Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Akcesoria do drabinek

... czytaj dalej

Drabinki gimnastyczne

Drabinki gimnastyczne to jeden z najpopularniejszych asortymentów, który wchodzi w skład wyposażenia sal gimnastycznych, placówek rehabilitacyjnych, hal sportowych i wielu innych miejsc w zależności od zapotrzebowania konsumentów. Drabinki zaprojektowane są zazwyczaj z wysokiej jakości, wytrzymałego drewna. Przeznaczone są do różnego rodzaju ćwiczeń sportowych, w celu wzmocnienia mięśni czy także poprawy defektów zdrowotnych. Niekiedy korzysta się z funkcji dodatkowych, które mają pogłębić wydajność ćwiczeń.

Akcesoria do drabinek

Akcesoria do drabinek to asortyment często wykorzystywany jako sprzęt dodatkowy do ćwiczeń. Pełnią one funkcje zapewniające komfort i zwiększają wydajność podczas ćwiczenia. Poszerzają możliwości treningowe i są dostosowane do wymogów każdego użytkownika. Akcesoria do drabinek to znakomite wyjście w dziedzinie rehabilitacji, biorąc pod uwagę to, czego potrzebuje chory –posiadają one szeroką gamę funkcji i dostosowane są do różnego rodzaju budowy ciała. Dzięki solidnemu wykonaniu, akcesoria do drabinek dają gwarancję bezpieczeństwa, co jest ogromnie istotne biorąc pod uwagę fakt, iż są one stosowane najczęściej w czasie ćwiczeń z dziećmi w szkołach czy z chorymi na rehabilitacjach.

Rodzaje akcesoriów do drabinek

Wyróżniamy kilka rodzajów tego sprzętu. Są to:

  • Metalowe nakładki - zakładane na drabinki, to sprzęt ułatwiający,który przymocowuje się do górnej części drabinek. Sprzęt ten ułatwia wykonywanie ćwiczeń – głównie siłowych. Istnieje także możliwość zakupu w zestawie z poduszką, która poszerza wygodę w czasie treningów.
  • Składane drążki - to akcesoria funkcjonalne, przeznaczone do ćwiczeń ogólnorozwojowych i ułatwiające wykonywanie ich)
  • Poduszki -  mocowane na drabinkach, to asortyment,który wpływa na udogodnienie pracy i odciąża tych, którzy cierpią na bóle pleców.
  • Drewniane nakładki - ułatwiają ćwiczenia poprzez rozszerzenie odległości drabinek od użytkownika.
  • Wieszaki na worki - to dodatek umożliwiający zawieszenie worka bokserskiego w odpowiedniej odległości od drabinki.

Rola akcesoriów do drabinek

Aby nieco urozmaicić i zwiększyć wachlarz ćwiczeń na drabinkach, stosuje się zakładane na nie nakładki. Jest to bardzo praktyczne, metalowe urządzenie wykorzystywane w ćwiczeniach gimnastyczno- korekcyjnych. Można ją zamontować na dowolnej wysokości, dostosowując do wzrostu i możliwości ćwiczącego i stosuje się je często w połączeniu z poduszkami gimnastycznymi, również montowanymi do drabinek. Przydatnym akcesorium jest również drążek składany na drabinę, przeznaczony do ćwiczeń ogólnorozwojowych, korekcyjnych i rehabilitacyjnych.

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel