Jeżeli nie przepadasz za konwencjonalnymi sposobami na poruszanie się po mieście i nie lubisz czekać, warto zainteresować się deską Longboard. To doskonałe połączenie wygody i mobilności jako nowa definicja poruszania się po mieście. Longboarding to dość młody i oryginalny sport, który znajduje wielu wielbicieli. Został on stworzony w Kalifornii, a za jego powstaniem stoją tamtejsi surferzy. Od momentu stworzenia desek znacznie ewoluowały, jednak wszystkie parametry pracy zostały pozytywnie zachowane. Polega on na płynnej jeździe w różnych stylach, jednak różni się znacznie od tradycyjnych sportów.

Longboard- czym różni się od tradycyjnej deski snowboardowej?

Longboard jest dłuższy i szerszy, dzięki czemu zapewnia większy komfort z jazdy niż w przypadku tradycyjnych desek skateboardowych. Dodatkowo o wiele lepiej amortyzuje jazdę, chociażby podczas przejazdu po nierównej trasie. Jest to możliwe dzięki miękkim kółkom o dużej średnicy. Dzięki temu jest to najlepszy wybór dla wszystkich tych, którzy doceniają wygodną i płynną jazdę po mieście. Dodatkowo jej niezwykle przyjemna forma zapewnia podobne odczucia co surfing, stąd wiele porównań Longboardów do surfowania po drodze.

Longboard- rodzaje i dostępne modele

Longboard to różnej jakości produkty, przeznaczone do danych rozwiązań. Różnią się one zarówno kształtem, ugięciem jak i montowaniem. Wyróżniamy kilka rodzajów longboardów, są to:

 • Carving- służące do wykonywania najmocniejszych akcji pumpingowych, sprawiają wrażenie surfowania lub jazdy na snowboardzie.

 • Cruiser- tego typu deski służą najczęściej do przejażdżek i transportu po ulicach.

 • Freestyle- połączenie surfowania z możliwością wykonywania trików. To idealne rozwiązanie jeśli poszukujesz trickstera z prawdziwego zdarzenia.

 • Dancing- to longboard pozwalający odkryć i poczuć prawdziwe wrażenia z jazdy. Wpływa dobrze na równowagę i doskonale sprawdza się podczas dłuższych tras.

 • Downhill- to najlepsze rozwiązanie dla osiągania dużych prędkości i poślizgów. To sztywna deska o wysokim poziomie stabilności.

 • Freeride- doskonały do slide’ów i trików. Jest on podobny do jazdy downhill, ale różni się on większym przystosowaniem do wykonywania sztuczek.

Jak widać style jazdy longboardami są dość zróżnicowane, dzięki czemu każdy z pewnością znajdzie ten najbardziej odpowiedni. 

Longboard- style jazdy

Longboard to wiele różnych rodzajów jazdy. Do najbardziej popularnych należy cruising, jest po prostu swobodny styl jazdy w mieście. Z kolei freeride to jazda połączona z wykonywaniem slide’ów i trików. Do tego stylu odpowiedni będzie model o twardych koła oraz mniejszej powierzchni do styczności z podłożem. Najdłuższe z nich nadają się idealne do dancingu, ze względu na dużą powierzchnię do tańca. Najkrótsze longboardy i koła o wysokiej przyczepności do jezdni to rozwiązania dla stylu downhill. 

Style jazdy longbordowej:

 • cruising,

 • carving,

 • downhill,

 • dancing, 

 • freeride.

Podczas uprawiania tego sportu warto zadbać o wszelkie kwestie bezpieczeństwa, ponieważ jazda z dużą prędkością obarczona jest znacznym ryzykiem wypadków. Dlatego też niezbędny wydaje się zakup akcesoriów pomocnych, takich jak między innymi ochraniacze i kaski.

Longboardy 

Jazda na longboardzie z założenia ma imitować surfowanie, stąd wynika ogromny komfort i wygoda podczas jazdy. Longboard różni się od klasycznej deski między innymi długością czy inną wielkością kół. Jednak te drugie w zależności od wybranego modelu mogą być odpowiednio mniejsze i większe, bowiem mniejsze kółka będą bardziej zwrotne, natomiast te większe lepiej przydadzą się do szybkiej jazdy. To ciekawy i niebanalny sport, który docenia coraz więcej użytkowników. Umożliwia on różnego rodzaju aktywności podczas jazdy jak i jest dobrym pomysłem na szybki transport. Istnieje wiele powodów, dla których warto spróbować szczególnie wtedy, gdy kochasz jazdę na desce! 

Longboardy

( ilość produktów: 3 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3173 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-11
Super
2024-07-05
Z terminami słabo.
pixel