Ławka do ćwiczeń - niezbędna na każdej siłowni

Ławka do ćwiczeń powinna być niezbędnym elementem każdej siłowni (nawet tej domowej). Jest to urządzenie niezbędne do wypracowania prawidłowej masy oraz mięśni, które są marzeniem nie tylko mężczyzn. Oprócz podstawowego treningu, na ławce do ćwiczeń można wykonywać treningi z użyciem dodatkowych akcesoriów, takich jak np. hantle lub sztanga. Najczęściej trenowane części ciała na ławce do ćwiczeń kulturystycznej to ramiona, klatka piersiowa, bicepsy, tricepsy, przedramienia oraz nogi.

Wszechstronna ławeczka do ćwiczeń

Ławka do ćwiczeń to wszechstronny sprzęt, który wykorzystywany jest nie tylko przez kulturystów. Urządzenie to bowiem świetnie modeluje sylwetkę ciała. Są one jednak szczególnie przeznaczone dla osób, które zapoznane są z treningiem siłowym i pragną wzmacniać mięśnie poszczególnych części ciała oraz wyrzeźbić sylwetkę. Na ławeczce do ćwiczeń z powodzeniem można wykonywać brzuszki, jak i korzystać z treningów siłowych z wykorzystaniem sztangi. Dobry plan treningowy uwzględniający cele osoby trenującej z wykorzystaniem ławeczki do ćwiczeń może zdziałać cuda! Z ławeczki do ćwiczeń umiejscowionej w domowym zaciszu może korzystać kilka osób, nawet jeśli tylko jedna wykonuje typowe treningi siłowe, inna może skorzystać z tego sprzętu robiąc np. brzuszki.


Ławeczka do ćwiczeń - na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Kupując ławkę do ćwiczeń należy zwrócić uwagę na kilka elementów:

  • Możliwość regulacji. Każda ławka do ćwiczeń powinna mieć regulację nachylenia dodatniego i ujemnego. Dzięki temu możliwe staje się ćwiczenie wielu partii ciała, zarówno w pozycji półleżącej, jak i siadzie pod kątem 90 stopni. Ławka powinna posiadać także regulację siedziska oraz oparcia – dzięki temu eliminuje się możliwość ześlizgnięcia podczas wyciskania mięśni rąk.
  • Materiał wykonania. Najlepsze ławki do ćwiczeń wykonane są z profili stalowych, które zapewniają wytrzymałość i bezpieczeństwo użytkowania.
  • Maksymalne obciążenie. Warto dopasować do swoich oczekiwań maksymalny ciężar urządzenia, jaki może być na nie wywierany. Należy jednak pamiętać, że maksymalne obciążenie liczone jest nie tylko z wagi ciała, ale także dodatkowych elementów, np. sztangi.
  • Dodatkowe elementy. Wiele ławeczek do ćwiczeń posiada także dodatkowe ciężarki oraz gumowe linki, które pozwalają na trenowanie mięśni rąk i nóg. Jest to świetne rozwiązanie dla osób, które nie chcą dodatkowo dokupywać hantli lub sztang. Innym dodatkowym akcesorium jest modlitewnik, który pomaga w treningu mięśni ramion.
  • Wielkość oraz składanie. W dobie, gdy wiele osób decyduje się na stworzenie własnej mini siłowni domowej, producenci starają się ułatwić chowane sprzętu. Wiele z nich decyduje się na stworzenie ławeczek do ćwiczeń składanych, co ułatwia nie tylko ich przechowywanie, ale i ewentualny transport.
  • Bezpieczeństwo. Przy zakupie każdego sprzętu sportowego najistotniejsze jest sprawdzenie, czy posiada odpowiednie certyfikaty oraz wpisuje się w określone normy. Bez obaw można kupować sprzęt zawierający oznaczenie EN 957, które jest podstawowe dla każdego urządzenia sportowego.


Rodzaje ćwiczeń wzmacniające sylwetkę

Ławka do ćwiczeń może służyć do ćwiczeń mięśni wielu części ciała. Są świetne do wzmocnienia mięśni prostych brzucha, które są odpowiedzialne za kształtowanie sylwetki. Mięśnie te wspomagają także mięsień wydechowy oraz pracują nad odpowiednim ułożeniu żeber i miednicy. Przy użyciu hantli lub sztangi, ławeczki pomagają w kształtowaniu się mięśni rąk i bicepsów. Dzięki często dołączonym linkom i ciężarkom można trenować nogi i ręce bez dodatkowych akcesoriów. Najpopularniejsze ćwiczenia na ławki do ćwiczeń to brzuszki, motylki, podnoszenie ciężarów czy pozostałe treningi wzmacniające sylwetkę.


Najpopularniejsi producenci i ceny ławek kulturystycznych


Kupując sprzęt sportowy warto zwrócić uwagę na jego producenta. Do najczęściej wymienianych marek, tworzących ławki do ćwiczeń należą: Hop-Sport, Pliant, HMS, Body Sculpture czy Kettler. Ceny tych urządzeń mieszczą się zazwyczaj w przedziale od 150 zł za podstawowe modele do nawet 4 000 zł. Tyle kosztuje ławka pod sztangę lub ławka z obciążnikami.

Ławeczki do ćwiczeń

( ilość produktów: 107 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3092 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-23
Obsługa szybka, bez uwag.
2024-05-17
Wszystko zgodne z opisem. Jesteśmy zadowoleni.
pixel