Szachy klasyczne - gra znana od pokoleń

 

Szachy klasyczne to wspaniała gra zarażająca bakcylem całe pokolenia graczy. Niezależnie od tego, czy dopiero chcesz poznać tajniki szachów, czy jesteś zawodowym graczem, oferujemy Ci bogaty asortyment szachów oraz niezbędnych akcesoriów. Prezentujemy szachy drewniane i z tworzyw sztucznych, wśród nich szachy turniejowe, warcaby i szachy królewskie. Wśród akcesoriów znajdą Państwo zegar szachowy analogowy i elektroniczny.

Warcaby

 

Warcaby to gra planszowa, której powstanie datuje się na XII wiek. Gra ta doczekała się wielu odmian, a jako warcaby polskie stanowi dyscyplinę sportową. W przeciwieństwie do szachów klasycznych, warcaby charakteryzuje mała złożoność reguł. To jednak nie umniejsza elementom strategii, których jest bardzo wiele. Podobnie jednak jak w szachach klasycznych, do gry w warcaby wymagane są umiejętności taktyczne i strategiczne. Do gry w warcaby potrzebna jest warcabnica z 64 polami i 24 pionki, po 12 dla każdego gracza (każdy gracz ma swój kolor pionków). Celem gry jest zbicie wszystkich pionków rywala lub zablokowanie ich w taki sposób, aby nie miał on możliwości ruchu. Warcaby rozgrywane są jako dyscyplina sportowa na całym świecie, w naszym kraju pierwsze rozgrywki warcabowe odbyły się w roku 1973 r. Narodem, który może poszczycić się najlepszymi graczami w warcaby są Rosjanie.

Szachy turniejowe dla wytrawnych graczy

W naszej ofercie szachów od czołowego producenta – firmy Filipek, znajdą Państwo szachy turniejowe wykonane zgodnie z wytycznymi. Szachy turniejowe posiadają szachownicę o wymiarach 475 x 475 mm, a rozmiar ich pól wynosi 50 x 50 mm. Wykonane zostały z najwyższej jakości drewna zabezpieczonego lakierem. Nabywając szachy turniejowe firmy Filipek, zyskują Państwo gwarancję doskonałej jakości oferowanych zestawów. Doskonałe lakierowane drewno z pięknie wypalonymi polami i ozdobnikami pięknie prezentuje się podczas potyczek turniejowych oraz mniej oficjalnych rozgrywek. Dzięki delikatnemu materiałowi, w którym przechowywane są bierki i figury, szachy podczas transportu nie rysują się. Eleganckie zamknięcie szkatułki uniemożliwia przypadkowe otwarcie zestawu szachów podczas transportu.

Szachy drewniane – wysoka jakość i precyzja wykonania

Znajdujące się w naszym asortymencie szachy drewniane wykonane zostały z najwyższej jakości lakierowanego drewna. Precyzyjnie odwzorowane bierki zostały od spodu podbite filcem, by nie nie porysować szachownicy. Proponujemy szachy drewniane od czołowej firmy Filipek, która znana jest z produkcji doskonałej jakości zestawów szachowych. Szachy drewniane to wspaniały pomysł na elegancki prezent dla każdego, kto ceni sobie tę inteligentną rozgrywkę. Zamykana szkatułka oraz jej wnętrze zostały wykonane w taki sposób, by bierki mogły być bezpiecznie transportowane bez uszkodzenia ich powierzchni. Nasze szachy drewniane wyprodukowane zostały w kilku popularnych rozmiarach szachownicy. Dzięki temu każdy gracz znajdzie rozmiar planszy i szkatułki dostosowany do swoich wymagań i preferencji.  

Zegar szachowy – kontroluj czas jak profesjonalista

Dla bardziej wymagających graczy oferujemy także analogowy i cyfrowy zegar szachowy produkowany przez firmy Smj Sport i Mera-Poltik. Znajdujące się w naszym asortymencie zegary szachowe analogowe posiadają dwunastogodzinną podzielnię, a dzięki zastosowaniu specjalnej chorągiewki gracz uzyskuje precyzyjną informację o upływie czasu podczas ostatnich 5 minut rozgrywki. Elektroniczny zegar szachowy to w pełni profesjonalne urządzenie do mierzenia czasu na turniejach szachowych. Produkt oferuje pełną funkcjonalność oraz precyzyjne podawanie upływu czasu. Wewnątrz umieszczono japoński układ, odporny na zakłócenia i interferencje. Obecny w naszej ofercie cyfrowy zegar szachowy posiada kilka programów do wyboru i z powodzeniem może być wykorzystywany do mierzenia upływu czasu w wielu innych grach. W przypadku pytań dotyczących zakupu naszych zestawów i akcesoriów szachowych zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Służymy pomocą i radą na każdym etapie realizowania zakupów.  

Szachy i warcaby

( ilość produktów: 4 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3085 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-25
Super szybko
2024-05-18
Bardzo dobry sklep,szybka i sprawna obsługa
pixel