Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Ławeczki do ćwiczeń

... czytaj dalej

Sprzęty kulturystyczne – ławki

Ławka kulturystyczna powinna być niezbędnym elementem każdej siłowni (nawet tej domowej). Jest to urządzenie niezbędne do wypracowania prawidłowej masy oraz mięśni, które są marzeniem nie tylko mężczyzn. Oprócz podstawowego treningu, na ławce można wykonywać ćwiczenia z użyciem dodatkowych akcesoriów, takich jak np. hantle lub sztanga. Najczęściej trenowane części ciała na ławce kulturystycznej to ramiona, klatka piersiowa, bicepsy, tricepsy, przedramienia oraz nogi.

Ławki kulturystyczne

Ławki są wszechstronnym sprzętem, który wykorzystywany jest nie tylko przez kulturystów. Urządzenie to bowiem świetnie modeluje sylwetkę ciała. Są one jednak szczególnie przeznaczone dla osób, które zapoznane są z treningiem siłowym i pragną wzmacniać mięśnie poszczególnych części ciała oraz wyrzeźbić sylwetkę.

Różnice ławek kulturystycznych

Kupując ławkę treningową należy zwrócić uwagę na kilka elementów.

  • Możliwość regulacji. Każda ławka kulturystyczna powinna mieć regulację nachylenia dodatniego i ujemnego. Dzięki temu możliwe staje się ćwiczenie wielu partii ciała, zarówno w pozycji półleżącej, jak i siadzie pod kątem 90 stopni. Ławka powinna posiadać także regulację siedziska oraz oparcia – dzięki temu eliminuje się możliwość ześlizgnięcia podczas wyciskania mięśni rąk.
  • Materiał wykonania. Najlepsze ławki wykonane są z profili stalowych, które zapewniają wytrzymałość i bezpieczeństwo użytkowania.
  • Maksymalne obciążenie. Warto dopasować do swoich oczekiwań maksymalny ciężar urządzenia, jaki może być na nie wywierany. Należy jednak pamiętać, że maksymalne obciążenie liczone jest nie tylko z wagi ciała, ale także dodatkowych elementów, np. sztangi.
  • Dodatkowe elementy. Wiele ławeczek posiada także dodatkowe ciężarki oraz gumowe linki, które pozwalają na trenowanie mięśni rąk i nóg. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą dodatkowo dokupywać hantli lub sztang. Innym dodatkowym akcesorium jest modlitewnik, który pomaga w trenngu mięśni ramion.
  • Wielkość oraz składanie. W dobie, gdy wiele osób decyduje się na stworzenie własnej mini siłowni domowej, producenci starają się ułatwić chowane sprzętu. Wiele z nich decyduje się na stworzenie ławeczek składanych, co ułatwia nie tylko ich przechowywanie, ale i ewentualny transport.
  • Bezpieczeństwo. Przy zakupie każdego sprzętu sportowego najistotniejsze jest sprawdzenie, czy posiada odpowiednie certyfikaty oraz wpisuje się w określone normy. Bez obaw można kupować sprzęt zawierający oznaczenie EN 957, które jest podstawowe dla każdego urządzenia sportowego.

Rodzaje ćwiczeń wzmacniające sylwetkę

Ławki treningowe mogą służyć do ćwiczeń mięśni wielu części ciała. Są świetne do wzmocnienia mięśni prostych brzucha, które są odpowiedzialne za kształtowanie sylwetki. Mięśnie te wspomagają także mięsień wydechowy oraz pracują nad odpowiednim ułożeniu żeber i miednicy. Przy użyciu hantli lub sztangi, ławeczki pomagają w kształtowaniu się mięśni rąk i bicepsów. Dzięki często dołączonym linkom i ciężarkom można trenować nogi i ręce bez dodatkowych akcesoriów. Najpopularniejsze ćwiczenia na ławki kulturystyczne to brzuszki, motylki, podnoszenie ciężarów czy pozostałe treningi wzmacniające sylwetkę.

Najpopularniejsi producenci i ceny ławek kulturystycznych

Kupując sprzęt sportowy warto zwrócić uwagę na jego producenta. Do najczęściej wymienianych marek, tworzących ławki kulturystyczne należą: Hop-Sport, Pliant, HMS, Body Sculpture czy Kettler. Ceny tych urządzeń mieszczą się zazwyczaj w przedziale od 150 zł za podstawowe modele do nawet 4 000 zł za ławki z obciążnikami i sztangami.

zwiń teskt
12
Sortuj po:
Wyświetl
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel