Rower elektromagnetyczny - na czym to polega?

 

W rowerach elektromagnetycznych regulacja oporu odbywa za pośrednictwem mikroprocesora, który reguluję pracę silnika elektrycznego. Dzięki temu możliwa jest bardzo precyzyjna kontrola parametrów treningu oraz wytworzenie nawet bardzo dużego oporu podczas jazdy. Jest to o tyle istotne, ponieważ rowery elektromagnetyczne są zazwyczaj wyposażone w bogaty zestaw czujników i programów treningowych, dających znacznie większe możliwości niż te stosowane w rowerach mechanicznych i magnetycznych. Rower elektromagnetyczny - jego pracą steruje wbudowany w urządzenie komputer.

 

Rower elektromagnetyczny - efekty ćwiczeń

 

Trenując wykorzystując rower treningowy elektromagnetyczny można poprawić swoją kondycję, spalić nadmierną tkankę tłuszczową, wzmocnić mięśnie, usprawnić wydolność tlenową. Rower stacjonarny elektromagnetyczny może także stanowić nieocenioną pomoc podczas rehabilitacji i w dochodzeniu do pełni sprawności po urazach.

 

Rowerek elektromagnetyczny - cicha praca urządzenia

 

Rowery elektromagnetyczne dzięki wykorzystaniu napędu elektrycznego charakteryzują się cichą kultura pracy. Umożliwia to komfortowe przeprowadzanie treningu, w sposób który nie jest uciążliwy nawet dla osób przebywających w tym samym pomieszczeniu.

 

Rower elektromagnetyczny z pomiarem pulsu

 

Większość modeli rowerów do ćwiczeń posiada funkcję pomiaru pulsu w czasie rzeczywistym. Dzięki niej można na bieżąco dostosowywać trening do założonych celów, sprawiając, że będzie on maksymalnie wydajny i skuteczny. Umożliwia to optymalne spalanie tkanki tłuszczowej. Inne popularne funkcje, w które jest wyposażone oprogramowanie rowerów elektromagnetycznych to licznik przebytego dystansu, spalonych kalorii, prędkość jazdy oraz parametry związane z aktualnie realizowanym planem treningowym. Pomiar może odbywać się w różny sposób, w zależności od modelu roweru. Najczęstsze rozwiązania to wbudowane w kierownicę czujniki, specjalne klipsy przypinane do ciała lub pas telemetryczny.

 

Waga użytkownika roweru

 

Wybierając rower elektromagnetyczny koniecznie należy sprawdzić, jaka jest dopuszczalna maksymalna waga osoby, która będzie z niego korzystać. Szczególnie dotyczy to osób z nadwagą lub otyłych, ale także uprawiających treningi siłowe i posiadających atletyczną budowę ciała. Parametr ten najczęściej waha się od 100 do 180 kg.

 

 

Rower elektromagnetyczny - ergonomia korzystania

 

Każdy rower stacjonarny elektromagnetyczny umożliwia regulację wysokości siodełka i kierownicy. Najlepiej wybrać taki model, który został wyposażony w wygodne siodełko, które zapewni długie i komfortowe korzystanie z urządzenia. Warto także zwrócić uwagę na możliwość wypoziomowania roweru. Istotne może być także wyposażenie dodatkowe, np. miejsce na włożenie bidonu z wodą.

 

Synchronizacja ze smartfonem lub tabletem

 

Wybrane modele rowerów elektromagnetycznych dają możliwość synchronizacji ze specjalną aplikacją. Wystarczy w tym celu posiadać urządzenie z systemem IOS lub Android. Dzięki temu możliwe jest rozszerzenie możliwości roweru o np. wizualizację jazdy w oparciu Google Street View oraz dokładniejszą analizę gromadzonych danych.

Rowery elektromagnetyczne

( ilość produktów: 22 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3092 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-29
Bez problemów
2024-05-18
Bardzo dobry sklep,szybka i sprawna obsługa
pixel