Stepper - kompleksowy trening 

 

Stepper to doskonałe urządzenie dla osób, którym zależy na szybkich efektach treningowych. Doskonale sprawdzą się zarówno u tych osób, które mają już dobrą kondycję, jak i u tych, które pragną ją odbudować. Wszystko to za sprawą możliwości samodzielnego ustalania tempa treningu, a więc i wysiłku, jaki w niego włożymy. Warto przy tym dodać, że na tym akurat urządzeniu nie musi być to wysiłek szaleńczy – ważne jedynie, by był on regularny, a efekty nie każą na siebie długo czekać. Stepper to także świetny początek dla osób, które marzą o wyrobieniu w sobie nawyku trenowania. Nawet 30 minut dziennie pozwoli przygotować mięśnie różnych części ciała na bardziej zaawansowane treningi. Z każdym treningiem możemy podnosić sobie poprzeczkę - w 100% to użytkownik decyduje o jego tempie i intensywności. Regulacje oporów w stepperach także umożliwiają korzystanie ze sprzętu zarówno przez zaawansowanych, jak i tych początkujących użytkowników. 


Stepper – sprzęt dla każdego


Stepper to urządzenie niewielkie, stosunkowo lekkie i bardzo ustawne. Bez problemu zmienić możemy miejsce ćwiczeń, ustawiając je przed telewizorem, w łazience czy na tarasie. Jest to bardzo istotne, ponieważ w dzisiejszych czasach jesteśmy tak zabiegani, że czasami jesteśmy zmuszeni wykonywać kilka czynności na raz - stepper nam to umożliwia! Jak już wcześniej zaznaczaliśmy, ćwicząc na nim sami ustalamy intensywność treningu, sami też decydujemy o czasie jego trwania. Z tego tytułu stepper sprawdzi się też u osób, które od wielu lat nie ćwiczyły, a chciałyby szybko wzmocnić mięśnie i poprawić sylwetkę. Pośladki, uda i łydki – właśnie te grupy mięśniowe pracują na stepperze najintensywniej, przy czym mówimy tu o najprostszej jego wersji. Bo tych jest o wiele więcej…


Stepper skrętny – dodatkowe zróżnicowanie treningu


Na stepperze skrętnym ćwiczący wykonuje ruchy podobne do tych, jakie towarzyszą jeździe na rolkach. Zaangażowane zostają zatem dodatkowo mięśnie skośne i wewnętrzne ud, które na stepperze prostym (gdzie wykonywany ruch bardziej przypomina wchodzenie po schodach) również są używane, ale w dużo mniejszym zakresie. Oczywiście każdy powinien wybrać taki rodzaj urządzenia, jaki mu odpowiada, tym niemniej warto mieć świadomość, że wybór istnieje.


Stepper z linkami - trening nie tylko dla nóg


Kto powiedział, że urządzenie typu stepper ma angażować do pracy jedynie jedną połowę ciała? Sama nazwa mogłaby na to wskazywać, jednak producenci dawno już zdali sobie sprawę, że warto zaproponować ćwiczącym opcje dodatkowe, a stepper z linkami jest właśnie jedną z nich. O ile na stepperze prostym czy skrętnym pracujemy głównie nad mięśniami nóg, tutaj mamy możliwość ćwiczenia całego ciała.

Dzięki wbudowanym linkom możemy jeszcze wydajniej wzmacniać mięśnie ud, podudzia, brzucha, pośladków, czy obręczy udowej. Linki oporowe zaś dołączone do takiego urządzenia pozwalają również angażować mięśnie ramion, barków i przedramion. Taki stepper to wspaniały sprzęt pozwalający w efektywny sposób spalać niechcianą tkankę tłuszczową, poprawiać ogólną kondycję, wytrzymałość i wydolność organizmu.

Jak widać, stepper to urządzenie do kompleksowego treningu, a więc inwestycja w jedno urządzenie niewielkich rozmiarów może zastąpić kilka innych, nawet tych droższych!


Postawmy na dobry stepper!


Niezależnie od tego, na jaki rodzaj steppera się zdecydujemy, warto postawić na jakość. Pamiętajmy, że kupujemy urządzenie na wiele lat. Urządzenie, na którym będziemy trenować regularnie (my, a czasem pozostała część rodziny). Które musi być bezpieczne i wytrzymać te setki tysięcy kroków, czasem też naciągnięć linki czy ramion. Dobrze byłoby, gdyby w zakupionym modelu istniała możliwość regulacji oporu. Warto przy zakupie sprawdzić, czy dany model steppera posiada wbudowany elektroniczny wyświetlacz, dzięki któremu będziemy mogli mierzyć liczbę kroków, a także monitorować efekty treningu, takie jak chociażby ilość spalonych kalorii czy przebyty dystans. Dzięki temu będziemy w stanie na bieżąco obserwować efekty naszych treningów i planować kolejne. Na szczęście większość dobrych stepperów posiada wszystkie te funkcje. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą stepperów!

 

Steppery

( ilość produktów: 11 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3085 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-25
Super szybko
2024-05-16
Polecam. Wszystko przebiegło pomyślnie.
pixel