Obciążniki do ćwiczeń - wzmocnij swój trening

 

Obciążniki do ćwiczeń na rzepy to bardzo przydatne akcesorium do ćwiczeń, zarówno na siłowni, jak i podczas domowych ćwiczeń. Ich główną zaletą jest wzmocnienie efektów tradycyjnego treningu – używać ich mogą wszyscy (nawet osoby wykonujące podstawowe ćwiczenia). Odradzane są jednak zupełnie początkującym, ponieważ mogą nadwyrężyć mięśnie, które dopiero zaczynają pracować. Są świetne także dla tancerzy – doskonale wzmacniają siłę nóg i rąk. W sklepach znajdziemy obciążniki na kostki, obciążniki na ręce i obciążniki na nadgarstki. Obciążniki do ćwiczeń pozwalają na wykonywanie mnóstwa ćwiczeń i mobilizację do pracy wielu partii mięśni, co świetnie uzupełnia każdy trening.

 

Obciążniki na nadgarstki i obciążenia na ręce – zamiast hantli

 

Obciążenia zaczepiane na rzepy są świetnym zastąpieniem popularnych hantli. Ich waga wynosi zazwyczaj od 0,5 kg do 2 kg, a zaczepiane na nogi lub ręce umożliwiają dopasowanie do każdego ciała. Podczas każdego treningu należy jednak pamiętać o tym, że nadmierny wysiłek i zbyt duży ciężar jaki na siebie bierzemy, może tylko niekorzystnie wpłynąć na efekt treningu oraz na nasze chęci do jego kontynuowania. Z tego powodu należy zrezygnować ze zbyt ciężkich obciążników – lepiej na początek wybrać modele ważące 0,5 kg i sukcesywnie zwiększać ich wagę, podobnie jak z dobieraniem obciążeń do sztangi. Dzięki obciążnikom do ćwiczeń możesz wyćwiczyć między innymi mięśnie ramion, kończyn dolnych, pleców, brzucha i obręczy barkowej. Stanowią świetne uzupełnienie ćwiczeń aerobowych, fitnessu, rehabilitacji, ćwiczeń siłowych i wielu innych. Obciążniki na nadgarstki, obciążniki na ręce i obciążniki na nogi to niezbędne akcesorium, jeśli urządzasz swoją własną siłownię w domowym zaciszu!

 


Jak nosić obciążniki na ręce i nogi?

 


Obciążniki do ćwiczeń na rzep można stosować zarówno na nogi, na ręce, a także na klatkę piersiową. Obciążenia na rzepy dobrej jakości, posiadają solidne zapięcie, które jest niezbędne do niezakłóconego treningu, oraz regulację, która pozwala dostosować je do obwodu rąk i nóg. Można używać tych obciążeń w formie opaski, którą można założyć na nadgarstek lub kostkę u nogi. Na rynku spotkać można także specjalne obciążniki na dłoń, posiadające anatomiczne wycięcie na kciuk. Obciążenie na rzepy występuje w różnych ciężarach, z reguły nie większych niż 2 kg.


Ciekawym wykorzystaniem obciążników jest zastosowanie ich w treningu, który już na nas… Nie działa! Tak, to prawda – można na nowo spróbować danego planu treningowego, ponieważ zastosowanie obciążników może być strzałem w dziesiątkę! Można także nosić je, wykonując codzienne czynności, jednocześnie pamiętając, aby nie przesadzać (niezbyt dobrym pomysłem jest całodzienny chód z obciążnikami). W naszym sklepie sportowym znajdziesz różnego rodzaju obciążniki, które uzupełnią każdy Twój trening. Wszystkie produkty wykonane są z materiałów najwyższej jakości oraz gwarantują bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Obciążniki mocowane na rzep umożliwiają wygodne i stabilne zamocowanie podczas wykonywanego treningu.

Obciążniki na kostki, ręce i nadgarstki

( ilość produktów: 22 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3076 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-16
ok
2024-05-08
Polecam
pixel