Stopery i pulsometry – pomocne podczas wykonywania codziennej aktywności i w czasie treningu


Stopery i pulsometry powinny stanowić obowiązkowe elementy wyposażenia każdego sportowca czy osoby aktywnej, choć przydadzą się również osobom stroniącym od sportu. Pulsometry umożliwiają monitorowanie pracy serca w czasie rzeczywistym, dzięki czemu ich użytkownik jest w stanie kontrolować tętno podczas wysiłku fizycznego czy też jego stałą obserwację w czasie spoczynku.


Pulsometr - dlaczego jest tak ważny?


Mały oraz poręczny stoper i pulsometr nie utrudniają treningu, a ich użytkowanie podczas aktywności nie powoduje dyskomfortu, dlatego też świetnie sprawdzają się podczas np. jazdy na rowerze, biegania, treningu siłowego, tańca, spaceru, nordic-walkingu, a także przy wielu innych aktywnościach. Osoby regularnie wykonujące aktywność fizyczną wiedzą jak ważny jest pomiar tętna (pulsu). Tętnem (pulsem) określamy rytmiczny ruch naczyń krwionośnych, polegający na rozciąganiu i skurczu ich ścian, w wyniku mechanicznego działania tłoczonej przez serce krwi. Tętno to parametr życiowy, na którego podstawie możemy ocenić stan organizmu, pracę serca, a nawet odebrać informację o naszym samopoczuciu. Wysokie wyniki mogą świadczyć o problemach z układem krążenia, sugerować odwodnienie lub być wynikiem wstrząsu, który może stanowić nawet zagrożenie dla życia. Warto więc monitorować nasze tętno podczas codziennych aktywności, nawet jeśli nie wykonujemy treningu.


Zegarki sportowe są nie tylko wielofunkcyjne, ale również estetyczne


Zegarki sportowe dostępne obecnie na rynku posiadają wiele przydatnych funkcji. Warto zapoznać się z parametrami poszczególnych modeli i dopasować zakup do indywidualnych preferencji. Dzięki zegarkom sportowym możemy nie tylko pomóc sobie w osiągnięciu lepszej formy, ale również monitorować codzienną aktywność. Zegarek sportowy, smartband i smartwatch stanowią najczęściej występujące modele tego typu urządzeń. Czym się charakteryzują? Najbardziej popularne i uniwersalne są zegarki sportowe.


Najbardziej „rzucającą się w oczy” zaletą zegarków sportowych jest ich klasyczny wygląd, dzięki któremu mogą być z powodzeniem użytkowane podczas codziennych obowiązków, np. w pracy czy w szkole. Innymi zaletami zegarków sportowych są: niewygórowana cena, prosta obsługa, długi czas pracy podczas jednego ładowania. Smartband, czyli inteligentna opaska fitness, którą cechuje niska cena, prostota i delikatny wygląd. Umożliwia pomiar wybranych parametrów aktywności, ale także dostarcza powiadomienia o wiadomościach i połączeniach z podłączonego do urządzenia smartfona. Często na jej zakup, ze względu chociażby na wygląd decydują się kobiety. Smartwatch posiada bardziej rozbudowane możliwości niż smartband, jednak funkcje sportowe to często jedynie dodatek do innych funkcji urządzenia, takich jak: odtwarzacz muzyki, aparat, wiadomości czy wykonywanie połączeń.


Zegarek z pulsometrem, czyli monitorowanie tętna na bieżąco


Zegarek z pulsometrem powinien poprawnie spełniać swoją podstawową funkcję, jaką jest mierzenie tętna użytkownika. Jak działa zegarek z pulsometrem? W pasku urządzenia znajdują się specjalne sensory, które przesyłają informację o organizmie do zegarka. Dostępne są również modele dwuczęściowe, złożone z odbiornika z ekranem oraz specjalnej opaski, która pobiera dane z ciała użytkownika. Pobór danych następuje na podstawie zmian napięcia elektrycznego, które powstają na skutek pracy mięśnia sercowego człowieka. Dzięki zegarkowi z pulsometrem możemy kontrolować stan naszego organizmu. Podczas użytkowania posiadamy informację o pracy naszego serca i wydolności naszego organizmu.


Zegarek sportowy z pulsometrem – przydatny w wielu sytuacjach


Na rynku dostępne są aktualnie różne rodzaje urządzeń z tętnomierzem. Zegarek sportowy z pulsometrem może być np. dwuczęściowy, z licznikiem, nadgarstkowy. Wspomniany już dwuczęściowy pulsometr składa się z odbiornika i opaski, która jest zakładana wokół klatki piersiowej użytkownika. Pulsometr z licznikiem nie stanowi urządzenia, które zakładamy na nadgarstek jak zwykły zegarek sportowy, lecz jest wyposażony w dodatkowy licznik rowerowy, który zakładamy na ramę roweru. Ten rodzaj zegarka sportowego z pulsomierzem jest dedykowany w głównej mierze rowerzystom. Najczęściej spotykany pulsometr nadgarstkowy, będący idealnym rozwiązaniem dla osób wykonujących inną niż jazda na rowerze aktywność sportową. Jest to najbardziej zaawansowane i wygodne dla użytkownika rozwiązanie, ponieważ urządzenie składa się wyłącznie z jednej części, czyli zegarka który zakładamy na nadgarstek.


Tego typu zegarek sportowy z pulsomierzem jest komfortowym rozwiązaniem podczas różnorodnych aktywności fizycznych. Wszystkie dane są zbierane i wyświetlane na ekranie. Z myślą o osobach uprawiających sporty wodne, np. pływanie, surfing czy aqua aerobik czy fitness w wodzie opracowano również wodoodporne zegarki wodne z pulsomierzem. Przy zakupie zegarka sportowego z pulsomierzem warto zwrócić uwagę na to, jakie mamy potrzeby i jakie cele chcemy osiągnąć podczas użytkowania, z jakiego materiału urządzenie powinno być wykonane, jak powinien wyglądać i czy potrzebujemy sprzętu wodoodpornego.

Pulsometry

( ilość produktów: 6 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3083 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-23
Obsługa szybka, bez uwag.
2024-05-18
Bardzo dobry sklep,szybka i sprawna obsługa
pixel