Do czego służy twister do ćwiczeń?


Twister do ćwiczeń na stałe zadomowił się w świecie sportu. Mimo zyskującej popularności nadal wiele osób nie za bardzo wie, czym jest twister i jak się go używa. Twister do ćwiczeń jest urządzeniem o dosyć małych gabarytach i przypomina wyglądem talerz. Zadaniem twistera jest między innymi modelowanie sylwetki, bioder, brzucha oraz wysmuklenie talii. Istnieje wiele rodzajów tego urządzenia. Możemy spotkać twister z linkami, a nawet drążkiem do utrzymywania równowagi. Twister obrotowy używany jest zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Jeśli chcesz poprawić wygląd swojej sylwetki, a szczególnie okolic brzucha i bioder - będzie to znakomity wybór.


Jak działa twister do ćwiczeń?

 

Stosowanie twistera do ćwiczeń niesie za sobą szereg korzyści. Podstawowym zadaniem jest oczywiście modelowanie sylwetki. O ile na siłowni pracujemy nad wytworzeniem nowych włókien mięśniowych, tak na twisterze możemy te mięśnie ładnie modelować. Bardzo często urządzenie to stosuje się razem z treningiem biegowym. Podczas biegu spalamy tkankę tłuszczową, a twister pomaga nam jeszcze odpowiednio wymodelować poszczególne partie ciała. Jeden z większych atutów twistera stanowi mały rozmiar. Możemy zabrać go ze sobą w dowolne miejsce i tam wykonać trening. Inne zalety tego urządzenia to:

  • jeden z niewielu sprzętów pomagających wymodelować sylwetkę i pozbycie się boczków,
  • ćwiczenie na nim jest przyjemne i relaksuje,
  • można go łączyć z innymi czynnościami - oglądaniem telewizji lub słuchaniem audiobooka.

Warto dodać, że twister do ćwiczeń jest stosunkowo niedrogim urządzeniem.


Twister obrotowy - rodzaje


Jak zostało wcześniej wspomniane, twistery obrotowe możemy podzielić na kilka kategorii. Pierwszy rodzaj twistera to zwykły twister do ćwiczeń bez dodatków. Zwykle jest najtańszym rozwiązaniem i pozwala pracować nad mięśniami brzucha i talią. Poza tym, że wymaga dobrych umiejętności koordynacyjnych, (utrzymanie równowagi) jest bardzo dobrym wyborem dla początkujących. Kolejny rodzaj to twister z linkami. Tutaj w odróżnieniu od standardowego twistera, możemy włączyć do treningu ramiona. Jeśli nie zamierzamy używać linek, to najlepiej wybrać standardowy twister. Nieużywane linki mogą utrudniać trening. Trzecim rodzajem, jaki spotkamy na rynku to twister z drążkiem. Jest to najbardziej profesjonalne urządzenie tego typu, które możemy spotkać w klubach fitness. Gabarytowo jest większy od swoich poprzedników i posiada drążek, który pomaga utrzymać równowagę.


Twistery do ćwiczeń, na co zwracać szczególną uwagę?


Przy zakupie twistera do ćwiczeń powinniśmy zastanowić się, na jakich treningu partii ciała zależy nam najbardziej. Jeśli zamierzamy ćwiczyć również ramiona, dobrze będzie wybrać twister z linkami, jeśli chcemy jedynie modelować talię, wystarczy standardowy twister. Natomiast jeśli szukamy czegoś bardziej rozbudowanego, strzałem w dziesiątkę będzie twister z drążkiem. Przed zakupem warto obejrzeć kilka filmików instruktażowych - szczególnie jeśli nie do końca wiemy, jak wygląda trening na takim urządzeniu.

 

Twistery do ćwiczeń

( ilość produktów: 7 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3076 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-14
Szybko i sprawnie.
2024-05-08
Polecam
pixel