Podstawowy sprzęt do treningu sztuk walk

 

Tarcze bokserskie i łapy trenera są podstawowym elementem wyposażenia dla większości „uderzanych sportów”. Tak zwane „łapy trenera” służą do ćwiczenia różnych kombinacji technik bokserskich. Mają niewielki rozmiar i są lekkie, dlatego umożliwiają osobie asystującej podczas treningu, swobodne przemieszczanie się i zmianę ułożenia, co umożliwia trenującemu udoskonalenie kombinacji uderzeń.

 

Tarcze bokserskie i łapy trenera

 

Każdy zawodnik sztuk walki w celu poprawy jakości oddawanych uderzeń, powinien zaopatrzyć się w specjalne tarcze bokserskie i łapy trenera. Dzięki pomocy drugiej osoby, trening z wykorzystaniem tych elementów znacznie ułatwia wyczucie dystansu, celność uderzeń oraz koordynację podczas wykonywania serii ciosów.

Tarcze treningowe - do czego służą?

Tarcze treningowe w przeciwieństwie do łap trenera umożliwiają ćwiczenie techniki kopnięć. Ich wielkość powinna być dostosowana do konkretnego rodzaju treningu, ponieważ innych tarcz używa się do ćwiczenia kombinacji technik ręcznych, a innych do ćwiczenia kombinacji nożnych. Najczęściej spotykanymi tarczami są tarcze treningowe PAO, o niewielkich rozmiarach i wadze, których można używać do obu technik. Nieco większe od PAO są tarcze tajskie oraz duże, specjalne tarcze do kopnięć, o wymiarach 75 x 35 cm.

 

Tarcze bokserskie, tarcze treningowe i łapy trenera - ile to kosztuje?

Za dobrej jakości łapy trenera należy zapłacić około 100 – 150 zł. Cena ta uzasadniona jest jednak użyciem wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu sprzęt może służyć kilka dobrych lat. Tarcze treningowe można kupić w podobnej cenie. Najpopularniejsi producenci tego sprzętu to Spokey, Everlast czy Allright. Są to marki, które z pewnością można polecić zarówno dla początkujących, jak i profesjonalistów.

Tarcze bokserskie

( ilość produktów: 3 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3076 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-12
Polecam
2024-05-06
Super
pixel