Rozsądne podejście do aktywności fizycznej zakłada, że jej celem powinno być nie tylko uzyskanie atrakcyjnego wyglądu fizycznego, ale również poprawa wydolności fizycznej i kondycji zdrowotnej całego organizmu. Dlatego do ćwiczeń, które mają na celu pracę nad stabilizacją i wytrzymałością powinno się przykładać nie mniejsza wagę niż do tych stricte budujących mięśnie. Piłka bosu jest narzędziem, które może to znacznie ułatwić!

Piłki bosu pod lupą - krótka charakterystyka

Omawiana piłka stworzona jest przede wszystkim do ćwiczeń stabilizacyjnych oraz zwiększających siłę mięśni rotujących stawy. Ponadto może przydać się w treningach prewencyjnych, funkcjonalnych i uzupełniających. Niektórzy z powodzeniem wykorzystują ją także do treningów siłowo – wytrzymałościowych i zajęć fitness. Z racji swojej budowy: z jednej strony zupełnie spłaszczonej, a drugiej wypukłej - w kształcie kopuły pneumatycznej (w środku wypełnionej powietrzem, zapewniającym elastyczność), przypomina hybrydę klasycznej piłki fitness ze stoperem. Piłka bosu nie bez powodu nazywana jest inaczej trenerem równowagi. Tak skonstruowana i przemyślana budowa sprawia, że od jej użytkownika wymagane jest znacznie większe skupienie na zachowaniu balansu niż w przypadku innych ćwiczeń, wykonywanych na stabilnym podłożu. Skrót "BOSU" nawiązuje do tego, że można ćwiczyć na obu jej stronach (ang. both sides up) – z tym, że w zależności od wykorzystywanej strony, te ćwiczenia oraz ich wpływ na ciało, będą się oczywiście od siebie różniły.

Przykładowe ćwiczenia z wykorzystaniem piłki:

przysiady, wykroki, przywodzenie kolana w podporze, wypady w bok, stanie jednonóżGadżet ten popularnością cieszy się także wśród narciarzy, biegaczy, snowboardzistów czy tenisistów oraz pośród pozostałych osób, które uprawiają sporty na nierównej i niestabilnej powierzchni albo potrzebują symulacji zachowania ciała w zmiennym terenie, np. w sportach wodnych. Piłka bosu pozwala odwzorować ruchy wykonywane podczas tych dyscyplin sportowych, pomagając rozwijać swoje umiejętności nawet poza kortem czy stokiem, w domowych warunkach.

Dlaczego warto ją mieć - zalety piłki bosu

- możliwość regulowania ilości powietrza wewnątrz kopuły w celu dostosowania jej do masy ciała użytkownika i jego indywidualnych potrzeb; - dobry wpływ na trening mięśni care - naukowcy dowiedli, że wykonywanie ćwiczeń na nierównym podłożu sprzyja wzmożonej aktywacji mięśni tułowia. Badania wykazały znaczną różnice m.in. w aktywności mięśni brzucha względem ćwiczeń tradycyjnych; - stymuluje mięśnie głębokie, co zwiększa ich ruchomość i siłę kończyn górnych;- dostępna wersja z linkami przyczynia się do wzrostu zaangażowania poszczególnych grup mięśniowych, natomiast wersja z rączkami pozwala na operowanie ułożeniem przyrządu; - urozmaica trening lub rehabilitację, ale też zwiększa poziom trudności danych ćwiczeń, stawiając wyzwania, minimalizuje ryzyko ogarnięcia codziennych treningów rutyną;- szeroka możliwość jej zastosowania sprawia, że mogą z niej korzystać w zasadzie wszyscy: amatorzy, jak i profesjonaliści, ludzie młodzi i seniorzy - wszystko zależy od tego, jak wykorzystają jej potencjał - wykonana jest z wytrzymałego i mocnego materiału

Średnica piłek bosu waha się w granicach 50-60 cm.Produkt ten rekomendowany jest osobom, dla których trening to nie jedynie pracą nad atrakcyjnym wyglądem fizycznym, ale również droga do poprawy funkcjonowania całego organizmu.

 

 

Bosu

( ilość produktów: 8 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3092 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-29
Bez problemów
2024-05-23
SUPER
pixel