Ściskacz do rąk


Sprawność i siła mięśni dłoni, a w szczególności palców są niezbędne dla sportowców, trenujących różne dyscypliny. Znakomita kondycja mięśni tych części ciała, dodając mięśnie przedramion, niezbędna jest podczas uprawiania wspinaczki, sztuk walki oraz piłki ręcznej. Ściskacz do rąk jest niewielkim sprzętem sportowym, niezbędnym do utrzymywania i poprawiania sprawności mięśni, odpowiedzialnych za chwyt, co oznacza że sprawdza się nie tylko w przypadku sportowców. Praktyczne ściskacze do dłoni są często stosowane w procesie rehabilitacji, kiedy wspomagają proces rekonwalescencji i odzyskiwania pełnej sprawności po doznanym urazie lub w wyniku zabiegu.


Ściskacz regulowany oraz inne rodzaje


W zależności od efektu, jaki powinno przynieść używanie ściskacza, do wyboru są ściskacze do rąk w formie piłek relaksacyjnych, ściskacze do rąk regulowane, sprężynowe oraz ściskacze podłużne, do treningu palców. Ściskacze relaksacyjne, w formie piłek antystresowych posiadają mały opór podczas uciskania. Dzięki temu odpowiednie są dla osób w każdym wieku, chcących poprawić sprawność chwytną i siłę mięśni palców. Szczególnie polecane są osobom o drobnej budowie ciała oraz pacjentom podczas rehabilitacji. Ściskacz do dłoni, działający w oparciu o mechanizm sprężynowy, regulowany w zależności od stopnia oporu przy nacisku, jest sprzętem doskonałym dla wspinaczy, chcących stopniowo zwiększać swoje możliwości chwytne. Ściskacz do rąk regulowany, sprężynowy stosowany jest najczęściej przez osoby, zajmujące się sportem na poziomie profesjonalnym.


Urządzenie pozwala zwiększać siłę mięśni dłoni i przedramion w dużym zakresie nacisku. Ściskacze do rąk podłużne posiadają wgłębienia, pozwalające ćwiczyć nacisk konkretnego palca, co szczególnie przydatne jest podczas wspinaczki. Ergonomiczny kształt oraz duże możliwości sprawiają, że ściskacze podłużne są często stosowane przed wymagającą wspinaczką.


Ściskacz do dłoni - jak wybrać?


Przed dokonaniem optymalnego wyboru, należy określić swoje możliwości i potrzeby. Ściskacze do rąk posiadają zróżnicowany zakres siły nacisku, odpowiedni dla osób o zróżnicowanej sprawności i budowie. Osoby, które chcą wzmocnić swoje mięśnie dłoni i przedramion po urazie, zdecydowanie powinny korzystać z urządzeń o przeznaczeniu relaksacyjnym, a w miarę postępów treningu można poszerzyć zakres ćwiczeń o ściskacz do dłoni sprężynowy, o słabej sile nacisku. Osoby drobne i szczupłe powinny wybrać ściskacz do dłoni o mniejszych możliwościach nacisku w porównaniu do sprzętów, używanych przez atletycznie zbudowanych, zawodowych sportowców.


Przy doborze ściskacza do rąk warto zwrócić uwagę na jakość, gwarantowaną przez uznaną na rynku produktów sportowych markę. Ściskacz do rąk, wyposażony w licznik stanie się znakomitym gadżetem treningowym, ułatwiającym utrzymanie planu treningowego. Jak przedkłada się cena na jakość ściskacza do rąk? Najmniej kosztowne są ściskacze antystresowe, najkosztowniejsze urządzenia, wyposażone w dodatkowe gadżety. Średni przedział cenowy to ściskacz regulowany sprężynowy, uniwersalny w zastosowaniu.

Ściskacze do rąk

( ilość produktów: 14 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3122 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-06
Trochę dłuższe czekanie , ale to była drabinka gimnastyczna,towar wreszcie dotarł, zgodnie z opisem
2024-06-05
Zamówienie sprawnie zrealizowane. Dobrze spakowane i szybko dostarczone.
pixel