Stoper sportowy - coś, co powinna mieć każda szkoła

 

 

Profesjonalny stoper sportowy, mimo iż zwykle jest małym urządzeniem, ma bardzo duże znaczenie w sporcie. Większość szkół co jakiś czas przeprowadza testy sprawnościowe, opierające się na wykonaniu określonej czynności w jak najkrótszym czasie. Najprostszym przykładem mogą być testy biegowe. Zwykle organizuje się bieg na 1000 metrów i w odniesieniu do przygotowanej wcześniej tabeli pomiarów czasowych, stawia się adekwatne oceny. Niestety przeprowadzenie takich testów nie byłoby możliwe bez profesjonalnego stopera sportowego, który mogą zakupić państwo w naszym sklepie. Odpowiedni stoper sportowy pozwala na dokładny pomiar czasu i sprawdzi się w wielu dyscyplinach i zabawach takich jak:

 

  • biegi sprinterskie,
  • biegi wytrzymałościowe,
  • pływanie,
  • tory przeszkód,
  • oraz wiele innych.

 

Jak działa profesjonalny stoper sportowy?

 

 

Profesjonalny stoper sportowy nazywany inaczej sekundomierzem jest urządzeniem, które ma za zadanie odmierzać dane odcinki czasowe. Zaletą stopera jest bardzo prosta obsługa, gdzie za pomocą jednego przycisku możemy wyzerować otrzymany czas i rozpocząć mierzenie od początku. Dzięki temu można w bardzo sprawny sposób przeprowadzać treningi lub testy. Stoper sportowy zwykle wyposażony jest w dwie podstawowe funkcje start i stop. Funkcja start rozpoczyna mierzenie czasu, natomiast stop służy do zatrzymania. Na rynku do wyboru mamy stoper mechaniczny lub stoper elektroniczny.

 

W przypadku mechanicznego obserwujemy wskazówkę, która mierzy czas, natomiast stoper elektroniczny  pozwala na obserwację czasu na wyświetlaczu.

 

 

Stoper sportowy, jak dokonać wyboru?

 

 

Kategoria stoperów może wydawać się niezbyt rozbudowaną, jednak nic bardziej mylnego. Wybór konkretnego modelu nie jest łatwy ze względu na dużą różnorodność urządzeń. Warto więc dokonać wyboru uwzględniając indywidualne potrzeby. W naszym przypadku szukamy profesjonalnego stopera sportowego, co oznacza, że na starcie odpadają stopery o sporym rozmiarze. Najlepszy będzie poręczny i stosunkowo niewielki stoper.

 

Oczywiście jak w każdej dziedzinie tak i tutaj, istnieje profesjonalny stoper sportowy stworzony specjalnie pod daną dyscyplinę. Możemy więc znaleźć stoper do biegania, stoper do boksu, stoper do pływania czy stoper do interwałów. Niektóre stopery nadają się do pływania, ponieważ są wodoodporne. Jeśli uwzględnić fakt, że zawodnik sam mierzy sobie czas podczas pływania, a nie ktoś stojący przy basenie, jest to kluczowy parametr. Jednak jeśli wybierzemy stoper typowo do biegania i będziemy chcieli od czasu do czasu zastosować go podczas innych szkolnych dyscyplin - przy odpowiedniej wprawie nie będzie to stanowiło problemu.

 

 

Profesjonalny stoper sportowy - rodzaje

 

 

Profesjonalny stoper sportowy występuje w dwóch rodzajach - możemy kupić stoper mechaniczny lub stoper elektroniczny. Tego typu stopery możemy spotkać w różnych wersjach i różnych rozmiarach, a wybór zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Warto również wspomnieć o innym rodzaju stoperów, a więc stoperach biurkowych. Jednak tego typu stopery nie są mobilne i zostały zaprojektowane tak, aby podczas pomiaru czasu spoczywały na biurku lub stoliku.

 
 

Stoper sportowy

( ilość produktów: 21 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3092 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-25
Super szybko
2024-05-16
ok
pixel