Podstawa wyposażenia sali gimnastycznej

Drabinki gimnastyczne to jeden z najpopularniejszych asortymentów, który wchodzi w skład wyposażenia sal gimnastycznych, placówek rehabilitacyjnych, hal sportowych i wielu innych miejsc w zależności od zapotrzebowania konsumentów. Drabinki zaprojektowane są zazwyczaj z wysokiej jakości, wytrzymałego drewna. Przeznaczone są do różnego rodzaju ćwiczeń sportowych, w celu wzmocnienia mięśni czy także poprawy defektów zdrowotnych. Niekiedy korzysta się z funkcji dodatkowych, które mają pogłębić wydajność ćwiczeń. Sprawdź, jak wiele funkcji pełnią akcesoria do drabinek.

Akcesoria do drabinek

Akcesoria do drabinek gimnastycznych to asortyment często wykorzystywany jako sprzęt dodatkowy do ćwiczeń. Pełnią one funkcje zapewniające komfort i zwiększają wydajność podczas ćwiczenia. Poszerzają możliwości treningowe i są dostosowane do wymogów każdego użytkownika. Akcesoria do drabinek to znakomite wyjście w dziedzinie rehabilitacji, biorąc pod uwagę to, czego potrzebuje chory –posiadają one szeroką gamę funkcji i dostosowane są do różnego rodzaju budowy ciała. Dzięki solidnemu wykonaniu, akcesoria do drabinek dają gwarancję bezpieczeństwa, co jest ogromnie istotne biorąc pod uwagę fakt, iż są one stosowane najczęściej w czasie ćwiczeń z dziećmi w szkołach czy z chorymi na rehabilitacjach.

Rodzaje akcesoriów do drabinek

Wyróżniamy kilka rodzajów sprzętu, jakimi są akcesoria do drabinek. Są to:

  • Metalowe nakładki - zakładane na drabinki, to sprzęt ułatwiający,który przymocowuje się do górnej części drabinek. Sprzęt ten ułatwia wykonywanie ćwiczeń – głównie siłowych. Istnieje także możliwość zakupu w zestawie z poduszką, która poszerza wygodę w czasie treningów.
  • Składane drążki - to akcesoria funkcjonalne, przeznaczone do ćwiczeń ogólnorozwojowych i ułatwiające wykonywanie ich)
  • Poduszki -  mocowane na drabinkach, to asortyment,który wpływa na udogodnienie pracy i odciąża tych, którzy cierpią na bóle pleców.
  • Drewniane nakładki - ułatwiają ćwiczenia poprzez rozszerzenie odległości drabinek od użytkownika.
  • Wieszaki na worki - to dodatek umożliwiający zawieszenie worka bokserskiego w odpowiedniej odległości od drabinki.

Rola akcesoriów do drabinek

 

 

Aby nieco urozmaicić i zwiększyć wachlarz ćwiczeń na drabinkach, stosuje się zakładane na nie nakładki. Jest to bardzo praktyczne, metalowe urządzenie wykorzystywane w ćwiczeniach gimnastyczno- korekcyjnych. Można ją zamontować na dowolnej wysokości, dostosowując do wzrostu i możliwości ćwiczącego i stosuje się je często w połączeniu z poduszkami gimnastycznymi, również montowanymi do drabinek. Przydatnym akcesorium do drabinek gimnastycznych jest również drążek składany na drabinę, przeznaczony do ćwiczeń ogólnorozwojowych, korekcyjnych i rehabilitacyjnych.

Akcesoria do drabinek

( ilość produktów: 10 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3122 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-08
Polecam, szybko i sprawnie
2024-06-06
Wszystko ok ,polecam.
pixel