Akcesoria do jogi potęgują jej dobroczynne efekty 

Akcesoria do jogi pozwalają wydobyć cały potencjał z tej wyjątkowej sztuki. Efekty ich zastosowania będą odczuwalne tak dla początkujących, jak i dla bardzo zaawansowanych praktyków jogi. Prawidłowe wykonywanie ćwiczeń wymaga wszak skupienia i kontroli oddechu, co dużo łatwiej jest osiągnąć w sprzyjających treningowi warunkach.

Joga wpływa pozytywnie na zdrowie i życie

Dzięki jej zbawiennemu wpływowi na organizm joga cieszy się wielką nieprzemijającą popularnością. Regularne ćwiczenia pozwalają osiągnąć lepszą koordynację ruchową oraz poprawia elastyczność i postawę ciała. Joga ma również szereg właściwości prozdrowotnych - pomaga w redukcji stresu i niepokoju, a tym samym reguluje ciśnienie krwi i zwiększa naturalną odporność organizmu, a także łagodzi bóle menstruacyjne.

Akcesoria do jogi pomagają unikać urazów

Akcesoria do jogi przydadzą się szczególnie osobom, które powracają do jogi po urazach i związanej z nimi rekonwalescencji. Akcesoria zwiększają bezpieczeństwo ćwiczeń i pomagają zachować prawidłową postawę, a także utrzymać odpowiednie pozycje, dzięki czemu nie obciążają one stawów i kręgosłupa. Wygoda i komfort przy wykonywaniu ćwiczeń przekładają się bezpośrednio na wyczucie konkretnych partii mięśni i ogólną samoświadomość ciała.

Walec do jogi pomaga rozluźnić mięśnie

Wykorzystywany do treningu całego ciała walec do jogi odpowiednio zastosowany pozwala rozluźnić spięte mięśnie, a przy tym niweluje bóle kręgosłupa i stawów. Z jego pomocą możliwe jest wykonywanie samodzielnego masażu całego ciała, a także rozbudowywanie mięśni stabilizujących sylwetkę. Jego dodatkową zaletą jest to, że rozwiązuje problemy z brakiem równowagi, zwiększając komfort i bezpieczeństwo ćwiczeń.

Rozciągane kółko do jogi to doskonałe podparcie przy każdej figurze

Ten niepozorny sprzęt w kształcie niewielkiego koła stanowi świetne podparcie dla kręgosłupa, odciążając go podczas wykonywania ćwiczeń. Służy przede wszystkim do otwarcia klatki piersiowej i usunięcia napięcia w obrębie ramion, ale także ułatwia rozciąganie i poprawia ogólną sprawność organizmu.

Kółko do jogi zaprojektowane zostało tak, by dopasowywać się idealnie do każdego ciała, niezależnie od typu sylwetki, wykonywanego ćwiczenia czy sposobu wygięcia. Stanowi doskonałe podparcie przy wykonywaniu zarówno poziomych, jak i pionowych figur, dzięki czemu zapewnia komfort, bezpieczeństwo i stabilność, a także chroni przed niebezpiecznymi urazami i kontuzjami.

Piłka do jogi ćwiczy każdą partię mięśni

Niewiele jest akcesoriów o tak wszechstronnym zastosowaniu jak piłka do jogi. Nie tylko wzmacnia sylwetkę i pomaga poprawić ogólną kondycję organizmu, ale sprawdza się również świetnie przy wykonywaniu ćwiczeń korekcyjnych i rehabilitacyjnych. Umożliwia wykonywanie figur skoncentrowanych na rozciąganiu mięśni pleców, otwieraniu i rozciąganiu mięśni klatki piersiowej, wzmacnianiu mięśni nóg, rąk i tułowia, poprawieniu koncentracji, równowagi, koordynacji ruchów i panowania nad oddechem.

Antygrawitacyjny hamak do jogi z elementami akrobatyki

Hamak antygrawitacyjny to niezastąpiony gadżet do uprawiania jogi w powietrzu. Znajdzie zastosowanie zarówno w profesjonalnych salach ćwiczeń na siłowaniach i w klubach fitness, ale można ćwiczyć przy jego użyciu również w domowym zaciszu.

Antygrawitacyjny hamak pozawala na wykonywanie pozycji jogi kilkanaście centymetrów nad powierzchnią podłogi. Hamak podtrzymuje ciało pozwalając odpowiednio rozciągać mięśnie zarówno w czasie rozciągania i rozgrzewki, jak i podczas właściwego treningu. Z jego pomocą istnienie możliwość przyjmowania nie tylko pozycji pionowych i poziomych, ale także skomplikowanych figur polegających na przyjęciu kierunku głową w dół, co pozwala na dużo głębsze rozciąganie niż standardowe techniki jogi. 

Akcesoria do jogi

( ilość produktów: 13 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3076 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-14
Szybko i sprawnie.
2024-05-12
Polecam
pixel