Odrobina relaksu należy się każdemu – bez znaczenia, jaki masz tryb pracy oraz czym zajmujesz się przez większą ilość czasu w ciągu dnia. Świetnym rozwiązaniem, szczególnie dla osób skarżących się na bóle ciała, jest sprzęt do masażu, który pozwala na chwilę relaksu w domowym zaciszu. Różne urządzenia posiadają dodatkowe funkcje. I tak, dla przykładu -  masażer wibracyjny pomaga zredukować cellulit oraz wymodelować sylwetkę nawet podczas oglądania telewizji, czy czytania książki. Masażery do ciała wyposażone są zazwyczaj w kilka programów, które nie tylko ujędrniają ciało, zmniejszają tkankę tłuszczową i cellulit, poprawiają krążenie, a także zapewniają przyjemny masaż.

 

Platforma wibracyjna - ćwiczenia bez potu!  

 

Platforma wibracyjna jest urządzeniem, z którego może korzystać każda osoba, niezależnie od wieku. Jest to rewelacyjny sposób na pozbycie się zbędnych kilogramów, nie angażując zbyt wielkiego wysiłku. Taki masażer do ciała umożliwia ćwiczenia zarówno dla tych, którzy walczą z nadprogramowymi kilogramami, pragnących poprawić wygląd swojej sylwetki, ale także dla osób, które ze względów zdrowotnych nie mogą/nie są w stanie wykonywać innych ćwiczeń.  

 

Regularne ćwiczenia na platformie wibracyjnej mają zbawienne działanie: zmniejsza się obwód ciała, poprawie ulega kondycja skóry, następuje redukcja cellulitu i pozbywamy niechcianego tłuszczu. Platforma wibracyjna wspomaga działanie innych treningów, mających na celu wyszczuplanie i zrzucenie zbędnych kilogramów. Podczas ćwiczeń na platformie stymulujemy metabolizm, a co za tym idzie - szybciej spalana jest tkanka tłuszczowa w organizmie. Treningi powodują także wzrost masy mięśniowej, a jeśli mamy "więcej" mięśni, spalają one większą ilość tłuszczu.  

 

Jak działa platforma wibracyjna?  

 

Platforma wibracyjna jest specjalnym urządzeniem wyposażonym w różnego rodzaju programy, które dobierane są w zależności od potrzeb danej osoby. Najpopularniejsze programy występujące na platformie wibracyjnej, to program wyszczuplający, antycellulitowy, sportowy, fitness, detoksykacja czy relaks. Platforma wibracyjna wytwarza drgania, które wyzwalają w naszym organizmie skurcze mięśni podobne do tych, które pojawiają się podczas bardzo intensywnego treningu sportowego. Praktycznie wszystkie grupy mięśni uczestniczą w ćwiczeniach, a nasze ciało jednocześnie się relaksuje!  

 

Masażer do ciała – dlaczego warto?  

Każde z urządzeń masujących posiada inne funkcje i programy, które możemy dobrać w zależności od naszych potrzeb. Jednakże można wymienić kilka zdrowotnych zalet, które osiągniemy, regularnie używając czy to platformy, czy masażera wibracyjnego. Ćwiczenia z użyciem masażera pozwalają między innymi:

  • poprawić ogólną kondycję organizmu i wytrzymałość fizyczną,
  • zwiększyć masę mięśni i ich elastyczność - większa masa mięśniowa to większa broń w walce z niechcianym tłuszczem i kilogramami,
  • obniżyć poziom kortyzolu, czyli hormonu odpowiedzialnego za stres i zły nastrój fizyczny, a zwiększyć endorfiny i poprawić nastrój,
  • zredukować bóle, szczególnie te przewlekłe oraz wyciszyć stany zapalne w organizmie,
  • zmniejszyć obrzęki, wzmocnić stawy,
  • obniżyć ciśnienie krwi,
  • sprawniej usuwać toksyny z organizmu,
  • zapobiegać takim chorobom, jak cukrzyca czy osteoporoza. 

 

Masażer wibracyjny czy platforma?

 

Decydując się na urządzenie masujące, przede wszystkim należy przemyśleć, jaki cel chcemy dzięki urządzeniu osiągnąć. Masażery, platformy wibracyjne i akcesoria do masażu mają różne funkcje i występują w mniejszych lub większych cenach. Jeśli jesteśmy pewni, że będziemy regularnie korzystać z masażera, z pewnością warto przemyśleć zakup profesjonalnego i kompleksowego urządzenia. Sprzęt, który kupujemy, musi być przede wszystkim także bezpieczny i spełniać europejskie normy bezpieczeństwa - nie można o tym zapomnieć. Masażery oprócz funkcji relaksacyjnej, posiadają szereg funkcji zdrowotnych oraz poprawiających wygląd ciała. Wśród wielu urządzeń znajdziemy te spalające tłuszcz, redukujące cellulit (czyli tzw. skórkę pomarańczową), zmniejszające obwód ciała, ujędrniające i wiele innych. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą masażerów i platform wibracyjnych w naszym sklepie!  

Platformy i masażery wibrujące

( ilość produktów: 17 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3118 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-06-06
Trochę dłuższe czekanie , ale to była drabinka gimnastyczna,towar wreszcie dotarł, zgodnie z opisem
2024-06-05
Ok
pixel