W tej kategorii znajdą Państwo męskie buty do biegania. Oferujemy wyłącznie sprawdzony asortyment od najlepszych producentów obuwia biegowego. Zachęcamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą, a w razie pytań lub wątpliwości do skontaktowania się naszymi pracownikami.

 

Buty do biegania męskie– jak dobrać?

 

Dobór męskich butów do biegania nie należy do najprostszych. Istnieje kilka kluczowych aspektów, na które należy zwrócić uwagę podczas ich doboru. Od dobrze dopasowanych butów męskich do biegania zależy komfort, jakość biegu, a także jego bezpieczeństwo. Poniżej prezentujemy, jak prawidłowo dobrać męskie buty do biegania.

 

Męskie buty do biegania: test wodny

 

Pierwszym krokiem, który pozwoli zweryfikować kształt stopy, a tym samym określić rodzaj buta, którego potrzebujemy, jest przeprowadzenie testu wodnego. Test ten polega na zanurzeniu stopy w wodzie, a następnie odbiciu jej odcisku na papierze. Test wodny pozwala określić rodzaj podbicia stopy. Jeśli na kartce widnieje pełny odcisk stopy, wówczas wiąże się to z posiadaniem niskiego podbicia. Tego typu podbicie występuje u biegaczy z supinacją. Tacy biegacze powinni wybrać męskie buty do biegania, które kontrolują ruch stopy, a także działają stabilizująco. Jeśli na kartce pojawi się normalny ślad stopy, wówczas pronacja stopy jest prawidłowa, a biegacz może dobrać dowolny rodzaj obuwia, zależnie od powierzchni, na której zamierza biegać. W przypadku pojawienia się na kartce nikłego śladu stopy, który składa się głównie z pięty i palców, wówczas mamy do czynienia z wysokim podbiciem. Występuje ono u biegaczy ze stopą o małej pronacji. W tego typu przypadku należy dobrać but o neutralnej amortyzacji.

 

Buty męskie do biegania: zrób to przed zakupem

 

To, w jaki sposób eksploatujesz swoje dotychczasowe buty, może wiele powiedzieć Ci o biomechanice Twojej stopy. Zwróć uwagę na ustawienie pięty. Jeśli pięta w starym bucie jest bardziej wybita wewnątrz, wówczas możesz mieć do czynienia z nadsupinacją. Weryfikacja podeszwy wewnętrznej pozwoli zweryfikować różnice między stopami, a także zapewni informacje o tym, na jaką część stopy najczęściej lądujesz podczas chodzenia lub biegania. Wytarty ślad dużego palca zdradza stopę nadpronującą, natomiast starta pięta może świadczyć o tym, że podczas biegu lub chodu spadasz mocno na tył stopy – wówczas powinieneś szukać butów męskich do biegania o wzmocnionej amortyzacji pięty. Buty do biegania zima męskie W naszym sklepie sportowym znajdziesz ogromny wybór butów sportowych na różne nawierzchnie i warunki. Dla tych panów, którym uprawianie joggingu podczas mrozów nie jest straszne, proponujemy męskie buty do biegania zima. To specjalistyczne obuwie, w których zastosowanie nowoczesnej i innowacyjnej technologii zapewnia komfort cieplny, przy jednoczesnym odprowadzaniu wilgoci. Dzięki temu bieganie zima będzie przyjemne i hartujące!

 

Buty męskie do biegania – jaki rozmiar?

 

Buty biegowe powinny być o rozmiar większe od tych, w których poruszasz się na co dzień. Wiąże się to z tym, iż podczas biegu stopa puchnie, przez co dopasowany but może zacząć ją obcierać, co warunkować będzie obtarcia i rany.

 

Tanie buty do biegania męskie w SK Sport

 

Wychodzimy z założenia, że dobre obuwie sportowe nie musi kosztować fortuny, stąd zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą męskich tanich butów do biegania, z które z pewnością spełnią Państwa oczekiwania. W przypadku pytań lub wątpliwości nasi pracownicy służą poradą oraz pomocą na każdym etapie współpracy. Zachęcamy również do sprawdzenia innych kategorii produktów dla biegaczy, które oferujemy w naszym sklepie.  

Buty do biegania męskie

( ilość produktów: 98 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3131 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-14
polecam
2024-06-11
Zamówienie zrealizowane , zgodne z opisem
pixel