Bieg przez płotki jako dyscyplina sportowa

 

 

Lekkoatletyka to dyscyplina, w której skład wchodzi kilka różnych konkurencji często wymagających odpowiednich akcesoriów. Dyscypliną taką jest m.in. bieg przez płotki, który wymaga… przeszkód. Przeszkodami tymi są właśnie płotki lekkoatletyczne treningowe, dostosowane wysokością do rodzaju biegów i zawodów.

 

 

Płotki lekkoatletyczne treningowe

 

 

Płotki lekkoatletyczne treningowe różnią się między sobą wysokością – jeżeli ktoś chce kupić uniwersalny sprzęt, powinien wybrać modele z regulowaną wysokością. Wiele osób decyduje się na wybór płotek składanych, co pozwala na zaoszczędzenie miejsca w składzikach sportowych w szkołach lub klubach sportowych. Sprzęt ten różnicuje także materiał, z jakiego został wykonany. Najlepsze płotki lekkoatletyczne treningowe wykonywane są z połączenia aluminium i stali – dzięki temu są odporne na wszelkie warunki atmosferyczne, np. na deszcz.

 

 

Biegi płotkarskie

 

 

Biegi płotkarskie jest to rodzaj biegowych konkurencji lekkoatletycznych, w których zadaniem zawodnika jest pokonanie podczas biegu równomiernie rozstawionych płotek. Dyscyplina ta wymaga odpowiedniego przygotowania i intensywnego treningu zawodnika. Podczas organizowanych turniejów zawodnicy mogą odbywać dwa dystanse: krótki, czyli 100 metrów dla kobiet i 110 metrów dla mężczyzn i długi, czyli 400 metrów dla obojga płci. Dystans krótki wymaga pokonania wysokich płotków natomiast biegi na dystansie długim wykorzystują niskie płotki lekkoatletyczne treningowe.

 

Producenci i ceny płotek lekkoatletycznych

 

 

Można zakupić także płotki lekkoatletyczne treningowe dla dzieci i młodzieży (płotki do wieloskoków), które są dużo niższe. Polecane są one do ćwiczeń sprawnościowych oraz ogólnorozwojowych. Sprzęt taki w naszym sklepie internetowym można już kupić od 88 zł. Tradycyjne płotki lekkoatletyczne można kupić już za około 110 zł. Profesjonalne modele kosztują jednak około 370 zł – to sprzęt polecany szczególnie dla klubów sportowych, gdzie rozgrywane są profesjonalne zawody. Płotki lekkoatletyczne treningowe wykonują różni producenci – głównie ci, którzy specjalizują się w tworzeniu sprzętu sportowego. 

 

Jako sklep sportowy polecamy produkty firmy Polanik, która oferuje bogatą gamę przyrządów do ćwiczeń. Płotki lekkoatletyczne treningowe tej firmy zrobione są z aluminiowych rur teleskopowych, połączonych z poprzeczką owiniętą miękką otuliną. Dzięki specjalnemu mechanizmowi, po uderzeniu w poprzeczkę, płotek sam wraca do poprzedniego ułożenia.

Płotki lekkoatletyczne

( ilość produktów: 59 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3094 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-29
Wszystko super. Towar Super.
2024-05-22
Zgodnie z zamówieniem
pixel