Hurtownia sportowa SK-Sport - twoje stroje i dresy piłkraskie
178590144(pn-pt: 8-16:00, sob: 8-12:00)

Buty do biegania damskie

... czytaj dalej

Podstawą udanych, bezpiecznych i komfortowych biegów dla pań są specjalne buty damskie do biegania. Tego typu obuwie biegowe dopasowuje się do fizjonomii i anatomii damskiej stopy, oferując możliwie najlepszą konstrukcję biegową dla kobiet.

W tej kategorii prezentujemy Państwu bogatą ofertę wysokiej jakości damskich butów do biegania. Nasi pracownicy starannie wyselekcjonowali i wybrali wyłącznie najlepszą ofertę damskiego obuwia biegowego. Proponujemy Państwu damskie buty do biegania wyłącznie od renomowanych producentów na rynku. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

Buty damskie do biegania – jak wybrać?

Bieganie to dość skomplikowana oraz urazogenna dyscyplina. Dobrze dopasowane damskie buty do biegania pozwolą znacząco ograniczyć ryzyko kontuzji oraz zapewnią, że bieganie będzie wygodne i satysfakcjonujące.

Podczas dobierania butów damskich do biegania należy uwzględnić kilka kluczowych czynników. Należą do nich przede wszystkim:

  • dopasowanie butów do nawierzchni, na jakiej zamierzamy biegać,

  • dobranie amortyzacji buta,

  • dopasowanie podeszwy do ruchu stopy podczas biegu (pronacja, supinacja, neutral),

  • dopasowanie buta do podbicia,

  • dobranie obuwia do dystansu, wagi i stopnia zaawansowania.

Buty damskie do biegania: dopasowanie do nawierzchni i amortyzacja buta

Damskie buty do biegania w terenie różnią się w znaczący sposób od tych, które służą do biegów po twardym asfalcie. W butach terenowych amortyzacja odgrywa drugorzędną rolę, ponieważ miękka ściółka lub leśne ścieżki same w sobie amortyzują stopę podczas biegu. Amortyzacja a miejskich butach damskich do biegania jest kluczowa. Uderzanie nogą w twardą powierzchnię bez należytej absorpcji drgań może powodować poważne urazy kolan i podudzi.

Damskie buty do biegania: dopasowanie do sposobu stawiania stopy

Biegacze wyróżniają trzy rodzaje butów biegowych: buty uwzględniające pronację, supinację i neutralny ruch stopy w trakcie biegania.

Pronacja jest sposobem obracania stopy do wewnątrz podczas biegu i chodu. Buty należy dopasować do stopnia pronacji, ponieważ nieodpowiednie obuwie może zwiększyć ryzyko urazu.

Supinacja polega na nadmiernym obciążaniu zewnętrznej krawędzi stopy podczas chodu lub biegu. Zwykle supinacja wiąże się z występowaniem dużego podbicia. Dla biegaczy z supinacją należy dopasowywać buty z mocniejszą amortyzacją.

Damskie buty do biegania: dopasowanie do podbicia

Wyróżnia się trzy rodzaje podbicia: niskie, wysokie i normalne. W przypadku podbicia niskiego należy wybierać damskie buty do biegania z systemami podtrzymującymi Motion Control. Buty dla osób z wysokim podbiciem powinny posiadać mocniejszą amortyzację wykonaną w technologii Cushioned. Z kolei obuwie dedykowane normalnemu podbiciu powinno być wyposażone w systemy stabilizujące o nazwie Stability.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą damskich butów do biegania. Oferujemy Państwu wyłącznie sprawdzone oraz rekomendowane produkty od czołowych producentów na rynku. W przypadku pytań lub wątpliwości zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami.

 

zwiń teskt
12
Sortuj po:
Wyświetl
Niniejsza witryna internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie, wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Więcej informacji w polityce prywatności
Zamknij
pixel