Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Piłka lekarska

... czytaj dalej

Przyrządy gimnastyczne

Edukacja fizyczna dzieci w szkole nie może się odbywać bez odpowiednich przyrządów gimnastycznych, które pozwalają na wykonanie wielu, ogólnorozwojowych ćwiczeń. Do przyrządów takich należą m.in.: ławki gimnastyczne, drabinki, materace, drążki, konie i kozły, skrzynie czy odskocznie. Nikt chyba także nie widział nigdy hali sportowej lub sali gimnastycznej, na której nie ma piłek lekarskich.

Piłki lekarskie, piłka lekarska

Piłka lekarska jest jednym z akcesoriów, które wykorzystuje się w gimnastyce. Powinny zatem znaleźć się na wyposażeniu każdej sali gimnastycznej, ponieważ zajęcia z nią znajdują się w planie zajęć wychowania fizycznego młodzieży w szkołach. Piłki lekarskie mają różne ciężary: zaczynają się od jednego kilograma aż do pięciu kilogramów. Należy ich ciężar oczywiście dobrać do możliwości ćwiczącego i do rodzaju ćwiczeń.

Jaką piłkę wybrać?

Piłki różnią się przede wszystkim wagą, która dopasowywana jest do poszczególnych ćwiczeń. Drugim różnicującym elementem jest materiał, z jakiego zostały one wykonane. Jeżeli ktoś nie chce kupić zbyt dużej ilości piłek, powinien wybrać modele ani zbyt ciężkie, ani lekkie – uniwersalne piłki mogą służyć do wszystkich ćwiczeń i treningów. Można zakupić piłki lekarskie gumowe lub skórzane. Obie odmiany materiał gwarantują dobrą chwytliwość piłki, a co więcej: nie chłoną one wilgoci.

Ćwiczenia z piłką lekarską

Warto pamiętać, że nie tylko młodzież w szkołach korzysta z ćwiczeń z piłką lekarską. Ćwiczenia z tą piłką mają na celu rozciągnięcie mięśni, co w dalszej kolejności zapobiega różnego rodzaju kontuzjom możliwym przy intensywnym treningu. Jednym z podstawowych ćwiczeń z piłką lekarską jest zataczanie ósemek wyprostowanymi rękami, znajdującymi się na wysokości barków. Wpływa ono na prawidłowe ułożenie stawu ramiennego oraz rozluźnia mięśnie skośne, wewnętrzne i zewnętrzne brzucha oraz grzbietu. Natomiast za pomocą rzutu piłką lekarską wzmacniamy i formujemy ramiona.

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel