Tenis stołowy to gra dwóch lub czterech zawodników, którzy odbijają piłeczkę za pomocą niewielkich paletek. Sport ten, zwany potocznie ping-pongiem narodził się w Anglii i początkowo uprawiany był przez zamożniejszych mieszkańców. Wprawdzie tenis stołowy nie jest aż tak popularny jak piłka nożna czy siatkowa, to ma spore grono fanów na całym świecie. W Polsce często traktowany jest jako sport rekreacyjny – stoły do tenisa stołowego możemy spotkać w szkołach, akademikach, czy w miejscach turystycznych. Czy to gra czysto amatorska, czy rozgrywki zawodowców – do skutecznej i komfortowej gry niezbędne są odpowiednie piłeczki do tenisa stołowego. By gra był prowadzona na jak najwyższym poziomie, warto kupić odpowiednie piłeczki do tenisa stołowego, które prezentujemy w tej kategorii.

Piłeczki do tenisa - niezbędne akcesorium

Tenis stołowy nie wymaga dużej ilości miejsca i ogromnej liczby akcesoriów. Stoły zazwyczaj można złożyć, natomiast zawodnik musi zaopatrzyć się jedynie w piłeczki do tenisa i rakietki, które warto kupić w dobrym sklepie. Ich jakość bowiem wpływa na grę – kto z nas nie chce być najlepszy w tym co robi?

Piłeczki do ping-ponga - charakterystyka

Piłeczek do ping-ponga jest mnóstwo – niektóre można kupić nawet w kioskach. Niestety, aby piłeczka do ping-ponga dobrze się odbijała i zapewniała wysoką jakość gry, należy zainwestować w nią więcej niż kilkadziesiąt groszy. Większość używanych piłeczek tenisowych ma wymiary o średnicy 38 mm, jednak profesjonaliści używają modeli 40 mm (wynika to głównie z przyjętych norm przez Międzynarodową Federację Tenisa Stołowego). Czy ma to jakiekolwiek znaczenie? Tak – rozmiar piłeczek do tenisa stołowego wpływa na ich prędkość oraz rotację. Waga dobrej piłeczki powinna wynosić około 2,7 g. Piłeczki do ping-ponga wykonywane są z celuloidu lub z plastiku i można je kupić w dwóch kolorach: białym oraz pomarańczowym. Dobre jakościowo piłeczki powinny być zupełnie gładkie, szwy zewnętrzne w piłeczkach znacznie obniżają jakość odbijania. Piłeczki do ping ponga można spotkać bardziej miękkie lub twardsze. Miękkie są dla tych zawodników, których gra opiera się głównie na obronie, twardsze - dla graczy ofensywnych.

Producenci piłeczek do tenisa – czy to ma znaczenie?

Ponadto piłeczki mogą posiadać oznaczenia gwiazdkowe, które informują nas o jakości i trwałości danego produktu. Im więcej gwiazdek, tym lepsza ich jakość. Piłeczki do ping ponga produkują takie marki jak np. Meteor, Butterfly, Point czy Spokey. Najpopularniejszym producentem jest jednak Stiga – produkty tej marki są także oceniane jako te najwyższej jakości.

Piłeczki do tenisa stołowego

( ilość produktów: 56 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3122 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-14
polecam
2024-06-08
Polecam, szybko i sprawnie
pixel