Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Piłki do tenisa

... czytaj dalej

Niezbędny sprzęt do tenisa ziemnego – piłki

Tenis ziemny to sport, który wymaga obecności siatki, rakiet oraz piłeczek, które razem pozwalają na rozegranie meczu. Każdy z tych sprzętów różni się od siebie materiałem wykonania, a co za tym idzie jakością: można kupić tanią rakietę lub piłeczki, które sprawdzą się na krótki okres czasu. Warto jednak przed kupnem zapoznać się z przewodnikiem dotyczącym piłek do tenisa ziemnego – być może pozwoli to na wybór modeli służących długi czas.

Piłki do tenisa ziemnego, piłki tenisowe

Do popularnej gry w tenisa, możemy wyróżnić trzy rodzaje piłek tenisowych: gąbczaste, ciśnieniowe i bezciśnieniowe. Zostały one zaprojektowane, w taki sposób aby sprawiać frajdę z gry zarówno najmłodszym, jak i starszym graczom. Piłki do tenisa różnią się także kolorem, materiałem wykonania czy wagą.

Rodzaje piłek do tenisa ziemnego

Wyróżnia się 3 rodzaje piłek do tenisa ziemnego.

  • Piłki gąbczaste do tenisa ziemnego są miększe i lżejsze niż modele ciśnieniowe lub bezciśnieniowe. Służą głównie do treningów z dziećmi oraz ćwiczeń przygotowujących do gry właściwej dla dorosłych.
  • Piłki ciśnieniowe służą do gry meczowej. Są miękkie i pozwalają na dobrą kontrolę podczas gry. Wybierane są przez zawodowców oraz osoby grające regularnie.
  • Piłki bezciśnieniowe głównie używane są do gry treningowej. Posiadają grubszy środek, przez co są dużo twardsze. Przez specjalistów oceniane są także jako ciężkie przy odbiciach, głównie dlatego, że kontrola uderzenia jest znacznie utrudniona.

Piłki tenisowe do gry dla dzieci

Jeżeli ktoś myśli, by jego dziecko w przyszłości zostało zawodowym tenisistą, powinien posłać je na lekcje gry już od jak najmłodszych lat. Dla dzieci stworzone zostały piłeczki dwukolorowe, a barwa wskazuje na wiek dziecka. Wyróżnia się piłki: Czerwone – są to piłeczki gąbkowe. Prędkość ich uderzeń jest o 75% wolniejsza od klasycznych piłek tenisowych. Odbijają się na wysokości 85 – 105 cm (jest to to wysokość dopasowana do wzrostu dziecka 5- i 7-letniego). Pomarańczowe – przeznaczone są dla dzieci w wieku od 8 do 9 lat. Odbijają się na wysokości 105-120 cm, a prędkość ich uderzeń jest o 50% wolniejsza. Zielone – skierowane są dla dzieci w wieku 9 i 10 lat. Są o 25% wolniejsze od klasycznych piłek.

Jakie wymogi powinna spełniać piłka tenisowa?

Dobra piłka do tenisa ziemnego powinna posiadać pewne cechy, które pozwolą na komfortową grę. Z pewnością powinna mieć ona jednolitą powierzchnię zewnętrzną (o jednolitym kolorze i strukturze). Należy dobrać także wagę piłki – modele ważące mniej niż 56 g i więcej niż 59,4 g nie nadają się do profesjonalnej gry.

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel