Kamizelka z obciążeniem - sposób na zwiększenie efektywności treningu

Każdy sportowiec wie, że wraz ze wzrastaniem stopnia zaawansowania treningowego warto stale zwiększać stosowane obciążenie. Pozwala to na efektywne i szybkie rozwijanie tkanki mięśniowej. Nie bez znaczenia jest też oczywiście przyrost siły i sprawności. Powiększanie zakresu używanych obciążeń może dotyczyć wykorzystywanych w treningu siłowym hantli, sztang lub odważników kettlebell - ale nie tylko. Taki produkt jak kamizelka z obciążeniem pozwala na równomierne rozprowadzenie ciężaru na górnej części ciała, a jej stosowanie jest niezwykle wygodne. Sprawdza się zarówno w sali treningowej, jak i podczas treningu na świeżym powietrzu.

Trening outdoorowy z kamizelką obciążeniową

Kamizelkę obciążeniową można założyć podczas marszu lub biegania - jej noszenie nie wymaga podtrzymywania ciężarków, ponieważ przymocowana jest rzepami i wygodnie spoczywa na tułowiu. Ciężar rozłożony na szerokich partiach ciała wspomaga rozwój mięśni tułowia, bez nadmiernego obciążania danego obszaru. Świetnie nadaje się do stosowania na równych lub wymagających powierzchniach - np. górskich. Dodatkowe wzmacnianie mięśni to, po pierwsze, szansa na poprawę stabilizacji, a po drugie - sposób na urozmaicenie biegu dla tych osób, dla których stał się nudny i niewymagający. W przeciwieństwie do obciążników na kostki, kamizelka obciążeniowa nie stanowi dużego wysiłku dla stawów.

Wykorzystanie kamizelki z obciążeniem w sali treningowej

Kamizelka z obciążeniem świetnie nadaje się do uatrakcyjnienia i usprawnienia treningu na siłowni. Ćwiczenia siłowe z wykorzystaniem prawidłowo dobranej kamizelki są krokiem ku osiąganiu znacznie lepszych wyników. Można założyć ją podczas wielu znanych i lubianych ćwiczeń, takich jak pompka, przysiad, martwy ciąg, podnoszenie ciężarów czy podciąganie. Często to właśnie w ostatnim ćwiczeniu - podciąganiu na drążku - stosuje się kamizelki z obciążeniem. Są one lepszym wyborem niż mocowanie do pasa pojedynczego obciążnika (np. krążka lub kettla), ponieważ rozłożony środek ciężkości nie stanowi tak dużego zagrożenia dla ciała. Są też znacznie wygodniejsze.

Kamizelki obciążeniowe w treningu obwodowym

Trening obwodowy angażuje wszystkie partie mięśni. Przeznaczenie kamizelek obciążeniowych wspaniale pasuje do tego typu ćwiczeń. Podejmowany wysiłek będzie większy, a noszenie dodatkowego ciężaru będzie wymuszało zachowanie odpowiedniej postawy i prawidłowej techniki. Jak w każdym przypadku, warto dobrać odpowiedni dla siebie poziom obciążenia. W sklepie Sk-Sport można nabyć zarówno kamizelki obciążeniowe o stałym ciężarze, jak i takie, których wagę można kontrolować w zależności od potrzeb.

Wybór odpowiednich kamizelek z obciążeniem

Kamizelki z obciążeniem dostępne są w różnych wariantach. Nawet niepozorne ciężary mogą na początku sprawiać, że różnica będzie odczuwalna. Dla początkujących polecamy kamizelki 3 kg lub 5 kg, natomiast najbardziej uniwersalnym zakupem będzie wybór kamizelki regulowanej. Z takiego produktu mogą korzystać różne osoby naprzemiennie lub jeden właściciel, który pragnie zwiększać swój progres. Wkłady można dowolnie dodawać lub odejmować, a ich mocowanie jest solidne i bezpieczne dla użytkownika.

 

Kamizelki z obciążeniem

( ilość produktów: 6 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3122 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-06
Ok
2024-06-05
Zamówienie sprawnie zrealizowane. Dobrze spakowane i szybko dostarczone.
pixel