Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Stepper

... czytaj dalej

Stepper to doskonałe urządzenie dla osób, którym zależy na szybkich efektach treningowych. Doskonale sprawdzą się zarówno u tych, którzy mają już dobrą kondycję, jak i u tych, które pragną ją odbudować. Wszystko to za sprawą możliwości samodzielnego ustalania tempa treningu, a więc i wysiłku, jaki w niego włożymy. Warto przy tym dodać, że na tym akurat urządzeniu nie musi być to wysiłek szaleńczy – ważne jedynie, by był on regularny, a efekty nie każą na siebie długo czekać.

STEPPER – sprzęt dla każdego

Stepper to urządzenie niewielkie, stosunkowo lekkie i bardzo ustawne. Bez problemu zmienić możemy miejsce ćwiczeń, ustawiając je przed telewizorem, w łazience czy na tarasie. To ważne, bowiem szczególnie osoby zajęte muszą niekiedy wykonywać kilka rzeczy na raz, a ze stepperem mogą to robić. Jak już wcześniej zaznaczaliśmy, ćwicząc na nim sami ustalamy intensywność treningu, sami też decydujemy o czasie jego trwania. Z tego tytułu stepper sprawdzi się też u osób, które od wielu lat nie ćwiczyły, a chciałyby szybko wzmocnić mięśnie i poprawić sylwetkę. Pośladki, uda i łydki – właśnie te grupy mięśniowe pracują na stepperze najintensywniej, przy czym mówimy tu o najprostszej jego wersji. Bo tych jest o wiele więcej…

Stepper skrętny – dodatkowe zróżnicowanie treningu

Na stepperze skrętnym ćwiczący wykonuje ruchy podobne do tych, jakie towarzyszą jeździe na rolkach. Zaangażowane zostają zatem dodatkowo mięśnie skośne i wewnętrzne ud, które na stepperze prostym (gdzie wykonywany ruch bardziej przypomina wchodzenie po schodach) również są używane, ale w dużo mniejszym zakresie. Oczywiście każdy powinien wybrać taki rodzaj urządzenia, jaki mu odpowiada, tym niemniej warto mieć świadomość, że wybór istnieje.

Stepper z linkami i ramionami – nie tylko nogi…

Kto powiedział, że urządzenie typu stepper ma angażować do pracy jedynie górną połowę ciała? Sama nazwa mogłaby na to wskazywać, jednak producenci dawno już zdali sobie sprawę, że warto zaproponować ćwiczącym opcje dodatkowe, a stepper z linkami jest właśnie jedną z nich. O ile na stepperze prostym czy skrętnym pracujemy głównie nad mięśniami nóg, tutaj mamy możliwość ćwiczenia całego ciała. Linki pozwolą nam trenować m.in. grzbiet, barki, bicepsy i tricepsy, na dodatek w wielu różnych konfiguracjach. Podobnie ramiona – tutaj trening przypominał będzie jednak bardziej modny ostatnio nordic walking.

Postawmy na dobry stepper!

Niezależnie od tego, na jaki rodzaj steppera się zdecydujemy, warto postawić na jakość. Pamiętajmy, że kupujemy urządzenie na wiele lat. Urządzenie, na którym będziemy trenować regularnie (my, a czasem pozostała część rodziny). Które musi być bezpieczne i wytrzymać te setki tysięcy kroków, czasem też naciągnięć linki czy ramion. Dobrze byłoby, gdyby w zakupionym modelu istniała możliwość regulacji oporu. By znajdował się w nim komputer, dzięki któremu będziemy mogli mierzyć liczbę kroków, a także monitorować efekty treningu, takie jak chociażby ilość spalonych kalorii czy przebyty dystans. Na szczęście większość dobrych stepperów posiada wszystkie te funkcje. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

 

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel