Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Buty do biegania męskie

... czytaj dalej

W tej kategorii znajdą Państwo męskie buty do biegania. Oferujemy wyłącznie sprawdzony asortyment od najlepszych producentów obuwia biegowego. Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do skontaktowania się naszymi pracownikami.

Buty męskie do biegania – jak dobrać?

Dobór męskich butów do biegania nie należy do najprostszych. Istnieje kilka kluczowych aspektów, na które należy zwrócić uwagę podczas ich doboru. Od dobrze dopasowanych butów męskich do biegania zależy komfort, jakość biegu, a także jego bezpieczeństwo. Poniżej prezentujemy, jak prawidłowo dobrać męskie buty do biegania.

Męskie buty do biegania: test wodny

Pierwszym krokiem, który pozwoli zweryfikować kształt stopy, a tym samym określić rodzaj buta, którego potrzebujemy, jest przeprowadzenie testu wodnego. Test ten polega na zanurzeniu stopy w wodzie, a następnie odbiciu jej odcisku na papierze. Test wodny pozwala określić rodzaj podbicia stopy.

Jeśli na kartce widnieje pełny odcisk stopy, wówczas wiąże się to z posiadaniem niskiego podbicia. Tego typu podbicie występuje u biegaczy z nadpronacją (supinacją). Tacy biegacze powinni wybrać męskie buty do biegania, które kontroluje ruch stopy, a także działa stabilizująco.

Jeśli na kartce pojawi się normalny ślad stopy, wówczas pronacja stopy jest prawidłowa, a biegacz może dobrać dowolny rodzaj obuwia, zależnie od powierzchni, na której zamierza biegać.

W przypadku pojawienia się na kartce nikłego śladu stopy, który składa się głównie z pięty i palców, wówczas mamy do czynienia z wysokim podbiciem. Występuje ono u biegaczy ze stopą o małej pronacji. W tego typu przypadku należy dobrać but o neutralnej amortyzacji.

Buty męskie do biegania: przed zakupem obejrzyj swoje stare buty

To, w jaki sposób eksploatujesz swoje dotychczasowe buty, może wiele powiedzieć Ci o biomechanice Twojej stopy. Zwróć uwagę na ustawienie pięty. Jeśli pięta w starym bucie jest bardziej wybita wewnątrz, wówczas możesz mieć do czynienia z nadsupinacją.

Weryfikacja podeszwy wewnętrznej pozwoli zweryfikować różnice między stopami, a także zapewni informacje o tym, na jaką część stopy najczęściej lądujesz podczas chodzenia lub biegania.

Wytarty ślad dużego palca zdradza stopę nadpronującą, natomiast starta pięta może świadczyć o tym, że podczas biegu lub chodu spadasz mocno na tył stopy – wówczas powinieneś szukać butów męskich do biegania o wzmocnionej amortyzacji pięty.

Męskie buty do biegania – jaki rozmiar?

Buty biegowe powinny być o rozmiar większe od tych, w których poruszasz się na co dzień. Wiąże się to z tym, iż podczas biegu stopa puchnie, przez co dopasowany but może zacząć ją obcierać, co warunkować będzie obtarcia i rany.

Buty męskie do biegania w SK Sport – bogaty wybór, najlepsze ceny

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą obuwia biegowe dla mężczyzn. W przypadku pytań lub wątpliwości nasi pracownicy służą poradą oraz pomocą na każdym etapie współpracy. Zachęcamy również do sprawdzenia innych kategorii produktów dla biegaczy, które oferujemy w naszym sklepie.

 

zwiń teskt
Sortuj po:
Wyświetl
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel