Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Rzutki do darta

... czytaj dalej

Gra w darta

Darta to popularna gra, która obecna może być zarówno w klubach, barach, jak i w domowym zaciszu. Wszystko dzięki kupnie odpowiedniej tarczy oraz rzutek, które razem tworzą cały zestaw do gry. W darta organizowane są nawet zawody i turnieje – dlatego każdy amator, z miłości do tej gry towarzyskiej, może nawet sięgnąć złota. Tak jak było wspomniane, potrzebne są dwa elementy: tarcza oraz rzutki. Poniżej przedstawione zostało kilka informacji o rzutkach, dzięki czemu łatwiej będzie można je kupić.

Rzutki

W darta mogą grać wszyscy niezależnie od wieku czy roli społecznej. Co ważne, pozwala na ćwiczenie koncentracji i dobrego wzroku – kontuzje także nie grożą graczom. W tę grę można grać w pojedynkę – potrzebne do tego są tylko tarcza i rzutki. W sklepach można kupić tanie rzutki (lotki) do gry, jednak jeżeli ktoś chce odczuwać komfort z gry oraz myśli o turniejach w darta, powinien wybrać modele profesjonalne.

Budowa rzutek

Rzutki do gry w darta można podzielić na cztery, rozbieralne części. Są to: tip, barrel, shaft oraz piórko.

  • Tip (grot) to końcówka rzutki, która bezpośrednio styka się z tarczą.
  • Barrel, inaczej nazywana beczką, to część, za którą gracze trzymają rzutkę.
  • Shaft łączy barrel z piórkiem. Dzięki temu elementowi poprawia się stabilność lotu oraz utrzymuje piórko.
  • Piórko ma za zadanie dbać o rotację rzutki w locie, można je dostać kolorowe bądź z ciekawymi nadrukami.

Jakie rzutki wybrać?

Rzutki można podzielić ze względu na materiał, z jakiego zostały zrobione. Wyróżnia się lotki drewniane, plastikowe, mosiężne, wolframowe oraz niklowo-srebrne (mowa o barrelu).

  • Plastikowe rzutki to zazwyczaj najtańsze modele jakie można dostać w sklepach, jednak ich wadą jest niska użyteczność oraz niekomfortowe uderzenia (rzutki takie często same wypadają z tarczy).
  • Modele drewniane zrobione są z lekkiego drewna. Są rzadko używane przez profesjonalnych graczy.
  • Mosiężne rzutki, często wykorzystywane przez profesjonalistów, są zrobione z lekkiego stopu miedzi oraz cynku. Są to najlżejsze modele, dlatego lot tych rzutek jest precyzyjny i szybki.
  • Niklowo- srebrne posiadają nikiel, cynk oraz miedź. Są one nieco lepsze niż mosiężne modele, ponieważ wolniej się ściera ich powierzchnia.
  • Ostatni już rodzaj lotek, rzutki wolframowe, są dużo cięższe. Zdecydowanie lepiej się je trzyma w dłoni, ponieważ są większej gęstości. Do ich stworzenia wykorzystywany jest oczywiście wolfram oraz nikiel.
zwiń teskt
12
Sortuj po:
Wyświetl
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel