Z roku na rok rośnie popularność tenisa ziemnego

 

Gdy zbliża się sezon, coraz więcej osób zamiast tradycyjnego biegania lub jazdy na rowerze, wybiera wizytę na korcie tenisowym. Tenis ziemny to niezwykle elegancki sport, który kiedyś był dostępny jedyne dla najwyższych klas społecznych. Wiązało się to z tym, że istniało mniej kortów tenisowych, a także sam sprzęt do gry był drogi. Obecnie sytuacja ulega zmianie i coraz więcej osób może pozwolić sobie na grę w tenisa. Jednak tenis ziemny wymaga dobrania odpowiedniego sprzętu. Dotyczy to nie tylko sprzętu indywidualnego dla danej osoby, ale również sprzętu, w który wyposażony jest kort. Podstawę stanowi oczywiście rakieta tenisowa oraz piłeczki. Warto zaopatrzyć się w torbę czy frotki. Ze względów bezpieczeństwa zaleca się także wybór specjalnego obuwia, które poradzi sobie z powierzchnią placu gry. Co jednak z wyposażeniem samych kortów tenisowych? Profesjonalny obiekt, który przyciągnie klientów, powinien posiadać odpowiedni sprzęt. Na co warto zwrócić szczególną uwagę? Na linie tenisowe.

 

Linie tenisowe i ich znaczenie na korcie

Jednym z ważniejszych elementów dodatkowych, na których warto się skupić są linie do tenisa. Linie tenisowe mają ogromne znacznie w tenisie ziemnym. Bez nich rozgrywka nie jest możliwa, ponieważ to właśnie one wyznaczają pole gry. W tenisie nie ma miejsca na wyznaczanie linii "umownych" tak jak np. bramki w piłce nożnej. Gra traci wtedy cały sens, ponieważ pola do gry powinny być odmierzone zgodnie z obowiązującymi zasadami i co najważniejsze - równo. Wykorzystanie linii to tenisa Speziala daje pewność, że pole do gry będzie cały czas w stanie nienaruszonym. Nie będzie potrzeby, aby każdego dnia na nowo odmierzać linie tenisowe i ustalać pole gry. Jest to niezwykle czasochłonne i na profesjonalnych obiektach nie ma na to po prostu czasu. Linie tenisowe dostępne w naszym sklepie stanowią nie tylko wygodę dla graczy, ale również pozwalają zaoszczędzić cenny czas właścicielowi kortu.


Linie tenisowe Speziala - porady odnośnie wyboru

Wybór linii tenisowych może przysporzyć nieco kłopotu, szczególnie osobom, które do tej pory nie miały z nimi styczności. Dlatego warto przytoczyć najważniejsze punkty, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę. W naszym asortymencie znajdą państwo linie tenisowe Speziala. Jest to produkt stworzony przez niemiecką firmę Universal Sport. Firma wyrobiła sobie świetną renomę na świecie i od lat zaopatruje w linie wszystkie największe ośrodki do tenisa. Obecnie linie do tenisa Speziala cieszą się największą popularnością. Według wyliczeń statystyków, aż 90% obiektów na świecie, korzysta z linii tego niemieckiego producenta. Z uwagi na fakt, że na rynku znajduje się również wiele zamienników, warto towar kupować jedynie w sprawdzonych źródłach.

 

Linie tenisowe - materiał

 

Zacznijmy od materiału. Linie do tenisa Speziala zostały wykonane z wytrzymałego i perforowanego PCV. Materiał ten świetnie radzi sobie w zmiennych warunkach atmosferycznych, dlatego bardzo często jest wybierany przez klientów. Swoje parametry zachowuje w bardzo szerokim zakresie temperatur od -30 do +60 stopni Celsjusza.
Uwagę należy zwrócić również na szerokość linii do tenisa. Klienci najczęściej wybierają linie o szerokości 4 cm. Jednak wybór linii jest sprawą indywidualną klientów. Jeśli chcemy odwzorować obiekt zgodnie ze standardami turniejów ATP czy WTA, linie powinny mieć co najmniej 5 cm szerokości.

 

Linie do tenisa - montaż

 

Poza rodzajem materiału i szerokością linii uwagę należy zwrócić również na kołki i zaczepy. Oba elementy wykorzystywane są bowiem do montażu linii do tenisa Speziala. Najczęściej wykorzystuje się zaczepy typu L, kołki gruntowe i podkładki stabilizujące. Na korcie tenisowym trzeba zainstalować 9 linii przy użyciu wymienionych elementów. Linie tenisowe należy montować zgodnie z instrukcją producenta.


Montaż linii Speziala nie powinien stanowić większego problemu. Każda osoba przy odrobinie chęci poradzi sobie z montażem. Tutaj z pomocą przychodzą akcesoria, które usprawnią cały proces. Osoba montująca linie tenisowe powinna wyposażyć się w:

 

-szczypce docinające końcówki linii,
-młotek do wbijania kołków Speziala,
-otwornicę stalową Speziala,
-miarkę do wyznaczania pola gry,
-napinacz do linii Speziala,
-stempel do układania linii tenisowych.

 

 

Przy połączeniu tych wszystkich elementów mamy już pewność, że cały proces będzie tylko formalnością. Linie tenisowe zostaną zainstalowane prawidłowo, a klienci będą mogli korzystać z obiektów.

Przed rozpoczęciem montażu linii tenisowych należy zamontować słupki tenisowe. Jeśli słupki nie są jeszcze zamontowane, trzeba przynajmniej wyznaczyć miejsca, w których mają się znajdować. Zaleca się, aby pomiary przeprowadzać przy użyciu 30-metrowej miarki Speziala. Punkt można oznaczyć gwoździami, które po przeprowadzeniu procesu zostaną usunięte. Pomiędzy gwoździami należy rozciągnąć żyłkę Speziala lub użyć innej formy oznaczenia.

Przed przystąpieniem do montażu najlepiej zmiękczyć kort - ułatwi to wbijanie kołków. Cały proces należy przeprowadzać zgodnie z zaleceniami producenta. W internecie można znaleźć wiele porad dotyczących montażu linii w tym filmiki instruktażowe. Po zakończeniu można użyć maty czyszczącej i ponownie zmiękczyć całą nawierzchnię. Od tej pory kort jest gotowy do użytku.Inne ważne elementy kortów tenisowych

 

Poza liniami tenisowymi warto również zaopatrzyć obiekt w inne akcesoria, które poprawią jego funkcjonowanie. Ważnym elementem może okazać się mata czyszcząca. Po każdym rozegranym meczu należy wyrównać teren gry. Jest to jednocześnie jeden z elementów szacunku do innych graczy, który w tenisie ziemnym stoi na najwyższym poziomie. Maty najczęściej dzielimy na kokosowe i syntetyczne. Jednak akcesoria do czyszczenia należy dobierać zgodnie z powierzchnią kortu. Pomocne będą również szczotkarki do oczyszczania powierzchni linii tenisowej, która podczas gry często jest nieco zasypywana. Podstawę stanowią również siatki tenisowe, wiatrochrony, pojemniki na mączkę czy siatki tenisowe. W razie urozmaicenia można również zakupić specjalne tablice informacyjne. Zapraszamy do przejrzenia oferty naszego sklepu i wybrania interesujących państwa produktów. W razie pytań zachęcamy do kontaktu.

 

 

 

 

 

Linie tenisowe

( ilość produktów: 3 )
Zaufane Opinie IdoSell
4.78 / 5.00 3175 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-07-16
Zamówienie zrealizowane szybko i bezproblemowo.
2024-07-11
Super
pixel