Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Piłeczki do tenisa stołowego

... czytaj dalej

Piłeczki do tenisa stołowego

Tenis stołowy z pewnością nie jest tak popularnym sportem w Polsce jak np. piłka nożna, siatkowa czy nawet tenis ziemny. Sport ten jest jednak często uprawiany podczas licznych wyjazdów rekreacyjnych, wakacyjnych czy wycieczek szkolnych. Niektóre szkoły także posiadają stół do tenisa stołowego, jednak nie zawsze oblegany jest przez masę uczniów. Sport ten traktowany przez większość jako rekreacja, dla niektórych jest zawodem. By gra był prowadzona na jak najwyższym poziomie warto kupić odpowiednie piłeczki do tenisa stołowego, które poprawią jakość gry.

Piłeczki do tenisa

Tenis stołowy nie wymaga dużej ilości miejsca i ogromnej liczby akcesoriów. Stoły zazwyczaj można złożyć, natomiast zawodnik musi zaopatrzyć się jedynie w piłeczki i rakietki, które warto kupić w dobrym sklepie. Ich jakość bowiem wpływa na grę – kto z nas nie chce być najlepszy w tym co robi?

Jaką piłeczkę do tenisa stołowego wybrać?

Piłeczek tenisowych jest mnóstwo – niektóre można kupić nawet w kiosku przy przystanku autobusowym. Niestety, by piłeczkę dobrze się odbijało i by zapewniała wysoką jakość gry, należy zainwestować w nią więcej niż kilkadziesiąt groszy. Większość używanych piłeczek ma wymiary o średnicy 38 mm, jednak profesjonaliści używają modeli 40 mm (wynika to głównie z przyjętych norm przez Międzynarodową Federację Tenisa Stołowego). Czy ma to jakiekolwiek znaczenie? Tak – rozmiar piłeczek wpływa na ich prędkość oraz rotację. Waga dobrej piłeczki powinna wynosić około 2,7 g. Sprzęt ten można kupić w dwóch kolorach: białym oraz żółtym. Według powszechnie stosowanych norm żółte piłeczki przeznaczone są do gry w kolorze niebieskim, natomiast białe do stołów zielonych.

Producenci piłeczek do tenisa – czy to ma znaczenie?

Ponadto piłeczki mogą posiadać oznaczenia gwiazdkowe, które informuje nas o jakości i trwałości danego wyroby. Im więcej gwiazdek, tym lepsza ich jakość. Piłeczki tenisowe produkują takie marki jak np. Meteor, Butterfly, Point czy Spokey. Najpopularniejszym producentem jest jednak Stiga – produkty tej marki są także oceniane jako najwyższej jakości.

zwiń teskt
12
Sortuj po:
Wyświetl
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel