Drążki gimnastyczne niezbędne do ćwiczeń

 

 

Drążki gimnastyczne to jedne z najbardziej popularnych przyrządów do gimnastyki. Stwarzają one dla ćwiczącego ogromne możliwości i nie powinno ich zabraknąć na żadnej sali gimnastycznej czy siłowni. Znajdują one zastosowanie w gimnastyce sportowej, która jest bardzo efektownym widowiskiem, obecnym nawet podczas igrzysk olimpijskich. Gimnastyka pełni także funkcję treningową. Drążek gimnastyczny jest świetnym przyrządem do wzmocnienia mięśni rąk – nawet dla osób, które nie marzą o karierze gimnastyka.

 

 

Drążki gimnastyczne

 

 

Sale gimnastyczne to niezbędne pomieszczenie w każdej szkole – nieważne czy jest to szkoła podstawowa, czy wyższa. Większość z nich zawiera materace, drabinki czy ławeczki, na których wykonywane są ćwiczenia. By zapewnić kompletny rozwój ruchowy uczniów, warto zaopatrzyć salę także w drążki gimnastyczne. Pomagają one ćwiczyć mięśnie całego ciała, a przede wszystkim wzmacniają siłę trenującego.

Podciąganie się na drążku to często rozgrzewka dla sportowców wielu dziedzin. Korzystają z tego zarówno gimnastycy, jak i osoby trenujące sporty siłowe i lekkoatletykę. Drążek gimnastyczny może być montowany samodzielnie we własnym domu, najczęściej w futrynach.

 

 

Drążek gimnastyczny przyścienny czy drążek wolnostojący?

 

 

Producenci sprzętu sportowego proponują drążki w dwóch wariantach montażowych: drążek gimnastyczny przyścienny i drążek wolnostojący . Decydując się na jedną z opcji, musimy wziąć pod uwagę rozstawienie innych sprzętów do ćwiczeń na sali gimnastycznej czy siłowni. Drążek gimnastyczny przyścienny zazwyczaj zawiera prężnik, listwę naścienną oraz słupek z tuleją. Jeżeli ktoś zdecydował się na zakup drążka przyściennego, powinien upewnić się czy posiada on regulowaną wysokość. Modele wolnostojące mogą być ustawione w jakimkolwiek miejscu na sali. Są one jednak cięższe – słupki w tulejach są stabilizowane za pomocą specjalnych, sporo ważących docisków. Oba warianty są stabilne i bezpieczne dla użytkownika, jeśli tylko są wykonane z materiałów wysokiej jakości i posiadają Certyfikat Bezpieczeństwa B.

 

 

Ceny drążków gimnastycznych

 

 

Te elementy do sal gimnastycznych zdecydowanie nie należą do tanich. Jest to koszt rzędu około 2 000 zł (mowa tu o profesjonalnych modelach). Jeżeli ktoś chce zakupić drążek gimnastyczny do domu, jego cena może spaść nawet do 50 zł.

Drążki gimnastyczne

( ilość produktów: 13 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3076 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-16
Polecam. Wszystko przebiegło pomyślnie.
2024-05-08
realizację zamówienie oceniam na bardzo dobry, towar dostarczono szybko bez żadnych problemów
pixel