Koń gimnastyczny lub inaczej - kozioł gimnastyczny

Kto z nas nie pamięta skoków przez kozła gimnastycznego wykonywanych w szkole podstawowej? To właśnie one są często ulubionym ćwiczeniem wielu najmłodszych sportowców. Skoki przez kozła to bowiem standardowe ćwiczenie podczas szkolnych zajęć z gimnastyki. Pomagają rozwinąć skoczność, a także pokonywać własne bariery. Dlaczego? Wykonanie skoku wiąże się czasami z pewnymi oporami wśród uczniów. Po przebrnięciu tego ćwiczenia, wielu uczniów zyskuje pewność siebie i zwiększa swoją odwagę.


Kozioł gimnastyczny - pokonaj lęk


Kozioł gimnastyczny wykorzystywany jest głównie do gimnastyki sportowej – służą do odbicia się, ćwiczeń siły rąk czy nawet równowagi. Na tym sprzęcie pierwsze ćwiczenia wykonywane są już w szkole podstawowej – to właśnie na nich można pokonać stres i lęk przed upadkiem. Oczywiście każde ćwiczenie powinno być wykonywane przy nauczycielu lub trenerze. Wybierając model kozła gimnastycznego należy wziąć pod uwagę jedynie certyfikowane sprzęty, które spełniają wymogi bezpieczeństwa.


Podstawowe informacje o kozłach i koniach gimnastycznych


  1. Sprzęt ten może być wykonany ze skóry naturalnej bądź ekologicznej. Zdecydowanie poleca się wybór modeli ze skóry naturalnej, która nie powoduje obtarć, a także jest trwalsza od ekologicznej.
  2. W ofercie wielu producentów można znaleźć kozły gimnastyczne z nogami drewnianymi lub stalowymi. Ich różnica polega głównie na wadze (modele z drewnianymi nogami są lżejsze).
  3. Ciekawym rozwiązaniem dla szkół jest koń gimnastyczny  z regulacją wysokości nóg podstawy – pozwala to na wykorzystanie sprzętu zarówno dla dzieci z klas szkoły podstawowych, jak i gimnazjalistów.
  4. Da wygody użytkowników, niektóre marki decydują się na dołączenie kółek transportowych, które ułatwiają przemieszczenie się sprzętu.
  5. Dla zachowania bezpieczeństwa, oprócz koniecznego certyfikatu, warto wybrać modele ze specjalnymi zabezpieczeniami końcówek nóg – najczęściej są to antypoślizgowe stopki.


Ćwiczenia gimnastyczne


Do ćwiczeń gimnastycznych potrzebne są także inne sprzęty, które nie tylko ułatwiają skoki, ale także zwiększają ich bezpieczeństwo. Są to między innymi materace, które chronią ciało przed ewentualnym upadkiem oraz odskocznie pomagające na lepsze odbicie się do wykonywanego skoku.


Ceny kozłów gimnastycznych

Kozioł gimnastyczny nie należy do tanich sprzętów. Zazwyczaj wynosi on od 1 500 zł do 2 500 zł. Są to jednak urządzenia kupowane na kilka, a nawet kilkanaście lat, dlatego warto wybrać modele nieco droższe, wykonane z naturalnej skóry.

Kozły i konie gimnastyczne

( ilość produktów: 8 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3076 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-08
Polecam! Bardzo szybka wysyłka towaru.
2024-05-08
Polecam
pixel