Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Plecaki szkolne

... czytaj dalej

Akcesoria do szkoły - plecaki

Szkoła rządzi się swoimi prawami – każdy uczeń musi mieć podręczniki, zeszyty oraz piórnik, w którym znajdują się wszelkie akcesoria papiernicze. Do tego potrzebny jest oczywiście plecak szkolny – w końcu kto widział kiedyś ucznia, który nie ma w swoim domu plecaka? Plecak szkolny można kupić w wielu miejscach, jednak warto zwrócić uwagę na jego materiał, pojemność oraz liczbę kieszeni. Plecaki takie można nabyć w naszym sklepie internetowym.

Plecaki szkolne

Plecaki szkolne towarzyszą w życiu każdego dziecka czy nastolatka przez większą część czasu edukacji. Kiedyś na rynku dominowały głównie proste tornistry, teraz czasy się zmieniły – istnieje wiele kształtów i rozmiarów plecaków, gdzie liczy się przede wszystkim ich duża pojemność oraz wygląd. Doświadczenie pokazuje, że plecaki szkolne są bardziej wygodne, praktyczniejsze i bardziej pojemne niż zwykłe tornistry. Odpowiednio zaprojektowane mogą służyć także poza szkołą, np. w celu włożenia rzeczy na trening czy wyjazdu na dłuższą wycieczkę.

Plecak szkolny – jaki kupić?

Niewątpliwie przy wyborze plecaka szkolnego, swoją uwagę zwrócimy szczególnie na "plecy" oraz szelki nośne. Część plecaka która przylega do pleców użytkownika musi być zawsze sztywna, system nośny szelek powinien być szeroki oraz regulowany w dużym stopniu. Odpowiednie dostosowanie tych elementów pozwoli na uzyskanie dużego komfortu noszenia plecaka szkolnego i zapobiegnie powstawaniu lub pogłębianiu wad postawy. Plecaki szkolne powinny mieć dostateczną ilość przegród, kieszonek oraz naszyte elementy odblaskowe polepszające widoczność i bezpieczeństwo użytkownika. Obecnie projektowane plecaki szkolne posiadają odpowiedni design, dzięki któremu można użytkować taki wyrób na przełomie kilku lat.

Najistotniejsze cechy plecaków dla dzieci

  • Tył plecaka sztywny,
  • Szelki szerokie,
  • Lekkość – max waga powinna wynosić do 1 200 g dla dzieci w klasach I – III, do 1 400 g dla starszych,
  • Obecność elementów odblaskowych,
  • Obecność atestów bezpieczeństwa,
  • Kieszonki, przegródki – w jak największej ilości.

Marki oraz ceny plecaków szkolnych

Plecaki szkolne są tworzone przez wiele firm – zarówno tych, specjalizujących się w produkcji sprzętów sportowych, akcesoriów szkolnych czy nawet przez zwykłe „sieciówki modowe”. Oczywiści gwarancją dobrego plecaka dla dzieci jest stworzenie go przez znane marki sportowe, które skupiają się na jakości wykonywanych produktów. Można je kupić np. od takich firm jak: Outhorn, Bartus, Colo, Puma, Adidas, Select, Aron, Spokey czy Everlast. Ceny plecaków zaczynają się już od 35 zł, sięgają jednak nawet do 200 zł.

zwiń teskt
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel