Skakanka sportowa - zdrowie i rekreacja

 

Coraz więcej osób korzysta z różnych form spędzania czasu wolnego. Skakanka sportowa jest świetnym rozwiązaniem, łączącym rozrywkę z aktywnością sportową. Skakanki są już nie tylko atrybutem tych najmłodszych, ale również starsi chętniej po nie sięgają. Obecnie są ważnym elementem wykorzystywanym podczas treningów zarówno na siłowni, jak i w domu.

 

 

Skakanki i ich rodzaje

 

 

Skakanki, podobnie jak inne akcesoria sportowe, posiadają swoje rodzaje. Przeglądając bogatą ofertę można zwrócić uwagę na ich podział na dwa główne typy. Pierwszy z nich przeznaczony jest do zabawy dla najmłodszych, z kolei drugi rodzaj to skakanki sportowe. Korzystają z nich sportowcy oraz osoby chcące utrzymywać wysoką sprawność fizyczna i dobrą formę.

 

 

Budowa skakanki

 

 

Budowa skakanki zależy od grupy do której jest skierowana. Skakanki dla najmłodszych często mają plastikowe lub gumowe miękkie rączki. Połączone przy pomocy sznurka lub miękkiej gumowej linki. Z kolei skakanki sportowe mają drewniane lub specjalne plastikowe uchwyty z wmontowanymi licznikami, które liczą każdy wykonany obrót. W obydwu przypadkach najważniejsza jednak jest długość linki/sznurka w skakance.

 

Nieodpowiednie dobranie długości tego elementu nie pozwoli na poprawne wykonywanie ćwiczeń lub doprowadzi do niebezpiecznej sytuacji zaplatania się wokół nóg i przewrócenia. W skakankach dla dzieci, zazwyczaj istnieje możliwość podwiązania linki w rączce.

 

 

Dla sportowców - skakanka crossfit, skakanka z licznikiem

 

 

Na rynku możemy znaleźć bardzo dużo rodzajów skakanek, które różnią się między innymi materiałem, przeznaczeniem, czy specjalnym wyposażeniem. Oprócz skakanek służących wyłącznie dla rozrywki, możemy wyróżnić kilka rodzajów skakanek typowo sportowych, np:

 

  • Skakanka sportowa rzemienna polecane dla osób uprawiających wyczynowe dyscypliny sportowe
  • Skakanka sportowa z linki odpowiednie są dla profesjonalistów
  • Skakanka crossfit pozwalająca kształtować mięśnie ramion oraz klatki piersiowej
  • Skakanka sportowa free style speed rope to bardzo szybkie modele z PCV z wąskimi rączkami idealne dla zaawansowanych osób
  • Skakanka z licznikiem, która pokaże nam na wyświetlaczu m.in. ilość spalonych kalorii podczas treningu, czy ilość wykonanych skoków.

Skakanki

( ilość produktów: 75 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3094 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-29
Bez problemów
2024-05-25
Super szybko
pixel