Rower magnetyczny to rower treningowy, na którym możemy trenować komfortowo nie wychodząc z domu. Urządzenie charakteryzuje się wysokim stopniem bezpieczeństwa (jest bezpieczne dla stawów osoby ćwiczącej). Trenować mogą na nim osoby w każdym wieku, niezależnie od stanu zdrowia czy kondycji fizycznej. Rowery magnetyczne wyposażone są w koło zamachowe. Waga tego koła ma bardzo duże znaczenie – im koło jest cięższe, tym jazda na rowerze stacjonarnym jest bardziej płynna. Rowery, których koła mają niższą wagę, dobrze sprawdzą się przy treningu mniej intensywnym.

 

Rower stacjonarny magnetyczny – trening w warunkach domowych

 

Osoby, które lubią jazdę na rowerze, często już późną jesienią zmuszone są zaniechać tej aktywności, czekając na jej wznowienie do kolejnej wiosny. Niestety sprawia to, że w tym czasie tracą wypracowaną wcześniej kondycję, czasem też przybierając na wadze. Rower stacjonarny magnetyczny będzie jednak świetnym rozwiązaniem nie tylko dla nich, ale dla wszystkich tych, którzy chcą zadbać o formę i zdrowie, nie ruszając się z domu.

 

Rower magnetyczny to sprzęt ustawny, dla którego nie potrzeba wiele miejsca. Ćwiczyć możemy o dowolnej, wybranej przez siebie porze, a ponieważ jest to sprzęt niezwykle cichy, nie będziemy niepokoić innych domowników czy sąsiadów. Co więcej, brak towarzyszącego ćwiczeniom hałasu sprawi, że podczas ich wykonywania bez problemu posłuchamy muzyki czy obejrzymy ciekawy program w telewizji.

 

 

Rower magnetyczny będzie doskonałym pomysłem dla osób zajętych, które nie mają czasu, by odwiedzać klub fitness. Sprawdzi się również u młodych mam, które pragną szybko odzyskać formę po ciąży (z uwagi na niski poziom hałasu śpiące dziecko nie zostanie obudzone).

 

Rower treningowy magnetyczny – bezpieczeństwo i komfort

 

O ile jazda rowerem poza domem niesie ze sobą pewne ryzyko (nierówność terenu, inni rowerzyści, ruch samochodowy), o tyle rower stacjonarny to sprzęt bardzo bezpieczny. Oczywiście przy jego doborze musimy zwracać uwagę na jakość, tym bardziej, że kupujemy sprzęt na wiele lat. Musi być on zatem bezpieczny i stabilny, a także możliwie komfortowy. Koniecznie zwróćmy więc uwagę na regulację wysokości siodełka i kierownicy, a także na oferowane funkcje dodatkowe.

 

 

Dobry rower magnetyczny wyposażony jest w wyświetlacz, z którego odczytamy dane na temat przejechanego dystansu, spalonych kalorii i czasu naszego treningu. Bardzo istotny jest także pulsometr. Nasz puls powinien w trakcie ćwiczeń oscylować w granicach 70-80% tętna maksymalnego – gwarantuje to zarówno najbardziej optymalne spalanie tkanki tłuszczowej, jak również zapewnia bezpieczeństwo treningu.

 

 

Większość rowerów magnetycznych posiada wbudowane programy treningowe, a część z nich oferuje także możliwość indywidualnych, manualnych ustawień. Dzięki tym rozwiązaniom każdy może dobrać pod siebie nie tylko czas, ale także intensywność treningu.

 

Rower magnetyczny a rower klasyczny

 

Efekty treningu na rowerze stacjonarnym magnetycznym nie różnią się od efektów, jakie uzyskujemy podczas jazdy w terenie. Do pracy zaangażowane zostają dokładnie te same mięśnie (dwugłowe i czworogłowe uda, pośladki, łydki). Co więcej, również korzyści zdrowotne są identyczne – poprawia się ogólny stan organizmu, wzrasta kondycja, przemiana materii ulega przyspieszeniu. Przy dłuższych treningach (ponad 30 minut) spalana jest również tkanka tłuszczowa. Wszystko to sprawia, że rower magnetyczny od wielu już lat cieszy się niesłabnącą popularnością u osób we wszystkich grupach wiekowych.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą rowerów magnetycznych.

 

 

Rowery magnetyczne

( ilość produktów: 30 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3076 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-17
Wszystko zgodne z opisem. Jesteśmy zadowoleni.
2024-05-16
Polecam. Wszystko przebiegło pomyślnie.
pixel