Plecaki szkolne – niezbędny element każdego ucznia

 

Szkoła rządzi się swoimi prawami – każdy uczeń musi mieć podręczniki, zeszyty oraz piórnik, w którym znajdują się wszelkie akcesoria papiernicze. Do tego potrzebny jest oczywiście plecak szkolny – w końcu kto widział kiedyś ucznia, który nie ma w swoim domu plecaka? Plecak do szkoły można kupić w wielu miejscach, jednak warto zwrócić uwagę na jego materiał, pojemność oraz liczbę kieszeni. Plecaki takie można nabyć w naszym sklepie internetowym.

 

Plecaki młodzieżowe

 

Plecaki szkolne towarzyszą w życiu każdego dziecka czy nastolatka przez większą część czasu edukacji. Swego czasu na rynku dominowały głównie proste tornistry, teraz czasy się zmieniły – istnieje wiele kształtów i rozmiarów plecaków, gdzie liczy się przede wszystkim ich duża pojemność oraz wygląd. Doświadczenie pokazuje, że plecaki szkolne są bardziej wygodne, praktyczniejsze i bardziej pojemne niż zwykłe tornistry. Odpowiednio zaprojektowane mogą służyć także poza szkołą, np. w celu włożenia rzeczy na trening czy wyjazdu na dłuższą wycieczkę.

 

Jeśli poszukujesz plecaka, który będzie długo służył Twojemu dziecku, unikaj kupowania plecaków z miejsc typu bazary czy targi, szczególnie tych o "workowatym" kształcie. Plecaki powinny być przede wszystkim zaprojektowane z uwagi na anatomię dziecka. Sztywne plecy, szerokie szelki i regulacje pasów nośnych pomogą zapewnić zdrową postawę dziecka. Młodzież ma swoje potrzeby, a w dzisiejszych czasach zawartość plecaka to nie tylko książki i zeszyty. Plecaki młodzieżowe oferowane przez nasz sklep internetowy odpowiadają potrzebom nastolatków. Znajdziecie w nich takie rozwiązania, jak plecaki z organizerami, czy plecaki na laptopa. Nowoczesne plecaki młodzieżowe posiadają też dodatkowe funkcjonalności, takie jak porty do słuchawek, czy breloczki do kluczy, które zapobiegną ich gubieniu.

 

Plecaki do szkoły – czym powinny się charakteryzować?

 

Niewątpliwie przy wyborze plecaka do szkoły, uwagę zwrócimy szczególnie na "plecy" oraz szelki nośne. Część plecaka, która przylega do pleców użytkownika musi być zawsze sztywna, system nośny szelek powinien być szeroki oraz regulowany w dużym stopniu. Odpowiednie dostosowanie tych elementów pozwoli na uzyskanie dużego komfortu noszenia plecaka szkolnego i zapobiegnie powstawaniu lub pogłębianiu wad postawy. Plecaki dla dzieci powinny mieć dostateczną ilość przegród, kieszonek oraz naszyte elementy odblaskowe polepszające widoczność i bezpieczeństwo użytkownika. Obecnie projektowane plecaki  posiadają odpowiedni design, dzięki któremu można użytkować taki wyrób na przełomie kilku lat.

 

Plecaki dla dzieci – na co zwrócić uwagę?

 

Przy wyborze plecaka powinniśmy zwrócić uwagę na poniższe cechy:

 

-tył plecaka powinien być sztywny,
-szelki powinny być szerokie,
-waga– maksymalna powinna wynosić do 1 200 g dla dzieci w klasach I – III, do 1 400 g dla starszych,
-obecność elementów odblaskowych,
-obecność atestów bezpieczeństwa,
-kieszonki, przegródki – w jak największej ilości.


Plecaki do szkoły na kółkach – alternatywa dla najmłodszych

Ważną kwestią, która ma wpływ na zdrowie ucznia jest przeciążenie plecaka, które prowadzi do wad postawy. Plecak dla dzieci powinien być pojemny, ale jeśli Twoje dziecko musi zabierać ze sobą dużo podręczników, zeszytów i akcesoriów, warto pomyśleć o plecaku na kółkach. Ten typ plecaków cieszy się duża popularnością i jest świetną alternatywą dla tradycyjnego plecaka. Jest to rozwiązanie wygodne i komfortowe, dzięki czemu droga do szkoły staje się przyjemna. To szczególnie popularne rozwiązanie dla uczniów najmłodszych klas podstawowych.  

 

Marki oraz ceny plecaków szkolnych

 

Plecaki szkolne produkowane są przez wiele firm – zarówno tych specjalizujących się w produkcji sprzętów sportowych, akcesoriów szkolnych czy nawet przez zwykłe sklepy sieciowe. Oczywiści gwarancją dobrego plecaka dla dzieci jest stworzenie go przez znane marki sportowe, które skupiają się na jakości wykonywanych produktów. Można je kupić od takich firm, jak: Outhorn, Bartus, Colo, Puma, Adidas, Select, Aron, Spokey czy Everlast. Ceny plecaków zaczynają się już od 35 zł, sięgają do 200 zł.

 

Oferowany przez nas ogromny asortyment plecaków odpowiada dzisiejszym trendom. Wyróżnia je nowoczesny design, szeroka gama kolorystyczna, a także podział na plecaki dla dziewczynek i chłopców. Możesz wspólnie z dzieckiem wybierać spośród kilkudziesięciu modeli modnych plecaków, które dedykujemy uczniom w różnym wieku. Szeroki wybór z pewnością trafi w gusta każdego nastolatka i najmłodszego ucznia. Plecaki są wykonane z najwyższej jakości materiałów, więc otrzymujesz gwarancję solidnego produktu, który posłuży dłużej niż jeden semestr. Dobra organizacja przyborów do szkoły do podstawa sukcesu!  

Plecaki szkolne

( ilość produktów: 4 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3076 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-18
Bardzo dobry sklep,szybka i sprawna obsługa
2024-05-12
Polecam
pixel