Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Płotki lekkoatletyczne

... czytaj dalej

Lekkoatletyka – bieg przez płotki

Lekkoatletyka to dyscyplina, w której skład wchodzi kilka różnych konkurencji często wymagających odpowiednich akcesoriów. Dyscypliną taką jest m.in. bieg przez płotki, który wymaga… przeszkód. Przeszkodami tymi są właśnie płotki, dostoswane wysokością do rodzaju biegów i zawodów.

Płotki lekkoatletyczne

Płotki lekkoatletyczne różnią się między sobą wysokością – jeżeli ktoś chce kupić uniwersalny sprzęt, powinien wybrać modele z regulowaną wysokością. Wiele osób decyduje się na wybór płotek składanych, co pozwala na zaoszczędzenie miejsca w składzikach sportowych w szkołach lub klubach sportowych. Sprzęt ten różnicuje także materiał, z jakiego został wykonany. Najlepsze modele wykonywane są z połączenia aluminium i stali – dzięki temu są odporne na wszelkie warunki atmosferyczne, np. na deszcz.

Biegi płotkarskie

Biegi płotkarskie jest to rodzaj biegowych konkurencji lekkoatletycznych, w których zadaniem zawodnika jest pokonanie podczas biegu równomiernie rozstawionych płotek. Dyscyplina ta wymaga odpowiedniego przygotowania i intensywnego treningu zawodnika. Podczas organizowanych turniejów zawodnicy mogą odbywać dwa dystanse: krótki, czyli 100 metrów dla kobiet i 110 metrów dla mężczyzn i długi, czyli 400 metrów dla obojga płci. Dystans krótki wymaga pokonania wysokich płotków natomiast biegi na dystansie długim wykorzystują niskie modele.

Producenci i ceny płotek lekkoatletycznych

Można zakupić także modele treningowe dla dzieci i młodzieży (płotki do wieloskoków), które są dużo niższe. Polecane są one do ćwiczeń sprawnościowych oraz ogólnorozwojowych. Sprzęt taki w naszym sklepie internetowym można już kupić od 88 zł. Tradycyjne płotki lekkoatletyczne można kupić już za około 110 zł. Profesjonale modele kosztują jednak około 370 zł – to sprzęt polecany szczególnie dla klubów sportowych, gdzie rozgrywane są profesjonalne zawody. Płotki tworzą różni producenci – głównie ci, którzy specjalizują się w tworzeniu sprzętu sportowego. Jako sklep sportowy polecamy produkty firmy Polanik, która oferuje bogatą gamę przyrządów do ćwiczeń. Płotki lekkoatletyczne tej firmy zrobione są z aluminiowych rur teleskopowych, połączonych z poprzeczką owiniętą miękką otuliną. Dzięki specjalnemu mechanizmowi, po uderzeniu w poprzeczkę, płotek sam wraca do poprzedniego ułożenia.

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel