Tenis ziemny to lubiany i popularny sport, w którym uderzenia specjalistycznej rakiety mają za zadanie skierować piłkę do tenisa na stronę przeciwnika. Sport ten wymaga obecności siatki, rakiet oraz piłek do tenisa, które umożliwiają rozegranie meczu. Każdy z tych sprzętów różni się od siebie materiałem wykonania, a co za tym idzie jakością: można kupić tanią rakietę lub piłki tenisowe, które sprawdzą się na krótki okres czasu. Warto jednak przed kupnem zapoznać się z przewodnikiem dotyczącym piłek do tenisa ziemnego – być może pozwoli to na wybór modeli służących długi czas.

Piłki do tenisa - rodzaje

Możemy wyróżnić trzy rodzaje piłek tenisowych: gąbczaste, ciśnieniowe i bezciśnieniowe. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, aby sprawiać frajdę z gry zarówno najmłodszym, jak i starszym graczom. Piłki do tenisa różnią się także kolorem, materiałem wykonania czy wagą.

Piłki do tenisa gąbczaste są o wiele bardziej miękkie i lżejsze niż modele ciśnieniowe lub bezciśnieniowe. Służą głównie do treningów z dziećmi oraz ćwiczeń przygotowujących do gry właściwej dla dorosłych. Piłki ciśnieniowe służą do gry meczowej. Są miękkie i pozwalają na dobrą kontrolę podczas gry. Wybierane są przez zawodowców oraz osoby grające regularnie. Piłki tenisowe bezciśnieniowe głównie używane są do gry treningowej. Posiadają grubszy środek, przez co są dużo twardsze. Przez specjalistów oceniane są także jako ciężkie przy odbiciach, głównie dlatego, że kontrola uderzenia jest znacznie utrudniona.

Piłki tenisowe dla dzieci

Jeżeli Twoje dziecko wykazuje zdolności do gry w tenisa, koniecznie skieruj je na treningi dla najmłodszych! Tenis ziemny to wymagający sport, ale sprawiający duży radości i satysfakcji, a przy okazji ćwiczący kondycję i sprawność psychofizyczną. Przy okazji treningów dla najmłodszych zawodników stworzono specjalne piłki tenisowe dla dzieci, które można rozróżnić po kolorach. Dla dzieci stworzone zostały piłeczki dwukolorowe, a dobrana barwa wskazuje na wiek dziecka. Wyróżnia się piłki: Czerwone – są to piłeczki gąbkowe. Prędkość ich uderzeń jest o 75% wolniejsza od klasycznych piłek tenisowych. Odbijają się na wysokości 85 – 105 cm (jest to to wysokość dopasowana do wzrostu dziecka 5- i 7-letniego). Pomarańczowe – przeznaczone są dla dzieci w wieku od 8 do 9 lat. Odbijają się na wysokości 105-120 cm, a prędkość ich uderzeń jest o 50% wolniejsza. Zielone – skierowane są dla dzieci w wieku 9 i 10 lat. Są o 25% wolniejsze od klasycznych piłek do tenisa.

Jakie wymogi powinna spełniać piłka tenisowa?

Dobra piłka do tenisa ziemnego powinna posiadać pewne cechy, które pozwolą na komfortową grę. Z pewnością powinna mieć ona jednolitą powierzchnię zewnętrzną (o jednolitym kolorze i strukturze). Należy dobrać także wagę piłki do tenisa– modele ważące mniej niż 56 g i więcej niż 59,4 g nie nadają się do profesjonalnej gry.  

Piłki do tenisa

( ilość produktów: 14 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3076 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
Bardzo dobry sklep,szybka i sprawna obsługa
2024-05-06
Super
pixel