Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Przyrządy miernicze

... czytaj dalej

Przyrządy miernicze przeznaczone do sportu

Przyrząd mierniczy jest urządzeniem przeznaczonym do wykonywania różnego rodzaju pomiarów. Przyrządy miernicze są niezbędnym akcesorium na wielu zawodach sportowych. Ponieważ wiele dyscyplin jest ściśle uregulowana pod względem nakazanych odległości, niezbędna jest ich kontrola. Odbywa się ona na przykład przed każdym meczem piłki siatkowej, gdzie sędziowie kontrolują wysokość siatki. Mierzenie odległości jest również celem samym w sobie w takich dyscyplinach jak skoki w dal, rzut młotem, rzut piłką palantową oraz w innych tego rodzaju dyscyplinach lekkoatletycznych.

Rodzaje sportowych przyrządów mierniczych

Do najbardziej podstawowych przyrządów pomiarowych w sporcie zalicza się przyrządy mierzące odległość i czas. Wykorzystuje się je w tych dyscyplinach, w których te dwa czynniki mają decydujące znaczenie w wyniku. Urządzeń do pomiaru czasu będzie się zatem używać we wszystkich dyscyplinach polegających na ściganiu się z innymi zawodnikami lub też podczas samodzielnej próby bicia rekordu szybkości.

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel