Popularne ostatnimi czasy pasy TRX są interesującym narzędziem treningowym. Ćwiczenia przy ich pomocy wykonujemy po podczepieniu ich do drążka, drabiny, gałęzi, futryny lub innego, podobnego elementu zapewniającego dużą stabilność. Zestaw ćwiczeń, do których wykorzystywane są pasy TRX ma charakter kompleksowy - bazuje bowiem na wykorzystaniu własnej masy ciała. Początkowo trening z pasami TRX był zaprojektowany dla amerykańskich żołnierzy, obecnie jednak są one powszechnie wykorzystywane również na siłowni.

Czy pasy TRX można wykorzystywać podczas codziennego treningu?

Gdy chcemy wykorzystać pasy TRX do treningu musimy się liczyć z tym, że początkowo ćwiczenia będą wydawały nam się dość trudne. Wynika to z faktu, iż praktycznie wszystkie z nich są wariacjami aktywności wielostawowych. Podczas treningu, gdy wykorzystujemy pasy TRX pracuje większość partii mięśniowych naszego ciała. Musimy więc cechować się dużą wytrzymałością i koordynacją ruchową. Pasy TRX mogą być wykorzystywane przez początkujących - powinni oni jednak zacząć od najprostszych ćwiczeń.

Pasy TRX do ćwiczeń: czy zapewniają wysoką skuteczność treningu?

Trening siłowy, wytrzymałościowy czy wydolnościowy, do którego wykorzystujemy pasy TRX w większości przypadków może nam zapewnić bardzo zadowalające efekty. Wynika to z faktu, iż to narzędzie bazuje na wykorzystaniu własnej masy ciała i ćwiczeniach wielostawowych. W związku z tym rozwój mięśni jest dużo bardziej naturalny. Nawet jeśli sam przyrost masy mięśniowej po wykorzystaniu pasów TRX nie będzie tak duży, to z pewnością znacznie wyższa będzie nasza sprawność fizyczna i wydolność organizmu.

Dlaczego pasy do ćwiczeń TRX mogą być skuteczniejsze od normalnego treningu?

Kwestia tego, czy pasy do ćwiczeń TRX są skuteczniejsze od klasycznego treningu, bazującego na aktywnościach separowanych - zależy od tego, jak mierzymy skuteczność. Jeśli zależy nam tylko i wyłącznie na objętości mięśni, prawdopodobnie pod tym względem górują maszyny i ciężary. Pasy do ćwiczeń TRX pozwalają jednak w znacznie lepszym stopniu poprawić swoją ogólność sprawność fizyczną. Podczas treningu angażujemy wiele partii mięśniowych jednocześnie - uczą się więc one ze sobą współpracować.

Elementy kalisteniki w codziennym treningu: pasy do ćwiczeń TRX w praktyce

Pasy do ćwiczeń TRX w pewnym stopniu bazują na treningu kalistenicznym - który opiera się na wykorzystywaniu własnej masy ciała jako obciążenia. Podczas wykonywania tego typu aktywności wykorzystujemy mięśnie nie tylko do podnoszenia ciężaru, ale również do utrzymywania równowagi i poprawnej postawy ciała. Pasy do ćwiczeń TRX pozwalają więc znacznie bardziej poprawić swoją wytrzymałość, szybkość, koordynację, motorykę i siłę. Trening tego typu szczególnie zalecany jest dla osób trenujących sporty walki.

Treningowy pas TRX: cena, efektywność i opinie użytkowników na jego temat

Pas TRX oparty jest na prostej konstrukcji i niewielkiej ilości materiałów. W związku z tym jego cena również nie jest wygórowana i umożliwia zakupienie go praktycznie przez każdego. Efektywność treningu jest zasadniczo gwarantowana - jednak pod warunkiem zastosowania odpowiedniej techniki wykonywania ćwiczeń. Jeśli bowiem chodzi o pas TRX to właśnie ona jest kluczowa. Opinie użytkowników mówią jednak jednoznacznie - umiejętnie wykorzystany pas TRX jest absolutnym hitem, jeśli chodzi o rozwój sylwetki i sprawności na siłowni.

Pas TRX w profesjonalnym sklepie sportowym Sk-Sport - dlaczego warto go kupić?

Sklep internetowy Sk-Sport oferuje szeroki wybór akcesoriów sportowych. Pas TRX jest propozycją dedykowaną przede wszystkim dla osób, którym zależy nie tylko na wyglądzie, ale również na ogólnym poprawieniu swojej sprawności fizycznej - a co za tym idzie, również stanu zdrowia. Pas TRX bazuje na elementarnych cechach kalisteniki, dzięki czemu gwarantuje równie efektywny rozwój w nieco bardziej przystępnej dla użytkownika formie. Oferujemy również pas TRX w zestawie.

 

Pasy TRX

( ilość produktów: 13 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3076 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
Bardzo dobry sklep,szybka i sprawna obsługa
2024-05-08
Polecam! Bardzo szybka wysyłka towaru.
pixel