Jak działają gumy do ćwiczenia i w jaki sposób należy ich używać?

Nowoczesne gumy do ćwiczenia wykonane są zazwyczaj z materiału syntetycznego - jak nylon czy silikon. Charakteryzują się one bowiem dużą rozciągliwością i odpornością na różnego rodzaju uszkodzenia. Gdy chcemy wykorzystać gumy do ćwiczenia podczas treningu musimy kierować się prostym schematem. Konieczne jest znalezienie stabilnego punktu zaczepienia - może być nim na przykład ciężki mebel, drążek lub nawet nasze własne kończyny.

Drugi koniec gumy do ćwiczenia zaczepiamy o jedną z naszych kończyn lub chwytamy dłonią. Podczas wykonywania powtórzeń materiał rozciąga się, stawiając nam opór. W zależności od tego, jakie gumy do ćwiczenia wybierzemy, będziemy musieli włożyć więcej lub mniej wysiłku w wykonanie powtórzenia. Najcięższe gumy do ćwiczenia potrafią być wyzwaniem nawet dla stałych bywalców siłowni.

Czy nowoczesne gumy do ćwiczeń są w stanie zastąpić nam sprzęt dostępny na siłowni?

Najważniejszą kwestią podczas treningu, w którym wykorzystujemy gumy do ćwiczeń jest technika. To właśnie staranność i poprawność decyduje o tym, jak skuteczne będą wykonywane przez nas powtórzenia. Drugim istotnym elementem jest dopasowanie oporu gumy do ćwiczeń w stosunku do naszych możliwości. Bowiem w sytuacji, gdy regularnie uczęszczamy na siłownię i posiadamy dość dużą rezerwę siły, użycie gumy do ćwiczeń ze słabym oporem będzie całkowicie bezcelowe. Najlepszym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w kompleksowy zestaw gum do ćwiczeń o różnych oporach.

Gumy treningowe podczas treningu w domu: czy warto z nich korzystać?

Wiele czynników może wpłynąć na to, że nie mamy czasu regularnie odwiedzać siłowni. W takich sytuacjach zazwyczaj decydujemy się na trening w domu. Niestety, ogromnym problemem tego rozwiązania jest brak odpowiedniego wyposażenia. Zakup wszystkich niezbędnych sprzętów oznacza bardzo duży wydatek, w związku z czym wiele osób rezygnuje z aktywności całkowicie. Gumy treningowe są w stanie skutecznie rozwiązać ten problem. Z powodzeniem są one bowiem w stanie zapewnić nam odpowiedni poziom wysiłku bez wychodzenia z domu.

Do czego służą gumy do ćwiczeń mini band i jak można je wykorzystać?

Gumy do ćwiczeń mini band są jednym z rodzajów taśmy oporowej. Charakteryzują się stosunkowo niewielkim obwodem i cienką warstwą materiału. Nie oznacza to jednak, że gumy do ćwiczeń mini band nie są w stanie zapewnić nam dużego oporu - wręcz przeciwnie. Ich niewielki rozmiar pozwala na nawet bardzo intensywny wysiłek. W związku z małym obwodem, gumy do ćwiczeń mini band doskonale nadają się do wykonywania ćwiczeń separowanych - jak trening bicepsu czy pojedynczych mięśni nóg.

Wysokiej jakości gumy do ćwiczenia w domu: czym kierować się podczas wyboru gum oporowych?

Najważniejszym czynnikiem decyzyjnym, gdy wybieramy gumy do ćwiczenia, powinna być ich funkcjonalność. Muszą być więc wykonane z elastycznego materiału, który rozciąga się - ale później wraca do fabrycznego rozmiaru. W związku z tym, wybierając gumy do ćwiczenia zwróćmy uwagę na jakość materiału, a także opinie użytkowników na ich temat. Koniecznie sprawdźmy, czy gumy do ćwiczenia zapewniają odpowiednią wytrzymałość i stopień rozciągliwości. Dzięki temu nie pękną one podczas intensywniejszych ćwiczeń.

Gumy do ćwiczeń: jakie są najpopularniejsze rodzaje gum oporowych?

Miłośnicy aktywności fizycznej, którzy w swoich treningach wykorzystują gumy do ćwiczeń najczęściej operują pomiędzy dwoma ich rodzajami: power band i mini band. Pierwszy z nich charakteryzuje się dużym rozmiarem, grubym wykończeniem i dużym oporem. Gumy do ćwiczeń typu power band doskonale nadają się do wykonywania ćwiczeń wielostawowych, jak chociażby martwy ciąg. Z kolei gumy do ćwiczeń typu mini band lepiej sprawdzą się w przypadku ćwiczeń separowanych, które angażują tylko jeden mięsień.

Jak długo są w stanie wytrzymać nowoczesne gumy treningowe i kiedy powinniśmy zaopatrzyć się w nowy zestaw?

Gumy treningowe są rozciągliwe i wytrzymałe - jednak jak wszystkie akcesoria siłowniowe, ulegają zużyciu. Całe szczęście okres ich eksploatacji jest niezwykle długi, nawet w przypadku bardzo intensywnego użytkowania. Jednoznacznym znakiem, że musimy kupić nowe gumy treningowe są małe pęknięcia, które pojawiają się na krawędziach taśmy. Co ciekawe - w większości nie są one spowodowane wykonywaniem ćwiczeń, tylko zewnętrznymi uszkodzeniami mechanicznymi - w wyniku chociażby nadepnięcia.

Uniwersalne gumy do ćwiczeń mini band: nie tylko trening siłowy, ale również stretching

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że gumy do ćwiczeń mini band można wykorzystać nie tylko do treningu siłowego. Bardzo dobrze sprawdzają się one również podczas stretchingu. Rozciąganie jest niezwykle ważnym elementem przygotowania do treningu i chłodzenia mięśni po jego wykonaniu. Gumy do ćwiczeń mini band użyte w odpowiedni sposób pozwalają łatwiej przygotować mięśnie do wysiłku i później zadbać o ich dobry stan. Zmniejszymy w ten sposób ryzyko kontuzji i przyspieszymy regenerację. 

Gumy do ćwiczeń

( ilość produktów: 92 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3076 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-08
Polecam! Bardzo szybka wysyłka towaru.
2024-05-08
Polecam
pixel