Taśmy miernicze - do czego służą w sporcie?

 

 

Taśma miernicza to podstawowy sprzęt używany zarówno przez wszystkich nauczycieli wychowania fizycznego oraz trenerów. Jest ona niezbędna na każdym boisku sportowym, a czasami nawet poza boiskiem. Bardzo ważne jest, aby taśma miernicza była dokładna. W wielu dyscyplinach lekkoatletycznych, szczególnie skokach, rzutach czy pchnięciach, odległości mają piorunujące znaczenie. Szczególnie dla tych, którzy niewielką różnicą tracą wymarzone miejsce na podium. Dokładność taśmy mierniczej uchroni przed ewentualnymi sporami.

 

Przyrząd mierniczy jest urządzeniem przeznaczonym do wykonywania różnego rodzaju pomiarów. Przyrządy miernicze  (inaczej - taśmy miernicze) są niezbędnym akcesorium na wielu zawodach sportowych. Ponieważ wiele dyscyplin jest ściśle uregulowana pod względem nakazanych odległości, niezbędna jest ich kontrola. Odbywa się ona na przykład przed każdym meczem piłki siatkowej, gdzie sędziowie kontrolują wysokość siatki. Mierzenie odległości jest również celem samym w sobie w takich dyscyplinach jak skoki w dal, rzut młotem, rzut piłką palantową oraz w innych tego rodzaju dyscyplinach lekkoatletycznych.

 

Przyrządy miernicze - na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

 

 

W związku z tym, że zadaniem taśmy mierniczej jest precyzyjne odmierzanie odległości, produkt musi być wykonany z materiału najwyższej jakości. Najbardziej polecanymi taśmami są te, które wykonano z włókna szklanego. Taśma miernicza powinna być wyposażona w korbkę, która umożliwia szybkie zwinięcie - czas podczas zawodów jest niezmiernie istotny. Warto zwrócić uwagę, czy przyrząd mierniczy posiada wygodną rączkę do trzymania - zapewni to komfort użytkowania.

 

 

Taśmy miernicze - rodzaje

 

 

Do najbardziej podstawowych taśm mierniczych w sporcie zalicza się przyrządy mierzące odległość i czas. Wykorzystuje się je w tych dyscyplinach, w których te dwa czynniki mają decydujące znaczenie w wyniku. Urządzeń do pomiaru czasu będzie się zatem używać we wszystkich dyscyplinach polegających na ściganiu się z innymi zawodnikami lub też podczas samodzielnej próby bicia rekordu szybkości.

Przyrządy miernicze

( ilość produktów: 3 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3083 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
Bardzo dobry sklep,szybka i sprawna obsługa
2024-05-08
Polecam! Bardzo szybka wysyłka towaru.
pixel