Ławka gimnastyczna 2m i ławka gimnastyczna 3m

Ławka gimnastyczna jest jednym z podstawowych elementów sprzętu gimnastycznego. Każda sala gimnastyczna powinna je posiadać – służą one bowiem zarówno do ćwiczeń, jak i odpoczynku. Ławki można używać do rozgrzewek czy ćwiczenia równowagi. Część z nich zawiera zaczepy, dzięki którym możliwe staje się zawieszenie ich na drabinkach. Dzięki nim, a w zasadzie mnogości sposób ich wykorzystania, każda lekcja wychowania fizycznego może stać się ciekawa. Najczęściej spotykanymi ławkami jest ławka gimnastyczna 2 m i ławka gimnastyczna 3 m.

Ławka gimnastyczna, ławki gimnastyczne

 

Z uwagi na to, że sprzęt ten przeznaczony jest głównie dla dzieci i młodzieży, ławka gimnastyczna musi być wysokiej jakości. Konieczne jest spełnianie przez nich wymaganych norm bezpieczeństwa oraz posiadanie odpowiednich certyfikatów. Ławka gimnastyczna powinna być stabilna i pewnie stać na podłożu.

 

Czym się różnią ławki gimnastyczne między sobą?

 

  • Głównym kryterium je różnicującym jest materiał, z jakiego zostały wykonane. Najlepsze ławki gimnastyczne zrobione są z pełnowartościowego drewna 1 klasy – iglastego bądź liściastego. Niektóre modele wykonane zostały z tworzyw sztucznych – nie są one jednak tak bezpieczne jak drewniany sprzęt.
  • Jeżeli komuś zależy na łatwym przenoszeniu ławeczki, powinien zdecydować się na modele z kółkami transportowymi. Zdecydowanie ułatwiają one przemieszczanie sprzętu.
  • Przed kupnem ławki należy upewnić się czy ma ona zaokrąglone krawędzie płyty, belek oraz nóg. Zniweluje to ewentualne ryzyko obtarć, które mogą zdarzyć się podczas szybkiego biegu lub nawet podstawowych ćwiczeń na sali gimnastycznej.
  • Decydując się na kupno ławki gimnastycznej warto wybrać modele z równoważnią – jest to węższa deska, która mieści się pod siedziskiem. Zazwyczaj jej szerokość nie przekracza 10 cm.


Producenci ławek gimnastycznych

 

Jednym z najpopularniejszych producentów sprzętu sportowego o wysokiej jakości, jakim jest ławka gimnastyczna 2 m i ławka gimnastyczna 3 m jest Polsport Bielsko – Biała. Kupując produkty oznaczone logiem tej marki, zyskuje się gwarancję bezpiecznego sprzętu o wysokiej jakości. Ławki od tego producenta wykonane są pełnowartościowego drewna sosnowego pierwszej klasy i osadzone są na stalowych, solidnych nogach, posiadających gumowe stopki ochronne, które nie brudzą podłoża i dodatkowo stabilizują sprzęt. Inni producenci to m.in.: Majestic Sport czy B2B Partner. Ławki gimnastyczne w promocji można kupić już od około 300 zł.

Ławki gimnastyczne

( ilość produktów: 20 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3092 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-17
Wszystko zgodne z opisem. Jesteśmy zadowoleni.
2024-05-16
ok
pixel