różnobarwność 

Większość osób wie, że kolor pasów do karate ma ogromne znaczenie. Wyróżniamy takie kolory pasów jak:

  • Biały - symbol nauki początkującego zawodnika.
  • Pomarańczowy – oznaczający, że adept przyswoił już podstawową etykietę karate.
  • Niebieski - symbol płynności ruchów karateki na tym poziomie odznaczają się pewnością a on sam potrafi panować nad emocjami i nie ulega gniewowi.
  • Żółty - wiąże się z ogniem i energią, a posiadający go adept opanował zarówno fizyczne, jak i psychologiczne aspekty treningu, czyli równowagę, percepcję, świadomość swojego ciała i siłę woli.
  • Zielony - pierwszy stopień zaawansowania, a karateka nadal pracuje nad tym, aby osiągnąć funkcjonowanie ciała bez świadomości wysiłku.
  • Brązowy oznacza równowagę ciała i umysłu.
  • Czarny pas to znak mistrzowskiego opanowania karate pod każdym względem: psychicznym i fizycznym.

 

Pas do kimona dla dziecka

 

Jeśli Twoje dziecko rozpoczyna przygodę ze wschodnimi sztukami walki, koniecznie zaopatrz je we właściwie dobrany pas do kimona dla dziecka. Powinien być dopasowany dokładnie do obwodu pasa trenującego zawodnika, ponieważ w innym przypadku pas do kimona dla dziecka nie będzie spełniał swojej roli, jakim jest podtrzymywanie stroju. Skontaktuj się z naszym sklepem, jeśli nasuną Ci się pytania na temat tego, jak dobrać pas do kimona dla dziecka!

Pasy do kimon

( ilość produktów: 21 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3085 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-25
Super szybko
2024-05-18
Bardzo dobry sklep,szybka i sprawna obsługa
pixel