Pas kulturystyczny wykorzystywany jest przede wszystkim podczas treningu siłowego z użyciem znacznego obciążenia. Często stosuje się go do trenowania dwuboju, trójboju lub crossfitu. Jego podstawowym zadaniem jest minimalizowanie przeciążeń kręgosłupa, zwłaszcza w odcinku lędźwiowym. Kontuzje i urazy to coś, czego chciałby uniknąć każdy sportowiec, jednak rzeczywistość zwykle wygląda zupełnie inaczej. Właśnie dlatego warto zawczasu sięgać o odpowiednie środki ochrony. 

Pas na siłownię do skuteczniejszego działania

Choć stosowanie pasa na siłownię kojarzy się przede wszystkim z zachowaniem bezpieczeństwa, pełni on również inne funkcje. Zakładanie pasa może pozytywnie wpływać na wyniki - zwłaszcza podczas podnoszenia ciężarów w martwym ciągu oraz przysiadzie. Jest to szczególnie ważne dla osób startujących w zawodach, ponieważ pas zwiększa pracę mięśni i pozwala zwalczać tzw. martwe punkty i dokonywać progresu. W niektórych przypadkach zakładanie pasa przekłada się na poprawienie techniki ćwiczeń, co również jest bardzo istotne.

Jak wybrać swój pas kulturystyczny?

Każdy, kto ma wątpliwości co do rozmiaru i szerokości pasa kulturystycznego, powinien skonsultować się ze swoim trenerem lub instruktorem siłowni. Pas powinien być wygodny podczas użytkowania, dlatego wybór odpowiedniego rozmiaru jest niezwykle ważny. Można zakładać go pod lub na ubranie sportowe, co również warto wziąć pod uwagę przy zakupie. Najlepsze jakościowo są pasy na siłownię, które wykonano ze skóry naturalnej. Są bardziej wytrzymałe i bardziej komfortowe w noszeniu niż inne produkty. W celu zapewnienia jeszcze większej wygody, niektóre z naszych pasów zostały wyposażone w specjalną wyściółkę.

Jak dbać o pasy kulturystyczne?

Aby zachować jak najdłuższą żywotność pasów kulturystycznych, warto pamiętać o ich prawidłowej pielęgnacji. Podstawową zasadą jest ich odpowiednie wysuszenie po treningu. Pas najlepiej jest pozostawić w przewiewnym miejscu, w temperaturze pokojowej - chowanie go do szczelnej szafy nie jest dobrym pomysłem. Nie warto jednak suszyć pasa np. przy grzejniku, zwłaszcza jeśli jest wyprodukowany ze skóry. W ten sposób mogą się zmienić jego właściwości. Z kolei do czyszczenia najlepsza będzie wilgotna ściereczka bez dodatku detergentów.

Wymiana pasów na siłownię

Pasy na siłownię ulegają naturalnemu zużyciu, szczególnie podczas intensywnej eksploatacji. Jeśli pas wyraźnie się przetarł i jego właściwości uległy znacznemu pogorszeniu, pora na zakup nowego pasa. Każdemu, komu zależy na długiej żywotności produktu, polecamy wybór wysokiej jakości pasów na siłownię ze sklepu Sk-Sport. W tym przypadku cena często idzie w parze z jakością. Jednorazowa inwestycja pozwala jednak na stosowanie jednego akcesorium przez długi czas.

Sk-Sport - pasy kulturystyczne w różnych wariantach

Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą sklepu Sk-Sport. Można w nim nabyć pasy kulturystyczne wykonane z naturalnej skóry oraz wysokiej jakości materiałów sztucznych. W zależności od potrzeb proponujemy pasy szersze i węższe, niektóre z nich - wyposażone w dodatkowe wzmocnienie lub efektowny łańcuch. 

 

Pasy kulturystyczne

( ilość produktów: 18 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3094 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-05-22
Zgodnie z zamówieniem
2024-05-18
Bardzo dobry sklep,szybka i sprawna obsługa
pixel