Sztafeta – akcesoria

 

Pałeczka sztafetowa to akcesorium używane w lekkoatletyce, a konkretnie w biegach sztafetowych. Ma ona kształt aluminiowej rurki, która przekazywana jest podczas biegów do innych zawodników z tej samej drużyny. Upuszczenie pałeczki zwykle skutkuje dużo gorszym czasem biegu, dlatego ważne jest by była ona wykonana z dobrego, niezbyt śliskiego materiału. Z tego powodu warto wybrać pałeczkę sztafetową, która jest dobrej jakości.

 

Pałeczka sztafetowa - rodzaje

 

Obecnie wyróżnić można pałeczki treningowe i wyczynowe. Z uwagi na odmienne ich przeznaczenie, mogą mieć różną średnicę i długość. Pałeczka sztafetowa podawana jest podczas biegu na dwa, ściśle określone metodyką nauczania sposoby: od dołu i od góry. Istotą wszystkich biegów sztafetowych jest przebiegnięcie z pałeczką sztafetową określonego dystansu kolejno przez wszystkich biegaczy zespołu.

 

Biegi sztafetowe

 

Biegi lekkoatletyczne są jednymi z głównych konkurencji na igrzyskach olimpijskich. Do klasycznych biegów sztafetowych zalicza się bieg na długościach: 4 x 100 m i 4 x 400 m, gdzie 4 oznacza ilość zawodników w drużynie. Rozgrywa się także niekiedy sztafetę szwedzką (długości: 400, 300, 200, 100 m) lub olimpijską (800, 400, 200, 100 m). W szkołach przeprowadza się często biegi na dystansie 60 lub 200 m.

 

Ceny i producenci pałeczek sztafetowych

 

Pałeczka sztafetowa to sprzęt sprzedawany zwykle w zestawach, gdzie znajduje się cztery, sześć lub osiem modeli. Jest to dużo tańsze rozwiązanie, szczególnie dobre dla szkół lub klubów sportowych, gdzie pałeczki sztafetowe są w ciągłym użyciu. W zestawach każda pałeczka ma inny kolor – tak, by było wiadomo, która należała do konkretnego zespołu.

 

Za pojedyncze modele w naszym sklepie internetowym można zapłacić około 10 zł (najtańsze kosztują nawet 5 zł – plastikowe), za zestawy 4 pałeczek około 50 zł, natomiast komplet 8 modeli kosztuje 118 zł. Ceny zestawów są nieco droższe, ponieważ produkowane są przez znaną markę – Polanik, specjalizującą się w tych wyborach. Pałeczki sztafetowe posiadają certyfikaty, co jedynie potwierdza ich wysoką jakość.

Pałeczki sztafetowe

( ilość produktów: 11 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3085 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-23
Obsługa szybka, bez uwag.
2024-05-16
Polecam. Wszystko przebiegło pomyślnie.
pixel